Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Léteznek még rajtam kívül...

Léteznek még rajtam kívül olyan emberek, akik azért akarnak sok pénzt, hogy ne kelljen dolgozni?

Figyelt kérdés

Most a kérdésre mindenki írná, hogy majdnem az összes ember álmodozik arról, hogy megnyeri a lottó ötöst (még akkor is, ha nem lottózik), ezért inkább kifejtem.


A legtöbb ember a fogyasztói társadalom rabja, még az akcióvadászok vagy magukat tudatos vásárlónak beállító emberek is kísértésbe esnek időnként.


Van a másik véglet, a társadalomból kivonulók, akik lehetnek Krisna hívők meg vegán önellátó közösség tagjai.


Mint látjátok, egyre jobban szűkül a halmaz. A leglényegretörőbben megfogalmazni talán úgy lehetne, hogy olyan emberek, akik nem tagadják meg a társadalmi rendszerünk alapjait, nincsenek elborult paranoid képzelgései és alapvetően pozitívnak tartják a fejlődést, mert tisztában vannak vele, hogy ennek köszönhetően lehetséges lenne biztosítani az emberek jólétét.


De ugyanakkor azzal is tisztában vannak, hogy a kapitalizmus egy mesterséges versenyt gerjeszt, amiben nem akarnak részt venni, mert a bárkiből lehet bármi valójában egy apró, pici mellékhatása a fő dinamikának, hogy ezáltal folyamatosan biztosítja a megfelelő mennyiségű bérrabszolgát.


Ebből azt is láthatjátok, hogy ez egy önpusztító gondolkodásmód is egyben, mert ha elég sokan tennék magukévá, akkor pontosan az a fejlődés szűnne meg, aminek köszönhetően itt vagyunk. De úgysincs szükség az emberek 90%-ára, túl sokan vagyunk.



2017. febr. 17. 07:46
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
ennyi zagyvasagot...
2017. febr. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

szerintem sokan vannak így...


én pl élveztem a sulis időszak alatt a lazulást...

3 éve dolgozok főállásban, van pár ötlet és 1-2 projekt amin dolgozok is és az egyikben van egy dollár milliókat érő dolog, de nem fogom eladni...

úgy is lesz sok lehetőségem arra, hogy pénzt csináljak, még úgy is, hogy nem akarok...

a pénz szükséges a mai társadalomban, de nem szabad a rabjává válni, függőségi kapcsolat van, mert függ az ember a pénztől valamilyen szinten, de ezt lehet kezelni anélkül, hogy vérszemet kapjon valaki...

én azon gondolkodom, hogy mire fogom költeni az első milliárdom, vagy mit fogok venni, amikor elérem...

sokan azt hiszik álmodozok csupán...én meg tudom, hogy mekkora érték lesz a kezemben...

DE miután elértem a sok pénzt, akkor sem fogok meghülyülni...

régóta elég jól keresek mégsem kaptam vérszemet, havi több százat keresek mégis 80-100 körül vannak a kiadásaim és nem érzem, hogy szórnom kellene a pénzt...

engem nem izgat a pénz, informatikusként nekem az 1 millió, az 1 milliárd csak egy szám, sokan úgy képzelnek el 1 milliót, mint a filmekben van: 1 táska pénz

pedig forintban 1 millió nem olyan sok, sőt...

meg ha belegondol az ember 1 millió a mai világban nem akkora összeg...

sok apróságot lehet venni rajta, de pl 1 komolyabb kocsit, házat már nem...

sokan nem elég érettek a pénzhez, főleg milliárdokhoz nem...

nem szabadna megváltozniuk az embereknek rossz irányba a pénz miatt, mégis sokan sajnos így tesznek

ismertem olyat aki örökölt pár milliót és a család (még a saját apja-anya is!!!) csak a pénzt látta a srácban...gusztustalan, hogy egyes emberekre hogyan hat a pénz...


