Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől számít valaki felnőttnek...

Mitől számít valaki felnőttnek? Illetve ha felnőtt vagy az azt jelenti h többet nem játszhatsz? Szerintem abból van felnmőtt hogy el tudod magad látni és nem szorulsz mások segítségére. Igazam van? Egy iszonyatosan gyerekes de önálló fiatal srác.

Figyelt kérdés
2017. febr. 17. 23:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok biztos benne, hogy lehet erre egy általános, minden esetben érvényes megfogalmazást adni. De szerintem alapvető például, hogy az ember képes legyen felelősen gondolkodni, felelősséget vállalni a tetteiért. Játszani meg persze hogy játszhat felnőtt is, inkább annak mikéntje vagy mértéke a kérdés, hogy ne essen túlzásba az ember, különben inkább mondják "nagy gyereknek", mint felnőttnek.
2017. febr. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem onnantól felnőtt egy ember, hogy van céltudata, tesz is érte, van jövőbeni képe magáról, felelősségteljes, képes ellátni magát, komoly, és legfőképenn tudja hogy az élet nem habostorta, a kerítés nem kolbászból van, így úgy is áll az élethez hogy amit szeretne elérni azért tennie kell.
2017. febr. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
tudod mennyi olyan felnőtt van aki rohadtul nem tud felelősséget vállalni?
2017. febr. 17. 23:57
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, és lehet komoly témákról értelmes csevegést folytatni vele.
2017. febr. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
én csak eltudom látni magamat, fenntudom tartani magamat, és ha akarok valamit akkor azt elérem. de minden vok csak komoly nem xD lehet ont emiatt annyira könnyü és jó minden. lehet emiatt látom szebben és pozitívabban a világot, lehet emiatt vagyok fiatalos, lendületes és emiatt szeretnek a fiatalok :)
2017. febr. 17. 23:59
 6/8 anonim ***** válasza:
37%
Attól, hogy elmúlt 18 éves. Felesleges tulajdonságokhoz kötni, mivel mindenki mást gondol, minden ember más.
2017. febr. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
A legjobb kèrdèst tetted fel. Mitől felnőtt valaki? Nos, elfogadja a változást ès nem fásul bele saját szokásaiba. Vagyis bármikor hajlandó vèglegesen elhagyni a komfortját. Nem választ magának felfogást, mert van sajátja ami nem tanult, hanem eredeti. Honnan tudhatod, hogy eredeti-e? Onnan, hogy ítèlkezèstől mentes ès pártatlan. Egy felnőtt nem a hibákat keresi, hanem a lehetősègeket. Nem a konfliktust segíti elő, hanem a harmóniát. Nem helyezi senki akarata fölè a sajátját, hanem függetlenül saját èletcèlja elèrèsère használja akaratát. Nem próbál erővel megváltoztatni valamit ami az ő külső beleszólása nèlkül is jól működik. Sorolhatnám. Nem vitázik, nem haragszik, nem ítèlkezik, nem nyom el, nem helyezi magát fölènybe, nem èrzi többnek magát, tisztelendőbnek magát a többi embernèl nemtől ès kortól függetlenül. Szerintem ez a felnőtt. Aki nem ilyen, problèmákkal küszköd ès boldogtalan. Aki ilyen boldog. Mindenki eldöntheti maga, hogy milyennek èri meg lenni.
2017. febr. 18. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Fatal_3rror_ ***** válasza:

"ha felnőtt vagy az azt jelenti h többet nem játszhatsz?"


A felnőtt ember maga dönti el, hogy a szabad idejében mit csinál, ha akar akkor játszhat is, senki nem tiltja neki. Nem a játéktól leszel "felnőtt"...másrészt az emberek többségében mindig is ottmarad egy kicsit a "gyerek"...és ez így van rendjén.


Igazából ez is csak egy ránk kényszerített társadalmi elvárás hogy "nőj fel, legyél felnőtt"...holott ha akarod akkor végig ökörködheted az életed.


Mi a munkahelyen folyamatosan trollkodunk és ökörködünk, mellette elvégezzük a feladatokat és kész.

2017. febr. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!