Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Képes vagy újonnan tanult...

Képes vagy újonnan tanult szavakat felszabadultan használni?

Figyelt kérdés

Nem szakszavak, hanem általános beszélgetésbe bevonható szavak


pl emlékszem, kb 10-12 éves lehettem mikor meghallottam azt, hogy "meleg" egy hímneműre vonatkoztatva és nem tudtam nyilván mit jelent, és még egy ideig nem is használtam míg nem voltam benne 100% biztos


De pl, olyan szavak mint a cinikus,obszcén stb...

Egy 14-15 éves gyerek nem használ és mikor először mondják neki, úgy érzi, hogy az illető aki használja, egy felsőbbrendűséget akar kifejezni ezzel, hogy ő ismer ilyen "felnőttes" szavakat..majd évek után kinövi az illető és teljes természetességgel tudja használni a szavakat


Magam útját járva azt tapasztalom, hogy a körülöttem lévő emberek könnyebben képesek alkalmazkodni ezekhez az új szavakhoz, míg nekem ez hosszabb idő?


Ennek van valamiféle pszichológiai oka,

mi lehet?


23f



2017. febr. 1. 19:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Hú, apám..nem vagy semmi. Ráérsz, mi?
2017. febr. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én csak szégyenlős vagyok és ezért nem beszélek annyira tökéletesen és sokat, de szerintem tulságosan megfigyelted magad és ezért hiszed, illetve hisszük azt, hogy más vagy/ vagyunk.
2017. febr. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!