Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem merem felvállalni a...

Miért nem merem felvállalni a vágyaimat és az érdeklődési körömet?

Figyelt kérdés

A legnagyobb vágyam az életben az, hogy saját gyerekeim legyenek és egész életemben gondoskodjak róluk, illetve szeretnék nevelőszülő is lenni. Tudatosan olyan 12 éves korom óta gondolkodom ezen, de mesélték, hogy már egészen kicsi koromban is azt mondogattam, hogy örökbe akarok fogadni és emlékszem volt olyan időszakom is gyerekként, hogy sajátot nem akartam de most már el sem tudom képzelni, hogy ne legyen. Gyakran olvasok terhességről, gyerekekről, nevelésről szóló cikkeket de titokban. Szoktam videókat is nézni. A múltkor olvasgattam a boltban egy gyermek utónevekről szóló könyvet és egy osztálytársam megszólított, de rögtön kimagyaráztam, hogy csak a nevemet néztem benne pedig nem. A kedvenc fiúnevemet olvastam. Ha valaki megkérdezi, hogy mi a célom akkor is azt mondom, hogy nem tudom, pedig pontosan tudom. A családomnak végképp nem merek róla beszélni de nem tudom miért. Azt tudják, hogy akarok majd gyereket meg a nevelőszülőséget is mondtam de nem nagyon díjazták és nem tudják, hogy ennyire megszállott vagyok. Szerencsére a párom is legalább annyira szeretné ezt az egészet mint én. Egyedül vele tudom megbeszélni ezt, mindenki másnak "félek" elmondani, hogy már jövőre gyereket akarok szülni. Emlékszem, hogy már 14 évesen arról álmodoztam, hogy kisbabám legyen.

Szeretném ha bárki előtt fel tudnám vállalni hiszen ez nem szégyen szerintem. Sosem volt álom karrierem mint másoknak és nem is vágyom semmi másra a fent leírtakon kívül.

Mit gondoltok, mi lehet a probléma amiért félek mások véleményétől? Ti mit gondoltok erről a célról/vágyról (vagy nevezzétek aminek akarjátok)?

21 éves lány vagyok.


2017. jan. 31. 21:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Plusz még annyi, hogy hogyan változtathatnék ezen? Tehát, hogy igenis fel merjem vállalni.
2017. jan. 31. 21:34
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ebben semmi rossz, egy nagyon szép és nemes célnak gondolom. :) ^^ Sajnos nem tudok rá magyarázatot adni, hogy miért is nem sikerül felvállalni, de legalább a véleményt illetően válaszoltam a kérdésre. :)
2017. jan. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Az emberbe kódolt különböző ösztönök és ösztönkésztetések megélése nagyon széle skálán változik egyénenként. Benned a gondozási ösztön jelentkezik fokozottan. Majd ha a gyakorlatban éled át az ezzel járó tevékenységeket, akkor mérséklődhet majd a késztetés ereje.
2017. jan. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem vagy egyedül és ez természetes hogy valakibem kicsit erősebb valakiben gyengébb az anyaösztön. Én is ugyan így vagyok mint te. Tőlem is mikor megkérdezik mi lesz velem a jövőbe mi a célom a vágyam én mindig azt mondom nem tudom. Kicsit szégyellem ezt mondani hogy gyerekeket akarok róluk gondoskodni egy szép nagy családban, félek mert a mai világba a nők többsége olyan karrierista hogy kb 35-40 éves korukba szülnek és eddig ahány embernek ezt mondtam hogy mit szeretnék az életben úgy néztek rám mintha kb azt mondtam volna hogy boncmester akarok lenni ugy hogy inkább azt mondom nem tudom vagy kitérek a válasz elől. Meg mindig azt érzem hogy a mai világba aki 20-24 évesen szül elítélik ezért is félsz te is és én is felvállalni. De azt mondom ne foglalkozz senkivel te életed vágyad ne mások elvárásai szerint éljünk már.
2017. jan. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 gömbicica ***** válasza:

Ha parod is szeretne csaladot, miert kellene akarkivel is meg megbeszelni??

Ha van biztos megelhetesetek, lakhatas, rajta.

En is kivsi koromban dontottem el, hogyfiatal anyuka akarok lenni. 20,24 evesen sikerult is :)

En ks szrette bo,na babyszitterkedni, de mikor anyum megtudta kaptam a fejemre, hogy miert mas aj ara akarok vigyazni ?hozza bezzeg nem volt idom elmenni!!! :( ez mar a mult. Mar nincs sajnos.

2017. jan. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

azért nem akarod másoknak elmondani,mert az emberek sokszor kegyetlenek, és valami szemétséget mondanak azoknak, akik nem tartoznak bele a szorosan vett átlagba.

Nem is kell mindenről mindenkinek tudnia. ez a te magánügyed.

Megmondom őszintén, én is eltérek az átlagtól, de pont fordítva, én meg már idősebb vagyok, és nincs gyerekem (még). Évek óta nagyon sok rossz megjegyzést kaptam, sokszor sírtam is miattuk, olyan kegyetlenségeket mondtak emberek, olyan megalázóan viselkedtek.

Pedig én mindig is akartam gyereket, csak az élet egyelőre nem így hozta.

De ehhez sincsen semmi közük, én nem fogok mentegetőzni.

