Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jól gondolom, hogy néha jobb...

Jól gondolom, hogy néha jobb kicsit butábbnak lenni?

Figyelt kérdés

Az a problémám,hogy túl átgondolt vagyok,gyakorlatilag semmi spontenitás nincs bennem. Túlságosan fejből élem az életet és nem szívből. Inkább a tervezgetős típus vagyok és nem a rögtönző. De úgy vettem észre hogy azok az emberek akik kevesebbet agyalnak sokkal boldogabbak.

Szóval jól gondolom azt hogy néha a tudatlanabb a boldogabb?


2017. febr. 19. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Az intelligencia és a szívből élés nem zárja ki egymást, meg kell tanulnod az intelligenciádat irányítani oly módon, hogy ha akarod háttérbe szorítod és átéled a pillanatokat, és nem agyalsz rajtuk. Szóval a válaszom, szerintem jobb butábbnak lenni, mert ők amikor kell nem tudnak olyan szinten gondolkodni.
2017. febr. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Minden vallás és közösségi oldal arra nevel, hogy ne gondolkodj! Fogadd el és vigyorogj a nyomorban, mosolyogj, szeress, stb.! Főleg ne gondolkodj, mert akkor kénytelen vagy felfogni a saját siralmas helyzeted!

Ha hiszel, nem gondolkodsz és mosolyogsz, képes vagy azt is elhinni, hogy boldog vagy! Minél kevesebbet agyalsz, annál boldogabb leszel!

Én sajnos erre alkalmatlan vagyok... :( :/

2017. febr. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Túl sokat agyalni nem jó, na de azért nem túlagyalni mindent nem egyenlő azzal, hogy buta az ember. Attól, hogy valaki spontán éli az életét, még lehet akár zseni is.
2017. febr. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem.

Persze, aki kevesebbet foglalkozik a világ dolgaival, az kevesebbet lát belőle. Ettől még nem biztos, hogy boldogabb, mert a saját életében lehetnek problémák.

De a spontaneitás és a butaság nincs egyenes arányban egymással. Buta is lehet spontán és berögzött is. Mint ahogy egy intelligens ember is lehet spontán. Sőt, szerintem az a legboldogabb, akinek megvan a megfelelő szellemi képessége ahhoz, hogy úgy legyen spontán, hogy közben ne legyen hülye és felelőtlen.

2017. febr. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, hogy ez így tudományosan nem igaz, ráadásul meglehetősen szubjektíven értelmezed a fogalmakat. A "tervezgetős típus" megjelölésnél nem lehet tudni, hogy az egy valódi, megalapozott, racionális tervezés, vagy pedig csupán vágyakozás és képzelődés. A túlagyalás, az valóban hátráltat, de ott már arról van szó, hogy összekeverednek a racionális és irracionális elemek az illető személy nem is tudja (akarja) ezeket különválasztani. Persze igaz a mondás, hogy boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyeknek országa.....
2017. febr. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Állítólag az intelligensebb emberek között több az öngyilkos szóval valami lehet a dologban. Nem tudom már ki mondta hogy az ember lehet túl okos és túl hülye is a boldogsághoz.
2017. febr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez igaz. Én is nagyon sokszor elgondolkoztam, hogy az adott szituáció mennyivel könnyebb volna, ha nem agyalnám túl, és csak mennék a szívem után. Én konkrétan mindent túlgondoltam, illetve annyira furcsa látni, hogy egyes emberek mennyire nem veszik észre a másik reakciójából az igazi véleményét, és mindig meglepett, hogy fel sem merült bennük, hogy akár meg is bánthatták, és utána ugyanolyan boldogak voltak, mint előtte. Illetve a butább emberek általában nem aggódnak annyit, mert sokszor fel sem fogják egyes dolgok súlyát...
2017. febr. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!