23F

2017. febr. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%
Persze, sok lusta ember van.Sőt vannak olyanok is, akik vállalják a pénztelenséget is, csak ne kelljen dolgozni.
2017. febr. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Éltem én new yorkban és kerestem 330dollárt naponta havi 22napon... mondhatni, sokbpénzem volt, de rengeteget dolgoznom is kellett... most tanyán élek a dunántúlon növényeket termesztek, állatokat tartok őstermelő vagyok, évi kb 1.2milliót keresek és jobban élek mint new yorkban...+ mivel egész életemben ezt akartam csinálni, nem érzem munkának... gyakorlatilag 5 éve nem dolgoztam...
2017. febr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
az utolsóval értek egyet, kereshetsz annyi pénzt és még sem élsz, vagy kevesebbet dolgozol és mégis van életed. én egy nagyon menő IT-s cégnél dolgoztam 3éve jobban kerestem mint itthon, de kb. kikészültem-kikészített a nagyváros meg az emberek nemtörődömsége és a veszélyes környékek.. igaz itthon a szülővárosomban nem annyit keresek, de mégis az életminőségem! ami fényévekkel jobb és ez számít, nem a pénz.
2017. febr. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 K...László ***** válasza:
51%
Ha kapnék most 200 milliót, akkor is dolgoznék. Csak olyat, amit szeretek, és amikor kedvem van. A mostani munkámnak is egy része olyan, amit nem munkaként fogok fel, de ez közel sem tökéletes állapot.
2017. márc. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kutató/egyetemi oktató vagyok, és nincs az a vagyon, amiért abbahagynám a munkát. Ez éltet. Igazán sok pénze csak annak lesz, aki dolgozik rajta. Aki csak költeni tudja, annak előbb-utóbb elfogy...
2017. jún. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

No kérem én egy ilyen antikonzumer-hedonista hibrid vagyok. :D (46F)


Vannak az életben, amiket imádok és nem szívesen mondanék le róla, ugyanakkor úgy az élet területének 85-95%-ával úgy vagyok, hogy manipulálhatatlan és "öntörvényű".


Ezeket kifejtem, de az eredeti kérdésre a válaszom az, hogy én a munkát csak egy eszköznek látom azokra az esetekre, amikor másképpen nem tudom létrehozni az életemhez szükséges javakat. Így előbb eladom az időmet, energiámat pénzért, majd ebből vásárolok olyan javakat, amiket nem tudnék egyénileg előállítani. Valljuk be, ilyen azért sok van.


A hasznos, egyben szórakoztató elfoglaltság (ami lehet munka is) az nálam a HIVATÁS. Na az az, amikor nem a betevőért keccsölsz, hanem örömödet, sikerélményedet IS leled a feladat elvégzésében. Nekem is van ilyen, bár az nem jövedelmező, ugyanakkor roppant hasznos.


Az antikonzumer-hedonista hibrid modell, nálam:

Szeretek autózni, de sosem cserélgetem őket sűrűn, csak ha már gazdaságtalan lenne tovább működtetni. De imádom. "Fénykoromban" volt olyan autóm is, amiért rengetegen irigyeltek, de az is hosszútávú dolog volt.

Engem sosem szédít meg, ha valamiből "kijön" vagy "megérkezik" az ÚÚÚÚÚj. És akkor mi van? Meddig új egy ájfon? Egy év múlva már a múlt. Miről beszélünk?

3 éves mosógépek rozsdás tetővel? Akkor inkább apám 35 éves Hajdú Energomatja. Ugyan picit több áramot és vizet fogyaszt, mint egy A+++++++, de az ökolábnyoma azért jobb egy 40 évig élő gépnek a 2-3 évente cserélendőkhöz képest.

De kb mindennel így vagyok, a mobiltelefonnal, a háztartási vegyszerekkel, ruhákkal stb.

Nem járok shppingolni, csak szükségletből vásárolok, ám az igényeimet nem nyomom el.


Ha sok sok sok sok pénzem lenne, akkor nem munkáznék, max hivatásoznék, de többet nagyságrendekkel akkor sem költenék.

2018. aug. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!