Elkerülöm ezeket az embereket, ezeket a szituációkat. Nagyon kegyetlenek tudnak lenni az emberek, nekem erre nincs szükségem.

Neked sem kell senkinek beszámolni, a szomszédoknak, ismerősöknek ehhez semmi közük.

Ha van hova szülnöd, megvannak a megfelelő körülmények, 21 évesen nem vagy túl fiatal hozzá.

2017. jan. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez annyira szép, amikor valaki valami felé ennyire elhivatott, és ez a nevelőszülőség nagyon szép, szerintem inkább büszkén vállanod kellene.

Talán azért nem mered mondani, mert mostanában nem ez a divat, a nőknek is karriert kell építeni ( amivel egyáltalán nincs baj, ha valaki ugyérzi ő erre hivatott ), valahogy a klasszikus anya szerep már nem olyan, mint régebben, ritkábban hallani olyat, hogy valaki főállású anya, mert az embereknek muszáj több lábon élni.

Talán félsz, hogy a környezeted, nem gondolja ezt "igazi" munkának.

Pedig nemes cél, nem tudom mit tanulsz, vagy mit dolgozol, de így érdemes a pedagogiát tanulnod.

2017. febr. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan igy voltam vele annak idején. Én sem nagyon hangoztattam, hogy nekem ennél szebb és boldogabb dolog nincs a világon.

És összejött! 21 voltam mikor a nagyobb lányom megszületett, 24 mikor a kisebb. Élvezem a velük töltött időt, gondoskodni róluk, de mellette elvégzek egy körmös tanfolyamot, amivel itthon dolgozom majd.

Most mar úgy érzem több felnőtt emberrel kell találkoznom. :) 28/N

2017. febr. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
utolsónak: ha otthon körmözöl, gondolj a gyerekeid egészségére is. a lakkok, lemosók tele vannak oldószerekkel, méreganyagokkal, belégzésük nagyon káros.
2017. febr. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Van abban valami, hogy azért nem vállalom fel mert mit fognak szólni mások.. de ez akkora hülyeség, hiszen ez szerintem sem egy rossz dolog. A világ egyik legtermészetesebb dolga de lehet, hogy már annyira mégsem. A velem egykorú ismerőseim mind későn akarnak gyereket meg először suli, munka, pasik, egyebek és megértem ha valakinek fontos az de én például el sem bírom képzelni azt, hogy még 5-10 évig dolgozzak és csak utána legyen gyerek. Manapság tényleg annyira normális és megszokott lett az, hogy 30-40 felett szülnek, hogy aki már 20 évesen akar az le van nézve és talán elítélve is. Már a híradóban is azt mondták, hogy normális, egészséges dolog akár 50 felett szülni... nem vagyok szakértő meg orvos de szerintem nem egészséges biológiailag sem és egyébként sem, hiszen bármennyire is jól kijövünk egy idősebb emberrel mégiscsak teljesen más generáció. Főleg az elmúlt néhány évtizedben rengeteget változott a világ és fog is. Szerintem egy értelmes 20 éves anyuka talán jobban meg fogja érteni a gyermekét mint egy idősebb aki már nagyszülő is lehetne. Persze ezzel nem megbántani akartam senkit és nem ítélkezni, csak így gondolom. Azért mindenképpen akadnak kivételek is.

A párom többet keres mint én és lényegében én még nem sok mindent tettem le arra a bizonyos asztalra de szerintem ez annyira nem számít. Mármint nem úgy állok a dolgokhoz, hogy pár éven belül elhagy, egyedül maradok a gyerek(ek)kel és nyomorogni fogok egy életen át. Persze, benne van simán ez is de éppen azért vagyunk egy pár, hogy kiegészítsük és segítsük egymást minden téren. Természetesen ezzel nem azt akarom mondani, hogy tartson el mert én is ugyanúgy dolgozom és pénzt keresek. Nem kezdek el külön pénzt gyűjteni saját házra, autóra ami csak az enyém mert én bízom benne annyira, hogy ha neadjisten úgy alakulna a helyzet akkor nem tenne csak úgy ki az utcára. Szerintem ha valaki ezt teszi az a bizalmatlanság jele és nem feltétlenül az elővigyázatosságé. Ha az ember folyton arra várna gyerekvállalás előtt, hogy mindene meglegyen akkor már rég kipusztult volna az emberiség. Ne forgassátok ki a szavaimat, ezzel nem azt akartam mondani, hogy mindenki a legnagyobb csóróság közepére szüljön össze-vissza.

Sajnos köze sincs a gyerekekhez annak amivel most foglalkozom, de még szeretnék valamilyen velük kapcsolatos szakmát szerezni. Majd a saját és nevelt gyerekeim mellett szeretnék én is valamit csinálni otthon. Nem akarom őket otthon hagyni ha nem muszáj, azért minden gyereknek jó ha az anyukája bármikor elérhető és nem kell várni rá minden délután. Friss reggeli a suliban, friss ebéd és vacsora otthon. Ha eljárnék 8 vagy több órában dolgozni akkor ezekre gondolom nem lenne időm. Gyerek nélkül is alig van időm valamire.

Bocsássatok meg, agymenésem lett :D Ment mindenkinek a zöld kéz! :)

2017. febr. 1. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!