Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem azt, hogy az...

Miért érzem azt, hogy az autóvezetés egy olyan óriási felelősség, amit nem bírok felvállalni?

Figyelt kérdés

harmincas fiú vagyok, jó tudom lehet ez gáz de ez van, nbem tudok vezetni.



Gátak vannak bennem, amik az alábbi korlátokban csapódnak le, mennyire gázak ezek, milyen kovetkeztetéseket vonnál le a személyiségemre vonatkozólag?

30/F


- Úszni nem tudok és nem is akarok. Félek a víztől. illetve pontosabban attól, hogy az orromba kerul a víz, mert reflexszerűen beszippantanám. lehetetlen megállni. pánixeűen telemegy a garatom vízzel és emiatt a xar érzés miatt további pánik...begyűrűzik...

szaal kerulom a vizet és nincs is ingerenciám rá h úszni megtanuljak.

egyelőre nem is akarok. lehet hogy gáz de félek a forgalomban még utasként is. komolyan mondom csodálom azt aki elmer vezetni egy kocsit, részt mer venni a forgalomban, be mer csatlakozni oda.

személy szerint én rettegnék attól hogy elutok valakit, nekimegyek valakinek, fának, és kisodródik az autó alattam, irányíthatatlanná válik a jármű. megjegyzem, videójátékokban sem tudom játszani, hiába gyakorlok órák hosszat, nincs érzékem hozzá. bénázok, de látvánosan.

/nem tudom fókuszálni egy pontba a figyelmem, talán ez a baj/

all in all az egész nekem olyan félelmetesnek tűnik


2015. febr. 12. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell mindenkinek vezetni. A víztől való félelmed, nekem inkább egy alaptalan hisztinek tűnik és egy felnőtt úszótanfolyamon valószínűleg le tudnád vetkőzni ezt a félelmed. Az autóvezetésnél viszont úgy gondolom, hogy sokba kerül kipróbálni, szóval ha rettegsz inkább hagyd, eddig is elvoltál kocsi nélkül.
2015. febr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én is félek. Nincs is jogsim, és nem is kell.

Bár érdekes, mert kerékpárral meg m,egyek a kamionok között is, és elég gyorsan tekerek. Ott nem félek, pedig az sokkal veszélyesebb..Egyszer elkezdtem vezetni tanulni, nem is volt már sok hátra, de egy munkahely miatt odalett...én nem sajnálom annyira, mint pl. a párom, anyukám, vagy más rokon.

még akkor is félek, ha ülök a kocsiban, és pl a párom kamion előz. Meg tudnék halni olyankor...én tuti nem tudnék megelőzni még egy lovasszereket sem.

N/32

2015. febr. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugyanez van velem is, pedig rengeteg órát vettem. Mindig azt éreztem, hogy ez elfog múlni, majd javulok, de rohadtul nem, így hagytam.


Mondjuk olyan dolgok még kizökkenthetnek, minthogy nem megfelelő oktatót vagy kocsit kapsz. Én mindkettőből hulladékot kaptam, előbbi egy tróger volt, a kocsi meg rohadt nagy, de valamiért nem váltottam. Nem éreztem azt, hogy ez mostanában menne nekem. Én is bringával vagy városok között busszal megyek és sokkal jobban érzem magam.

2015. febr. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az agyadnak nem fejlődött ki,vagy genetikailag nem adatott meg az a része,ami egyszerre több,hirtelen fellépő adatbeáramlást cselekvési reakcióra alakít át abban az adott pillanatban.A nők nagy része is ilyen,ezért pánikolnak,és ezért pánikolsz be te is,mert "sok" a feldolgozandó adat egyszerre.

Városi vezetésnél főleg egyszerre rengeteg,minden pillanatban más behatásra kell reagálni.

Lámpa,jobbkezes utca,több sáv,gyalogos hegyek,biciklis,motoros,villamos,visszapillantóban látottak,busz elöl kiugrók,beelőzők,rengeteg autó,stb.stb....

Egyébként szerintem kicsit kuplungos vagy,már csak azért is,mert 30 évesen nem írod ki rendesen a "szóval" szót,meg a pánikszerűen-t sem,illetve fiúnak tartod magad.

(Bocsánat! :)))

2015. febr. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A vízzel kapcsolatban úgy érzek mint te. A vezetéssel kapcsolatban is egy kicsit, de én azért szoktam vezetni. Én a többiek miatt félek, nem tudhatom, mikor jön egy hüle ember, aki azért sem adja meg az előnyt, vagy egyéb...
2015. febr. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!