Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok erről? Kölcsön...

Mit gondoltok erről? Kölcsön adtok valakinek egy tárgyat, mondjuk egy könyvet. Még nem olvastad ki, igy ott van a polcodon egy könyvjelzővel.

Figyelt kérdés
Beengeditek a könyv tulajdonosát a lakásba, és ő úgy leveszi a polcról a könyvet amig kint vagy mosdóba, vagy bárhol, hogy nem is szól egy szót sem meg se kérdezi, hogy visszaadnád e, mert kell. Tényleg érdekelne ki mit gondol egy ilyen szituációról?
2017. febr. 9. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak elméletileg, mert nem kerültem még ilyen helyzetbe... Ha valaki kölcsön adott nekem egy tárgyat, akkor úgy gondolom, hogy azzal rám ruházta a tárgy fölötti diszponálást a kölcsön idejére. Tehát innentől kezdve visszakérheti, de de nem veheti le a polcomról, azzal a felkiáltással, hogy az az övé.
2017. febr. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, valahogy igy gondolom én is. De még csak szólni sem szólt, hogy elvettem, és vittem.
2017. febr. 9. 14:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy könyvnél valószínűleg nem, de ha egy olyan dolog lenne, ami hiányzik és amit mondjuk halogatott is a másik fél visszaadni, akkor szemrebbenés nélkül visszavenném.
2017. febr. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első, azaz nem veheti szó nélkül vissza.

Kérdőre vonnám, ha előfordulhatna ilyesmi (kizárt nálam, előbb adnák nekem, mint így elvegyék, mivel ezzel magam is így vagyok - madarat tolláról... elv), hogy miért nem felnőtt ember módjára, kommunikáció útján intézi velem az igényét a könyvére.

2017. febr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló, ha annyira hiányzik, akkor is először szólnék, hogy kéne, és elvárnám, hogy visszaadja, másodjára meg kérném, hogy adja vissza, de biztos nem vennék el a polcáról, nem hoznék el a lakásából semmit szó nélkül. Képzeld bele magad abba a helyzetbe, amikor szembesül az illető azzal, hogy eltűnt egy tárgy a lakásából, ráadásul nem is a sajátja, hanem egy olyan, amiért másnak felelősséggel tartozik, és fogalma sincs róla, hogy hova tűnt.
2017. febr. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocs, utolsó előtti, azaz 3-as.
2017. febr. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, egyetértek minden hozzászólóval, de muszáj volt feltennem a kérdést, mert hülyének vagyok nézve, vagyis én látom rosszul a dolgot, ezt akarják belém súlykolni. Természetesen visszaadtam volna a könyvet ha kéri, nálam ez alapelv, mivel imádom a könyveket, és magamból indulok ki, én is utálnám ha nem kapnám vissza. De sajnos a kérés nem teljesült, csak a könyv eltünés.
2017. febr. 9. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!