Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen érzés átélni egy...

Milyen érzés átélni egy földrengést panelban, egy felsőbb emeleten?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az érdekelne, hogy pl egy panellakásban milyen érzés átélni egy földrengést a 7-8-9-10. emeleten. Kivel esett meg már? Pl. 2011-es oroszlányi földrengés idején.



2017. jan. 26. 09:39
 1/8 anonim ***** válasza:

dejó, hogy erre nem tudok még válaszolni!

szerintem nagyon rémisztő lehet, valami hasonló

https://www.youtube.com/watch?v=g0cz-oDfUg0

2017. jan. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Maradjunk Magyarországnál :)
2017. jan. 26. 10:02
 3/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

Én egyet éltem meg, konyhában olvastam, egyszer csak olyan érzés volt, mint amikor darabosan fékez a busz, majd a székem háttámláját lekoccolta a konyhaszekrény, meg csilingeltek a poharak.

Először azt hittem, hallucináltam, csak aztán anyámék is jöttek ki a szobából kerek szemmel, hogy ez mi volt.


Mondjuk ez itt max. 3-4-es lehetett Richter-skálán.

Egy 6-ostól tutira lefoschtam volna a bokámat.

2017. jan. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Felerősítheti a rengést, mert rugalmas.

Megrázó érzés, elhiheted!

2017. jan. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Igaz, hogy nem a tízesekben lakunk, de Oroszlányon egy tömblakásban az első emeleten. Úgy éreztem földrengéskor, hogy összedől a ház. Az ablaknál voltam, de egyszer csak hirtelen megdőlt a ház és berezonált minden, a szekrény tetejéről leesett minden. 20/F
2017. jan. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
'76-ban a pécsi Tv torony tetején voltam, amikor egy gyengébb rengés történt. Mivel a csaknem 200 m magas toronynak amúgy 2-3 m a kilengése, qrvára rémisztő élmény volt. Persze 17 évesen játszottam a nagylegényt, de valójában igencsak tele volt a gatyám.
2017. jan. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

2001-ben tíz hetet voltam Japánban. Az elős pár éjszakámon úgy éreztem, hogy mintha az ágyam néha enyhén ringana. Azt hittem, a 12 órás repülőút folyamatos mozgásainak meg a jetlagnek a hatása, hogy mozgást hallucinálok.

Csak aztán megkérdeztem az egyik japán kollégát, ő meg mondta, nem képzeltem, itt Tottori környékén FOLYAMATOSAN 1-2-es erősségű földrengések vannak, majd megszokom.


Égnek állt a hajam.

:D

2017. jan. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor Tottorira nem megyek nyaralni. :D
2017. jan. 27. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!