Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért zavarja az embereket,...

Miért zavarja az embereket, hogy őszinte vagyok?

Figyelt kérdés
Őszinteség alatt nem azt értem, hogy közlöm másokkal, hogy rondák/kövérek vagy ilyesmi, hanem pl. nem vágom át a ügyfeleimet, és ha valamiről tudom, hogy rossz, akkor azt nem javaslom nekik még akkor sem, ha mindenki más igen. Vállalom a véleményemet, nem nyalizok senkinek. Próbálok tisztességes lenni, de már belefáradtam, mert csak az utálóim gyülekeznek. Miért van ez?
2017. febr. 9. 06:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert az emberek/vársárlók fejében kialakult egy kép az adott termékről, és Te ebbe az álomképbe rondítasz bele. Ezt senki sem szereti.

Mond csak egy Iphone tulajdonosnak, hogy a telefonja elavult, korlátozott lassú sz@r, azt hiszem, hogy legszívesebben a torkodat vágná az illető.

Nagyon fontos, hogy MINDIG azt kell mondani, amit a vásárló hallani akar.

Pl.: Igen, én is ezt használom; A fiamnak is ilyen van otthol; stb.

Az a tény, hogy manapság, ez a fajta hazugság, az emberik kapcsolataink alapja is..., hát, nekem sem tetszik. De ez van. Nagyon kevés ember van akível őszinte tudok lenni.

2017. febr. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hol gyakorlod őszinteséged.

Ha bolti eladó vagy és lebeszéled az embereket a vásárlásról, mert az az árú ilyen-olyan, a tulajnak biztos nem fog tetszeni, sőt, az eredménye: lapát.

.

"nem vágom át a ügyfeleimet"

Akinek ügyfelei vannak, bizony néha kisebb-nagyobb mértékben át kell vágni őket. Ezt az ügyfelek is tudják.

Ismered úgye: nem vaksága miatt ment a paci a falnak, hanem vakmerősége miatt...

.

Az sem mindegy, őszinteséged milyen hangnemben nyilvánítod ki.

Ellentmondani úgy is lehet, hogy az illető lehülyézve ÉREZZE magát.

2017. febr. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Egyett kell értsek az első kommentelővel...

Viszont én is hozzád hasonlóan túl őszínte vagyok. És azt kell, hogy mondjam nem is szeretnék másmilyen lenni. Csak annyit kell tenned, hogy mondjuk úgy lazább leszel és eféle kissebb hazugságokat megengedhetsz magadnak a saját jóléted érdekében. Abszolutt nem elitélendő......és ne haragúdj, hogy arra búzdítunk legyél hazug vagy ilyesmi de sajnos így működik a világ....van, hogy olyannak kell lennünk amilyenek nem szeretnénk. És szerintem inkább te gondold végíg, hogy mit szeretnél ezzel kezdeni...ne mások döntsék el milyen legyél vagy milyen ne. Magad miatt változz ne mások miatt.....

2017. febr. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az őszinteség nagyon szép erény, ha nem csak gyakorlod, de feléd irányuló őszinteséget, - ez esetben kritikát - is el tudod fogadni, sőt díjazod, mint őszinteséget.

Csakhogy a "nagyon őszinte" embereknél ez utóbbi ritka tulajdonság.

2017. febr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hasznosak voltak a vélemények, köszönöm. Mindenkinek ment a zöld kéz!
2017. febr. 9. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!