Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Felkeresni egy olyan embert,...

Felkeresni egy olyan embert, aki megszakította úgy a kapcsolatot, hogy az igazi okot nem tudni - megéri?

Figyelt kérdés
Mindig mondják, hogy akinek helye van az életedben, az megmarad, akinek meg nincsen, az lekopik. Általánosságban ez igaz is... Viszont van egy olyan ember... Szóval egy lány, akivel anno szakítottam, de úgy volt, hogy tartjuk a kapcsolatot... Később minden előjel nélkül törölt, majd kiderült, hogy minden xarnak lehordott a hátam mögött. Bár én szakítottam vele, de én azért szerettem volna tudni, hogy mi van vele, hogy van, mert én alapvetően szerettem őt, csak a párkapcsolat nem ment... Igazából ezt meg is tudtuk beszélni elvileg, de végülis kiderült, hogy a problémáit velem kapcsolatban nem akarta megosztani velem, inkább mással... Tudom, tudom, gerinctelen, jellemtelen eljárás ez, nekem is ez a véleményem, alapvetően szerintem mindenki azt mondaná, hogy kár lenne felkeresni, hiszen valamiért kizárt az életébppl, alapvetően nincsen keresni való egymás életében, viszont... Van egy nyitott kérdés... Nem tudom, hogy mi baja van velem... Annyit tudok, hogy mindenféle szemétnek lehord, holott soha nem bántottam. Nem csaltam meg, őszinte és korrekt voltam vele mindig (volt egy probléma, néha túl őszinte voltam, talán nyers is), nem raboltam ki, nem csináltam vele semmi rosszat... Egyszerűen a kommunikáció annyira rosszul ment köztünk, hogy a párkapcsolatunk teljesen működésképtelenné vált. Én mindent, őszintén elmondtam neki a szakításunkkor, és nem volt semmi ellenvetése. Csak a hátam mögött emleget dolgokat, de nem tudom, hogy konkrétan mi a problémája velem. És sajnos ezt az egy dolgot nem tudom elengedni. Arra gondoltam, hogy megkeresem (így félév múlva), és nagyon békésen, nem követelőzve megkérdezem, hogy mégis miért gyűlölt meg ennyire... Mert ezt nem értem. Csak egy választ szeretnék. Nem arra vágyom, hogy jóban legyünk... Megmondom őszintén, én félre tudnám rakni azt a problémát önmagamban, hogy a hátam mögött pofázott és végülis nyitott lennék arra, hogy így is legyen valami jó viszony köztünk, persze ez attól is függ, hogy mennyire tudna kulturáltan reflektálni... Bár nem tudom... Tényleg minden nyitott kérdést le kell zárni? Vannak helyzetek, amikor egy kérdést nyitva kell hagyni? Vannak, amikor egy szimplán jelentéktelen kérdésnek nagy jelentőséget tulajdonítunk, és tulajdonképpen nem is fontos tudni rá a választ? És ha nekem a válasz fontos? Nekem az a lány fontos volt, de mint ember, nem úgy, mint egy barátnő, élettárs, stb... Tényleg hagynom kéne a francba, és elengedni belül a lányt a nyitott kérdésekkel együtt? És ha a nyitott kérdések lezárása a kulcs arra, hogy el tudjuk engedni azt, akinek nincsen helye az életünkben?

2017. febr. 9. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Pl lehet, hogy te is mondtál róla akár jó, akár rossz dolgokat másoknak, amit a lány máshogy hallott vissza. Ha úgy tudod csak magadban lezárni a dolgot, ha megkérdezed, akkor szerintem nem veszíthetsz vele semmit. Ha így is úgy is gyűlöl állításod szerint. Még az is lehet, hogy egy félreértés miatt haragszik rád.
2017. febr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
kérdezd meg tőle mindenképp ha ez számodra fontos
2017. febr. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És ha már szimplán ezzel elrontom a hangulatát? 99%, hogy már rég el is felejtett, lehet, hogy most épp egy boldog párkapcsolatban van, aztán hopp, felkeresi az ex és zaklatja a kérdéseivel, aki faképnél hagyta... Bumm, made her day! Megéri? De ha nem kérdezem meg, egész életemben ezen fogok rágódni, hogy most akkor mi a fészkes fene baja van velem!
2017. febr. 10. 08:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Hagyd a fenébe!

Nekem is volt egy lezáratlan"ügyem".Egy darabig zavart,most már nem érdekel.Engem konkrétan nem keresett többé,annyira se méltatott,hogy szakítson.Fél éves randizgatás,kicsit kevésnek hangzik,de 15 éves ismerettség után már felnőttként.

Főleg,ha szakítottál,ne erőltesd!

33 N

2017. febr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Lehet, igazad van. Ha nem volt annyi gerinc, jellem benne, hogy elmondja nekem a problémáit, akkor azt sem érdemli meg, hogy gondoljak rá. Tudod, hogy nézett ki az utolsó napunk? Én nagyjából elmondtam, hogy miért szakítok vele. Lényegében azért, mert teljesen külön világ voltunk, más bolygó... Persze, elég becsapós volt az egész, hogy hasonlók voltak az érdeklődési köreink, a szokásaink is hasonlók voltak, de közben mégis teljesen máshogy működtünk. Nagyon nem működött jól köztünk a kommunikáció, a szexben sem éreztünk rá egymás hullámhosszainkra, kár volt erőltetni. Én ezeket elmondtam neki, ő ezzel nem értett egyet, aztán felállt és hazament. Előtte átölelt és azt követően ment haza. Aztán másnap írt, hogy nagyon hiányzom neki. Nem reagáltam rá, mert gondoltam, ezzel meggyorsítom azt, hogy hamarabb túl legyen a kapcsolatunkon meg a szakításunkon. Ezt követően 10 nap múlva megszakította velem a kapcsolatot. Ahelyett, hogyha bármi problémája merült volna fel, akkor megkeres és elmondja nekem a problémáját! De nem, ezt elsunnyogta, rá 1 hónapra meg hallottam, hogy miket beszél rólam... Az még hagyján, de még olyanokat tolt, hogy ő sosem szeretett engem, holott folyamatosan ezt mondogatta nekem, amikor a szakításunkkor ezt megkérdőjeleztem, akkor ő ki is kérte magának. Meg hogy ő már szakítani akart velem, csak megelőztem... Holott amikor szakítottam vele, akkor ilyeneket nyomatott, hogy de hát ennek semmi előjele nem volt, meg nem is voltak nagy problémák... Na, ezt hagyjuk... És tudod, mi a vicces? 33 éves volt a leányzó, de érzelmileg nem igazán ütötte meg a 33 évesek szintjét... Lehet, igazad van, kár felkeresni, nem véletlenül nincsen már az életemben. Viszont a hátam mögött sem mondta el, hogy konkrétan mi a problémája velem, és azért ez így érdekelt volna, mert a mai napig nem tudom, hogy mitől romlott meg így köztünk a kapcsolat... Még azért bizonytalan vagyok abban a dologban, hogy felkeressem-e, vagy sem.
2017. febr. 11. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!