Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van neve annak a jelenségnek,...

Van neve annak a jelenségnek, amikor valakinek gyakran, de alaptalanul a fejére olvasnak egy rossz tulajdonságot, és amikor a nyomasztás hatására az kénytelen valóban "olyan lenni", akkor bűnbakká lesz nyilvánítva, hogy "tessék megmondtuk! "?

Figyelt kérdés
Pszichológia, személyiség típusok, emberi játszmák - gondolom ezen a téren kellene kutakodni.

2017. febr. 7. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Kicsit részletesebben!
2017. febr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

önbeteljesítő jóslat

Az önbeteljesítő jóslat egy kezdetben hamis állítás, amely változást idéz elő a viselkedésben, és ez változás az eredeti hamis állítást végül valóra váltja.[1]”

2017. febr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%

Ha nem az anyós-após kategóriában írtad volna ki, akkor lenne ötletem, de így nem lehet tudni, hogy mire gondolsz.

Olyasmire esetleg, hogy az anyósod leqrváz, erre te kezdesz hajlandóságot érezni e nemes "szakma" iránt?

Vagy hasonló?

2017. febr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sztem kb arra gondolhat a kérdezõ, hogy hisztisnek àllítja be, vagy szemétnek, hogy nem engedi ōt az unokàja közelébe...stb. Ami alap esetben nem lenne igaz, de anyós tesz róla, hogy a kérdezõ hisztizzen, vagy ne engedje a gyerek közelébe. Pl. 3 hós unokát megeteti gulyàslevessel...
2017. febr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, van neve, a pszichológiában ezt Pygmalion-effektusnak hívják. Tulajdonképpen annyit takar, hogy ha valaki tartósan ki van téve bizonyos elvárásoknak, ítéleteknek, akkor ezek előbb-utóbb valósággá válhatnak, és az illető tényleg eszerint kezd el viselkedni. Ennek az az oka, hogy ezek a bizonyos "elváró" személyek az elvárásaiknak megfelelően kezelik a másikat, így a másikból öntudatlanul is kihozzák az elvárásaiknak megfelelő viselkedést.
2017. febr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igen, önbeteljesítő-jóslat, pygmalion-effektus, azóta utána is olvastam. azért ebbe a kategóriába tettem, mert egy fékevesztett, rossz anyóssal vagyok megáldva, és nem csak velem űzi ezt a mókát, hanem már a fiával is ezt csinálta rég, úgyhogy a házasságunknak vége, amit persze ő megmondott előre...
2017. febr. 10. 11:27
 7/7 anonim válasza:
.
2017. febr. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!