Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amióta az eszemet tudom,...

Amióta az eszemet tudom, lépten nyomon meg nem értettségekbe ütközök. Komoly következményei lehetnek emiatt?

Figyelt kérdés

Szóval életem során még sose mozogtam olyan közösségekben, ahol ne én lettem volna a fekete bárány vagy ne lógtam volna ki egyfolytában a sorból. Az emberek 50%-a nem táplál irántam különös érzelmeket, olyan 20%-a kedvel vagy bír, 15%-a utál, a maradékkal való viszonyom pedig egy kicsit jobb az átlagosnál, emellett csak egyetlen igaz és jó barátom van, akinek hasonló a helyzete, talán az övé 1 fokkal jobb. Régen ez sokkal durvább volt, pre-tini és kora-tini koromban sokkal több ember utált de valamivel több barátom is volt, de azokra nemigazán tudtam mondani az "igaz barát" szállóigét.

Ennek számos oka van. Egy nagyon művelt házaspár 4 gyermeke közül az egyike vagyok. Apámnak van egy teológus diplomája (azaz beszél ógörögül, latinul és egy kicsit héberül), anyám pedig közgazdász létére nagyon olvasott és tájékozódott és egy erős C1-es angol nyelvvizsgája van. Lány létemre van 3 fiútestvérem, akik közül az egyik bölcsész és a másik kettő pedig a műszaki egyetemre jár. Ami azt illeti, egy nagyon művelt környezetben élek már 17 éve és ezzel kevesen büszkélkedhetnek, de egyben emiatt is az életem olykor kínszenvedés. Valahányszor bemegyek a suliba, rezignáltan veszem tudomásul, hogy 8 órán át a suttyó osztálytársaimmal kell lennem egy légtérben, akkor egyre inkább meg vagyok győződve arról, hogy az élet egy siralomvölgy, ahogy azt a középkorban is megállapították. Ne értsetek félre, nem utálom az osztálytársaimat, sőt közülük néhányat kedvelek is, de az nem azt jelenti, hogy órákig képes vagyok velük elbeszélgetni. A helyzetem súlyát pedig tovább fokozza a külsőm, mert az emberek teljesen meg vannak győződve arról, hogy egy szőke hajú, kék szemű lánynak csakis NAGYON egyszerű intellektusa lehet, emiatt nagyon nehezen tudtam jó benyomást kelteni a tanáraimnál. Emellett még ott van a nagyon fura természetem. Leegyszerűsítve, flúgos vagyok. Ha le kéne írni a személyiségemet minél rövidebben, legalább 2 A4-es oldalt foglalna el a rólam írt szöveg, ha ARIEL 12-es betűméretben írnánk és 1,15-ös távolság lenne a sorok között. A megítélésem szerint egy földönfutó szangvinikus-melankolikus bolond vagyok, aki egy kicsit beleőrült abba, hogy nem sokan értik meg és emiatt viszonylag magányos. A magányom miatt a gondolataim egyfolytában emésztenek, mert azoknak csak a töredékét osztom meg a szüleimmel és a legjobb barátommal, mert ők azok, akik nem csak meghallgatnak, hanem még megértik az álláspontjaimat. Mikor a legjobb barátommal vagyok, gyakran beszélgetünk történelemről, művészetről és politikáról és emellett még sokat poénkodunk és imádjuk a Repülő Spagettiszörnyet, Niccolo Machiewelli és Cesare Borgia a példaképünk, reneszánszb*zik vagyunk és a kedvenc germán istenünk Loki. Azaz, hasonlóan bolondok vagyunk.

Volt egy másik igaz barátom is, de az utóbbi időkben nemigazán jöttem ki vele elég jól ahhoz, hogy megmaradjunk egymásnak. Mindig is jó lelki társak voltunk egymásnak, de szelleminek annál kevésbé. Egyszerűen ő megelégszik az egyszerű dolgokkal és nem is vágyik többre, én pedig az évek folyamán nagyon megváltoztam és azt vettem észre, hogy nemigazán tudunk mikről beszélgetni a számomra unalmas dolgokon kívül és én ebbe belefáradtam és ő is abba, hogy én ennyire tudálékos vagyok.

Életem során kétszer volt szerencsém fiatal, művelt és bolond bölcsészekkel beszélgetni, de az abból állt, hogy órákig csak a történelemről és társadalmi problémákról beszélgettünk és számomra egy felejthetetlen élmény volt. A bölcsész bátyám szerint olyan vagyok, mint egy rossz, rögeszmés elméleteket gyártó történelem tanár; és egy kicsit igaza is van. Egyesek szerint ez jó, de a többség, főleg a korosztályom nem vevő erre és emiatt nagyon nehezen találom a helyemet. Én próbáltam barátkozni és másokkal azonosulni, de valahogy sose voltam képes a szokványos emberekkel igazán jól kijönni, de nem is akartam annyira, mert nem akartam olyan semmitmondóvá válni, mint ők, egyszerűen az alteregóm, a tudatos énem, sőt még az überegóm (leginkább az) is arra ösztönöznek minden egyes porcikámmal együtt, hogy eszembe ne jusson olyanná válni, mint a többi. Egy kicsit beteges, de a lelkem és a testem ellenáll, hogy egyszerű ember legyek.

