Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tartják a fiatalok a...

Miért tartják a fiatalok a régi számokat furcsának, cikinek?

Figyelt kérdés

Manapság olyan, mint ha a fiatalok csak divatból hallgatnának zenét. Néha adnak a sulirádióban '80-as számokat. Mindenki figyelemmel hallgatja, látszólag élvezik, de amikor vége, elkezdik, hogy mekkora egy sz*r volt. És nem, nem azért, mert nem tetszett nekik (volt, hogy valaki rám írt, hogy megkérdezze a címét), hanem azért mert manapság a "tömeg-pop-sz*r" a menő, minden más kreténeknek való.

Miért alakulnak ki ilyen értelmetlen "divatok", és egyáltalán mi közük hozzá, hogy mit hallgatok?


2017. febr. 26. 22:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Már megint egy jó kis általánosítás:D Remélem nem gondolod tényleg azt, hogy rajtad kívül minden fiatal furcsának és cikinek tartja a régi számokat. Ha mégis így gondoltad volna, elárulom nem így van. Ha bizonyítékot is szeretnél, akkor magamon kívül ismerek még pár embert:D Leszögezném, hogy nem mondom azt hogy az összes régi zene jó az összes mai meg szar, inkább azt gondolom hogy nem a keletkezési dátumtól függ hogy valami jó-e. Ami meg nekem tetszik, az inkább régebbi. Az meg rohadtul nem érdekel hogy más mit gondol és ezt a hozzáállást neked is javaslom, sokkal nyugisabb lesz az életed ha nem foglalkozol ilyen hülyeségekkel.
2017. febr. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

22 vagyok, és imádom a retro zenéket.


Na már most, akkor a te korosztályod, miért nem hallgatja halálra a komoly zenét? Akkoriban meg ez volt..

Na bumm..

A világ megy tovább.

De mindig lesznek olyanok, akik szeretik a régit, mert az áll közelebb hozzájuk.


Ezt a kérdést, majd 30 év múlva felteszi egy mostani tini ugyanúgy.

2017. febr. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 Nem az összes fiatalra gondoltam, hanem a többségre :)

#2 Nem azzal van a baj, hogy nem hallgatják, de még nem is azzal, hogy tabunak kiáltják ki, hanem azzal, hogy ezt azért teszik, mert éppen más a divat.

2017. febr. 26. 23:10
 4/10 anonim ***** válasza:
Meg is lehet fordítani a dolgot, úgy is érvényes lesz: attól még nem lesz jó egy szám hogy régi, vagy hogy régen népszerű volt. Szandi, a Rapülők, Komár Laci, Dévényi Tibi bácsi ostoba műsorai, a Szomszédok a maguk idejében is igénytelen, sz..rok voltak, csak sokaknak megszépíti az emléket a nosztalgia-faktor, na meg az hogy akkoriban nem nagyon lehetett válogatni, fogyasztottad azt amit kaptál az M1-en meg a két-három rádióban.
2017. febr. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz. Ha megfigyeled, akkor csomó régi zenét szeretnek a mai tinik.

Fogsz egy 80-as évek slágert, alányomsz egy tuc-tucot, vagy kiragadsz belőle 5 másodpercet és azt ismétled a végtelenségig, odaírod egy menő dj nevét és màr kész is a tinik "örök" kedvence.

2017. febr. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 de pont ezaz. Egy menő díj kell hozzá, mert akkor lesz elfogadott.
2017. febr. 27. 07:22
 7/10 anonim ***** válasza:
33%

4- Azért a Szandi-Komár Laci-Dévényi triót ne említsük már egy napon a Szomszédokkal. Lehet, hogy röhögsz Vágási Feri PC-s kalandjain ,de akkoriban te pont ugyanúgy nem értettél hozzá ,mint ő. Lehet ,hogy gagyik a Zuk-mentőautók, de nem tehettek be mást ,ha egyszer az volt..


5- Ha egy dj tuccosítja ,már nem a 80as évek-beli dalról van szó..



Én szerintem a gimis korúak nagy részére rég nem látott morális és szociális demencia jellemző, ám a fiatalok gyakorlatilag sosem szerették a 30 évvel korábbi zenéket ,hisz pont az aktuális zene az egyik olyan dolog ,mellyel meg tudják magukat különböztetni a felnőttektől. Szóval szerintem rendben van ,hogy nem rajonganak a 80as évek zenéiért - mondom ezt úgy, hogy én mindig a 1970-2005 közti zenéket bírtam a leginkább.


24f

2017. febr. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz. Amikor nálunk volt egyszer sulidiszkó, akkor csupa retró számot adtak, és egy csomóan táncoltak rájuk.
2017. febr. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Én szerintem a gimis korúak nagy részére rég nem látott morális és szociális demencia jellemző,"


Jaj, egy tiszta, erkölcsös ember szólalt meg.


34/F

2017. febr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

# 7

Nem tudom hogy ezzel kit akartá megvédeni. Szandi pont olyan hitvány és alja volt a zene területén mint a szomszédok a sorozatok világában.


A Szomszédokat egyszerűen nem lehet megvédeni. Igénytelenek voltak, és azért voltak igénytelenek mert csak egy csatorna volt, mindenki azt nézte. Csodák csodájára megjelentek a kereskedelmi csatornák, a szomszédoknak meg bő egy év múlva meszeltek. A Kádár-korszakban is születtek zseniális magyar filmek, pedig az aztán tényleg vasfüggöny mögött volt és nem sok kapcsolat volt a nyugattal. A szomszédokkal az a legkisebb baj hogy rosszul ejtették a microsoft-ot.. Egyszerűen nem volt semmire igény. Ne nézzenek bele a kamerába, ne vegyék újra azt a jelenetet amin belóg a kamera és bámulják a szereplők, ne legyen átlátszóan népnevelő, ne legyen minden szereplő ugyan az a karakter..


Hogy egy példát említsek: a 12 dühös ember 1958-as film. Se magas költségvetése, se csillivilli technikai megoldásai nincsenek, mégis a mai napig élvezhető mestermű. De lehetne több tucat filmet felhozni. Csak hogy egy magyar példát mondjak: Szinbád. SZerintem az egy fantasztikus film, mind a színészek, mind a forgatókönyv.

2017. febr. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!