Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy munka helyre keresnek...

Ha egy munka helyre keresnek embereket és jön majd egy felvételeztető jó ha teljesen őszinte leszek: megmondom hogy izgulós vagyok ezért lehetek először kicsit fura, ?

Figyelt kérdés

ügyetlen is vagyok de bele tudok rázódni a munkába csak először kell egy kis segítség?

Ja még suliba járok és ezért kérdem.


2016. ápr. 13. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Hát így előre nem kell bejelenteni, hogy várhatóan bénázni fogsz.

Legfeljebb ha tényleg valamit elrontasz, akkor mondhatod, bocsánat, még kezdő vagyok vagy ilyesmi.

2016. ápr. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#1.

A kérdező feltehetően a felvételi beszélgetésre gondolt, nem a munkára.


Kérdező:

Persze, még jó benyomást is keltesz az őszinteségeddel.

Mondjuk azt ne mond, hogy ügyetlen vagy - elég annyi, hogy izgulós. Abból gondolhatják, hogy komolyan veszed a feladatodat, fontos neked hogy jól végezd, azért izgulsz.

2016. ápr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"izgulós vagyok ezért lehetek először kicsit fura, ?

ügyetlen is vagyok de bele tudok rázódni a munkába csak először kell egy kis segítség?"


Ilyen kezdés után szépen haza is fordítanak majd az ajtóból... inkább gyakorolj, menj olyan helyekre is felvételizni (akár már most) amiknek nincs tétje, csak hogy legyen ebben is gyakorlatod. Senki nem akar egy sükebókával fáradozni, ha van helyette talpraesett, magabiztos ember. Ne a hátrányaidat hangsúlyozd ki.

2016. ápr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2016. ápr. 13. 13:30
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát én pont ezt mondtam állásinterjún, de fel is vettek. :D


De azt ne mondd, hogy ügyetlen vagy, csak azt, hogy izgulsz kicsit. Amúgy ha nagyon izgulsz, úgyis fogják rajtad látni, és próbálnak majd lenyugtatni (mint a tanárok a szóbeli vizsgákon), szóval nem valószínű, hogy emiatt kidobnának az interjúról! Ez csak akkor hátrány, ha olyan helyre jelentkezel, ahol kifejezetten fontos a stressztűrő képesség a munkakörben. De ez inkább magasabb beosztásokban szokott fontos lenni. Pl. egy cég vezetésére nem fognak olyan valakit felvenni, aki remeg mint egy kisnyuszi egy állásinterjún. Ott szoktak direkt olyan interjúkat csinálni, ami arra megy, hogy minél inkább stresszeljenek és figyelik, hogy reagálod le a helyzetet. Pl. direkt bunkón beszélnek veled és figyelik, hogy te hogy válaszolsz: kedvesen, vagy bunkón, elsírod-e magad vagy rájuk borítod-e az asztalt, stb. De azért nem sok munkakörben lehet ilyen felvételi elbeszélgetésre számítani.

2016. ápr. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!