Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen eredetű lehet a Herczku...

Milyen eredetű lehet a Herczku vezetéknév?

Figyelt kérdés
Keresőben nem sok felhasználható infót találtam. Néhány fórumón szláv vagy román eredetre gyanakodnak. Vannak itt Herczkuk? Van sejtésetek, vagy foglalkoztatok már vele komolyabban? Egyébként ha ez számít, az én családom szabolcs megyei. Elég ritka vezetéknév, magamon és a családomon kívül nem ismerek más Herczkut.
2017. febr. 17. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Nikola Parov esetleg tudhatja.
2017. febr. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Ha te tudnád, amit én

Ha te tudnád, amit én

Te is sírnál, nem csak én"

2017. febr. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én igen, legalábbis hallomásból (Herczku Szabolcs labdarúgó), aki aztán a pályafutása után elég súlyos bűnügybe keveredett. Ő a Wikipedia szerint budapesti születésű.
2017. febr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia, én is Herczku vagyok. Budapesten lakom, de Szabolcsból szarmazom apai ágon . Apám Nyíregyházán született, nagyapámék Biriben laktak (6 testvér) Olvastam vhol hogy Szabolcsba 1700 évek közepén telepítettek be Herczkukat a román Portelek településről. Herczku név elvileg a német Herz (szív) szóból eredhet.
2020. dec. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!