Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Japán munkamentalitás földreng...

Japán munkamentalitás földrengés esetén se mehetnek haza a dolgozók hanem kivárják a végét majd vissza melózni és a kieső időt is ledolgozzák-mindezt önként?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket nem tudom higgyem-e (igazából hiszem …) de nem is ez a kérdés hanem az hogy amit leír az tisztelendő hozzáállás vagy már idiotizmus.

A munkaszeretet a dolgozni akarás hagyományosan ugye pozitív értékek.

A cikk arról szól hogy ha Japánban elég komoly földrengés volt (ott ez nem épp ritka) akkor dolgozók kitódulnak az utcára kivárják a végét, még várnak egy kicsit van-e utórengés, és ha az épület olyan állapotban van hogy még áll, akkor persze vissza dolgozni. Fel se merül hogy bárki hazamehetne, hogy megszakadjon a munkanap ilyen „apróság” miatt mint egy kis földrengés. Ha az épület még áll, akkor nyomás vissza melózni. És persze a munkanap végén a kiesett időt azt rá kell húzni elvégre nem a cég tehet róla ugye hogy a dolgozó órákat az utcán ácsorgott földrengés miatt (persze a melós se tehet róla de az meg kit érdekel).

Az hogy az emberek hazamehessenek megnézni esetleg hogy saját házuk lakásuk családjuk hogy van áll-e még a ház -nem. Azt majd ha lejárt a munkaidő. Mert van fontosság is a világon. Első hogy a munka el legyen végezve aztán lehet hazamenni anyukát kikaparni a romok alól… esetleg.

És a hab a tortán: a japánok ezt nem parancsra teszik. Önként és dalolva maradnak. Így van ez rendjén-hisz az ember mégiscsak azért van ezen a világon hogy melózzon míg bele nem döglik, nem? Hát mi másért… Család lakás saját élet-majd kérem a munka után.


Szóval ez a hozzáállás tisztelendő mentalitás vagy már idiotizmus ez a kérdés.


2017. febr. 27. 14:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
28%

gondolj bele ilyen esetben mekkora hőbörgés lenne abból, hogy annyival kevesebb a fizu...

a cégnek is pénz kiesés, ha ugyanannyit akarnak kapni a hó végén, akkor ugyanannyit kell érte dolgozniuk, oké katasztrófa megesik, de miért nyelje be a cég?


24F

2017. febr. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Mondjuk azért mert emberek vagyunk és fel kéne fogni hogy a szaros pénzt nem viszed magaddal odaátra. Mondjuk azért.

Mondjuk azért mert még a legelemibb melós is felfoghatná hogy az egyszeri és megismételhetetlen élete nem mindegy hogy telik el. Törölheti a valagát a pénzével voltaképp. Kb ennyit kéne felfogni.

2017. febr. 27. 14:25
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom azért gyorsan hazatelefonálnak, hogy mi a helyzet a családdal.
2017. febr. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

#2:

az üzleti világban más a felfogás...

én nem vagyok pénz orientált ember, de több embertől megkaptam azt, hogy hülye vagyok, hogy van lehetőségem pénzt csinálni mégsem teszem...

meg ez a "akit le lehet húzni, azt le kell" hozzáállás is távol áll tőlem...

csak leírtam, hogy szerintem miért van így...hogyan látják az emberek és az üzleti világ...


24F

2017. febr. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Már feltéve ugye hogy épp működik a hálózat és nem omlott az is össze.

De ha nem sikerül elérni senkit (vagy azért mert a kedves család a romok alatt van vagy azért mert smemi bajuk csak épp nincs hálózat) akkor se mehet haza.

Szóval hazatelefonál senki se veszi fel, azt se tudja élnek-e, de semmi gond első a meló majd ledolgozza a 10 óráját ami még hátra van és majd utána megtudja mi a helyzet otthon.

Ráér akkor is nem?

2017. febr. 27. 14:32
 6/19 anonim ***** válasza:
44%
Az idiotizmus magas foka.Vannak még nálunk is nagyobb birkák.És mindezt egy tál rizsért? Hülyének is megéri.
2017. febr. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
46%
Ha semmi baja az épületnek a földrengés után, és a dolgozó se sérült meg, akkor mégis mi indokolja, hogy hazamenjen, miután elmúlt a földrengés? Ha otthon van valakije, arra rá tud telefonálni, és esetleg ha egy hozzátartozójának lett valami baja, akkor elkéredzkedik a munkából. Én nem vagyok egy munkamániás ember, sőt, nagyon utálom a munkámat, de ezt még én sem értem, hogy miután már elmúlt a veszélyhelyzet, miért ne lehetne visszamenni dolgozni. Még csak nem is valami különleges és váratlan eseményről van szó, ami esetleg sokkot okozna, hiszen ott szinte naponta történik földrengés, hozzá vannak szokva az emberek.
2017. febr. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%

Remélem, soha nem lesz Európában az az uralkodó mentalitás, ami Japánban.

Félreértés ne essék, becsülöm a szorgalmas, dolgos embereket, de ahogy Te is írtad, azért kéne, hogy némi fontosságbeli sorrend is legyen.

Akármennyire is elhivatott az ember - köztük én is -, én úgy gondolom, az ember nem azért él, hogy dolgozzon, hanem azért dolgozik, hogy éljen. Nagy különbség. Az, hogy bemegyek reggel, szinte még sötétben a munkahelyre, és addig dolgozok, ameddig be nem esteledik, és ez megy minden nap, az nekem nem élet. Akkor sem, ha este 10-kor hazaérve agyba-főbe dől a hentai.

Én azt mondom, hogy az egészséges hozzáállás az, ha az ember ÉLNI szeretne. Kikapcsolódni, szórakozni, szeretni és szeretve lenni, ha van család, akkor velük lenni, és ennek kéne a mozgatórugónak lenni. Persze, mellette fontos a munka, a karrier, de van egy egészséges értékrend, amiben mondjuk a család és az egészség előbbre van, mint a sztahanovista időket idéző munkamánia.

A japánok meg elég furcsa nép. Én nyitott személyiség vagyok, de soha nem fogom megérteni, hogy egy olyan életet, ami csak munkából és egymással rivalizálásból áll, hogy lehet szeretni.

2017. febr. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Tisztában kellene lenni olyan alapokkal, hogy Japán területén milyen gyakoriak a földrengések: havonta-hetente többször nem dolgozna senki, ha emiatt lógnának. Ott nem egy extra, különleges, ritka alkalom a földrengés.


Aztán a japán kultúra sajátosságaival is tisztában kellene lenni, hogy látható legyen: ez egy nagyon is tiszteletre méltó mentalitás kicsúcsosodása.

2017. febr. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ha itt földrengés lenne, én kérdezés nélkül rohannék haza és ha otthon minden rendben, akkor, utána visszamennék dolgozni.Ha szükséges.Nekem a családom, otthonom mindennél előbbre való.Ez független attól, hányszor van földrengés.Ha hetente kétszer lenne, akkor is ez a sorrend.Ez nem egy olyan dolog, amihez hozzá lehet szokni, figyelmen kívül hagyni.Normális ember így gondolkodik.Aki nem normális, az meg magára vessen.
2017. febr. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!