A buta-műveletlen emberektől, pedig égnek áll a hajam. Valahányszor meghallom az egyik osztálytársamat okoskodni, olyankor sorozatban százszor elképzelem, hogy fejbe vágom. Az álmaimban pedig meg is teszem, csak azért, mert az a szerencsétlen hülyeségeket beszél. Azt tudom, hogy nem vagyok normális, de néha úgy érzem, hogy ez a normális.

Szörnyű, egyfolytában háborgat az agyvelejem és a meg nem értettségekbe, amikbe ütközök lépten nyomon, még inkább arra motiválnak, hogy a belső világomban teljesedjen ki az igazi énem. Tisztára úgy érzem magam, mint Anselmus, az Aranyvirágcserép főhőse. Az életemet még egy elégiának se mondanám.



#bolond #elmebeteg #szellemihontalanság
2017. febr. 20. 22:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kislány, szerintem ezt ember nem olvassa végig. Kicsit rövidebben.
2017. febr. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Na tessék, itt van erre az első példa. Már értem, hogy miért mantrázom magamban azt, hogy az emberek hülyék, de aggodalomra semmi ok, ők is azt gondolják rólam. Lehet, hogy vennem kéne egy mosómedvét, akkor nem unatkoznék ennyire.
2017. febr. 20. 22:17
 3/14 anonim ***** válasza:

Amióta eszem tudom lezárom a baráti köröm az általam ismert okosabb egyénekkel.

Ha engem kérdezel: így tökéletes. Ha másokat: bolond vagy.

2017. febr. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Amit írtál 2. válaszoló egyben felkavaró és megnyugtató. Egyáltalán nem tökéletes az, ha az ember kevés emberre számíthat, mert csak az értelmes egyedekkel jön ki jól, de egyben tényleg tökéletes, mert az értelmes barátok segítenek egymásnak, hogy a sok hülye között ne őröljenek meg.
2017. febr. 20. 22:26
 5/14 anonim ***** válasza:
Az élet nem tökéletes. De a legjobb választásra hivatkozhatsz úgy, mint "tökéletes".
2017. febr. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem te kicsit sokat képzelsz magadról.
2017. febr. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 szabozsolt19861210 válasza:

Én végigolvastam, és tetszik az írásod.

Nagyon okos lány vagy ez biztos, de vannak ellentmondások az írásodban mégpedig az, hogy a buta embereket lenézed, de Te mégis megértésre vágysz.

Nem szabad senkit sem lenézni, és ítélkezni felette addig amíg nem ismered a történetét.

Én is rengeteg emberrel ismerkedtem/találkoztam már, s ugyan ezt érzem amit te, hogy nagy ívben szarnak a másikra, teljes érdektelenséggel. Nem csak rám, hanem másokra is, persze lehet mondani biztos rossz emberekkel ismerkedem, nekem ez jutott.

Én már eljutottam arra a pontra, hogy senkiben sem tudok már megbízni, mert csalódást okoz, eddig így volt sajnos, és ez valószínű nem is fog változni.

Amennyiben a bölcsészekkel megérted magad, és ők elfogadnak olyannak amilyen vagy, hát akkor ismerkedj beszélgess velük, ennyi. Olyan társaságot válassz ami neked jó. :)

2017. febr. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem kicsit több alázattal beszélj az embertársaidról.
2017. febr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha az intellektuálisan magas elefántcsonttornyodból lenézed az embereket, ne csodálkozz a magányon.

De ha kíváncsi vagy az emberekre, olvass egy kis Karel Capekot, vagy Sánta Ferencet.

[Azért, mert Gyurica, az órás, képen törölte azt a szerencsétlent a börtönben, még nem biztos, hogy rossz ember! Csak ha a látszat alapján, felszínesen ítélkezel!]


Capek és Sánta megtaníthat arra, milyen nézőpontból nézd az embereket.

2017. febr. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ohm, te igy beszelsz a valo eletben? Fellengzos, bekepzelt stilus nem csoda, hogy nem jon be senkinek.

Az irodalmi nyelv es a koznyelv neked mond valamit?

Nem az van, hogy nem ertenek meg, hanem ez igy total ellenszenves. En is tudnek ilyeneket irni, meg nagy szavakat hasznalni, meg sem teszem, mert nem termeszetes, mesterkelt.

Ez a stilus egy hetkoznapi beszelgetesben iszonyat faraszto.

2017. febr. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!