Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek gyáva vagyok?...

Szerintetek gyáva vagyok? Hogy tudnám ezt fejleszteni?

Figyelt kérdés

A mai nap metróval utaztam. A megállóban egy öreg néni véletlen a vállával súrolt egy nagy darab kigyúrt, bőrdzsekis kevés intelligenciával rendelkező tuskót. Az erre elkezdett fenyegetőzni nagy hangon. Bár közéjük álltam hogyha mégis nekimegy valakinek a csávó akkor az ne a nénike legyen. De ennél többre nem futotta. Vissza akartam szólni, de az már nem ment. Ott álltam csak az útjában a szemébe nézve kihúzva magamat, de visszaszólni már nem mertem. Eredményes volt ugyanis a csávó vette a lapot és bár jól visszanézett, meg nekem is beszólt de elment inkább.

Viszont engem nagyon zavar azóta is hogy bár nagyon vissza akartam szólni, de semmi se jött ki a számon. És nem azért mert "így volt átgondoltabb" vagy mert "semmi frappáns nem jutott eszembe". Mondogathatnám ezeket magamnak, de tudom hogy csak nem voltam elég bátor. Nem szép szóval be voltam sz*arva.

Ti voltatok hasonló szituációban? Hogy jutottatok túl az ilyenen hogy legközelebb ne tartson vissza?


2017. febr. 26. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, lehet jól csináltad. Sokaknak ennyi bátorsága nincsen mint neked. Nem vagy gyáva. Lehet nekem sem lett volna éppen a helyzetben elég bátorságom közbelépni, bevallom.
2017. febr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Gratula és respect! :)


Szerintem már többet is tettél mint az emberek 90%-a ilyen helyzetben, és ezzel egyértelműen cáfoltad is, hogy "nem vagy bátor". Mert mi a bátorság ha nem az, hogy megvédesz egy nénit? Aki beteg, és gyenge, képtelen megvédeni magát?


Szerintem beszólni teljesen felesleges. Én sem tettem volna, pedig én harcművészetek terén kellően képzet vagyok. Önvédelemből nekünk is az a protokoll, hogy a barmokat nem piszkáljuk. Nem erősködünk, szem szólunk be mint Chuck Norris, csak hagyjuk, hadd ugasson.


Én 1x így nyeltem be kést az oldalamba. Egy nőt késsel fenyegettek egy diszkó előtt, szépen hátam mögé toltam a lányt, hogy ne ő sérüljön. És a férfi el is ment volna, ha az ott lévő haverja nem húzza tovább.

De én sem szóltam semmit, nem keménykedtem, csak készen álltam, ha kell védem a nőt és magamat.


Teljesen korrektül jártál el. Visszaszólni nem kell, arra kell törekedni, hogy minél hamarabb kidühöngje magát és odébbálljon.

2017. febr. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez egy örök klasszikus, ilyen volt már diszkóban is sok, hogy tolakodott a csávó, a csaj meg nem tudta hova álljon tőle úgy belemászott az arcába. Ilyenkor már rögtön ütni kell, nem nézni a másikat, mert ha Ő üt előbb akkor meglehet lepődni, és nehezebb összeszednie magát az embernek.

Ha nem vagy ütőképes, nem is ajánlom hogy ilyenekbe bocsátkozz mert abból csak neked származik bajod, ha ezeket elakarod kerülni, és úgy érzed máskor is védenél valakit, akkor járj bokszra és szerezz tapasztalatot, utána az utcán is biztosabban jársz majd.

2017. febr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a lehető legtökéletesebb reakció volt. Nem lehetett volna, és nem is lett volna értelme többet tenni. Az ilyennek nincs mit mondani, nem jut el odáig, hogy fogja az adást. Bölcsen jártál el.


Egyszer buszmegállóban álltam sokadmagammal, amikor az egyik helyi járatról leszállt A pitbullfejű kopasz, babakocsival, meg a 40 kilós, ránézésre erős heroinista nőjével. Mellettem állt egy vékony srác, zenét hallgatott egy oszlopnak dőlve. A kopasz odament hozzá és levágott neki egy akkorát, hogy felrepedt a szemöldöke. De miért? Semmiért. Mert ott állt, és emberünk úgy gondolta, hogy nem fér el tőle babakocsival. A nője tök szenvtelenül nézte végig a jelenetet. Vagy tényleg be volt állva, vagy teljesen természetes, mindennapos dolog volt számára, hogy a hapsija embereket ver csak úgy. Lehet, hogy őt is. Úgy mentek tovább, mintha mi sem történt volna. Most mit lehetett volna mondani annak a gyökérnek?

2017. febr. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem kell engem félteni. Én se ma kezdtem küzdő sportozni, és utcán se első alkalom lett volna hogy tettekkel kell megvédeni magam.

Köszi a válaszokat, de engem az zavar hogy lehet hogy "bölcsen" jártam el, de nem amiatt mert úgy szerettem volna. Szóval nem az én döntésem volt. Hanem amiatt nem szóltam vissza mert nem mertem. És ez szerintem nagyon gáz.

A késes sztori nagyon durva. Elképesztő vagy hogy még így is kiálltál. Hatalmas tiszteletem.

2017. febr. 26. 22:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Dehogy gáz ez. Mégis mit mondtál volna neki? "Elnézést uram, nem érzi, hogy kissé ellentmondásosak az erőviszonyok ön és az idős hölgy között?" :D

Komolyan, mit mondtál volna neki?

2017. febr. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Okosan jartal el! Elharitottad a veszelyt anelkul, hogy balhe lett volna. Mert ha be is szolaz neki, az lett volna, amivel magadat biztosan, de lehet hogy mast is veszelyeztettel volna.
2017. febr. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!