Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért éri meg élni?

Miért éri meg élni?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok.

Nyilván, van egy pár apróság, amit szeretek/amit szeretek csinálni, de majd ha dolgoznom kell, akkor 100%, hogy nem lesz időm/energiám/pénzem ezekre a dolgokra.

Mivel nem merek és nem is tudok értelmesen az emberekkel kommunikálni, ezért a barátnő-dolog engem nem igazán vonz, és barátok nélkül is megvagyok (ők is nélkülem).

Álmaim, céljaim nincsenek, egyrészt mert magamat ismerve, úgysem sikerülne őket elérni, másrészt egyszerűen semmi nem érdekel annyira, hogy küzdjek érte.


Ötletek?


2017. febr. 23. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

Miért éri meghalni?

A szüleid szeretnek téged, ne légy önző! Meg kell tanulnod kommunikálni, enélkül sosem fogsz önállóan boldogulni. Hidd el, nagyon tud motiválni, amikor megkapod a fizetésed, és félre tudsz rakni arra, amit szeretnél megvenni.

2017. febr. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Magadért. Ha nem akarsz küzdeni ne küzdj, te fogsz miatta szenvedni.


" mert magamat ismerve, úgysem sikerülne őket elérni, másrészt egyszerűen semmi nem érdekel annyira, hogy küzdjek érte."

Akkor küzdj érte, keress olyat ami érdekel..


"Mivel nem merek és nem is tudok értelmesen az emberekkel kommunikálni,"

Tanulj meg kommunikálni velük. Keresd a hozzád hasonló embereket.

2017. febr. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ötletek azok vannak, de azok számodra mind üres szavak lennének. Ismerem az ilyen embereket! Te is képes lennél sokmindent elérni, csak te már eldöntötted, hogy nem küzdesz! Küzdelmek nélkül úgysem fogod tudni véghez vinni azt, amire vágysz! Némi depresszió is befigyel nálad! Ezt is lehet kezeltetni. Az önbizalomhiányoddal is kezdj valamit sürgősen!


Ötletek:

Ne mondj le előre mindenről, pláne arról a kevés dologról amit szeretsz! Ha valamit szeretsz, akkor azt ne hagyd abba, mert az is küzdelem, legalább abban légy kitartó!

Ilyenkor pedig ha hiszed, ha nem, de a munka mint terápia a lehetö legjobb segítség! Van hol laknod, vannak melletted, akár a szülők, akkor könnyű dolgod van, ha a fizetésedből teszel félre, mert igenis tudnál takarékoskodni a saját örömeidért. Nem egyedül kell fent tartanod egy lakást/házat, sokaknak ez sem adatik meg.

Ha eljársz dolgozni, kint vagy emberek közt, lesznek barátaid. Elég akár 1 jó barát, akivel eljárhatsz szórakozni meló után és akkor tudsz csajozni is.

Legyél nyitottabb, érdeklődőbb, kitartó, és szerintem keress egy pszichológust is, úgy megkönnyebbülsz!

2017. febr. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
46%

Hogy miért éri meg élni?

A BOLDOG pillanatokért

Amikor az akibe te szerelmes vagy megcsókol, az első szerelmes csókotokért

Amikor felvesznek álmaid munkahelyére

Amikor elutazol nyaralni, és csodás élményekben van részed

Amikor megveszed álmaid autóját/házát/bármilyét

Amikor a szalagavatódon átadod a virágot édesanyádnak

És még sorohatnám

De ha ezekért nem akkor a jövőért, hogy egyszer életet adhatsz egy gyermeknek (vagy többnek)

Amikor megszületik a gyereked

Amikor először a karodban tarthatod

Amikor először hív apának

Amikor először ad puszit

És még sorolhatnám mennyi gyönyört tud nyújtani egy gyermek :)

18/L

2017. febr. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3-masnak van nagyon igaza.

Akkor élsz igazán, ha folyamatosan küzdesz.


'Mivel nem merek és nem is tudok értelmesen az emberekkel kommunikálni, ezért a barátnő-dolog engem nem igazán vonz, és barátok nélkül is megvagyok (ők is nélkülem). '


Ha így állsz hozzá, akkor igencsak szomorú jövő elé nézel. Pont ez az ami visszatart a boldogságodban. Lehet Coelhonak hangzik, de az élet hegyek és hullámvölgyek sokasága, de a te állapotodban ez most szakadék.


Ötletem az, hogy kezdd kicsiben, a kis dolgoknak is örülj, legyen az akár olyan dolog amit majdnem minden ember meg tud csinálni, és utána egyre merészebb leszel, mert hiszel majd magadban.

Nekem is volt kezdetleges depresszióm, és úgy tettem túl magam rajta, hogy elkezdtem főzni. Először mondjuk csak ilyen gyorsfagyasztott cuccokat, de már annak örültem, hogy nem égettem oda :D Mostmár gyakorlatilag előkapok egy alapreceptet és megcsinálom saját kedvem szerint fűszerezve és általában jól jövök ki belőle :D

2017. febr. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!