Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 24 évesen értéktelennek érzem...

24 évesen értéktelennek érzem az életem. Mennyire változhatok még meg? Lesz még így belőlem kiegyensúlyozott, sikeres ember?

Figyelt kérdés

Kezdem azzal, hogy a tanulmányi eredményeim és a környezetem visszajelzései alapján intelligensebb vagyok az átlagnál. Az iskoláimat jól teljesítettem, sok versenyen vettem részt, semmiből se kellett megerőltetnem magam. Remek hazai és külföldi egyetemekre nyertem felvételt.

Mindezek ellenére úgy érzem, kb. nem értem el semmit, és ezen remek adottságaimat és a szintén nagyon jó családi hátteremet eddig tökéletesen elpazaroltam. Ugyanis lelkileg régóta nem vagyok rendben. Kamaszkorom óta azt érzem, hogy nem vagyok érzelmileg stabil: egyszer, még általános végén többen kiutáltak az akkori osztályból (tény, hogy én is rosszul reagáltam), és azóta fóbiámmá vált a közösségi utálattól való félelem, elképesztően sokat szorongtam ettől, kb. az egész középiskola erről szólt, és ez általában abban nyilvánult meg, hogy a háttérbe vonultam és nem vállaltam közösségi szerepet. Azt hiszem, anyámtól tanultam meg ezt a bármilyen hülyeségen való aggódást. Anyám mindig a legjobbat akarta nekem, de ahogy haladok az életemben, egyre inkább az az érzésem, hogy jobb minél kevesebbet hallgatni rá. Úgy érzem, mintha a személyisége rám telepedett volna (sokszor nekem kellett az érzelmi támaszának lennem), és elvette volna a fiatalságomat, lendületemet, fiús merészségemet. Ezen kívül a legtöbbször egyedül votlam, mert nem laktak a közelemben korombeliek, s az általános iskolás tapasztalat után valahogy nem is igazán kerestem a társaságukat. Frusztrált lettem, és azóta is az vagyok. Azért írom le ezt a sok unalmasnak tűnő dolgot, mert végülis ezért vagyok most holtponton. Nem alakult ki saját identitásom, nem lázadtam, kvázi átugrottam a kamaszkort. Semmit nem csináltam. Csak szorongtam rengeteget. És mire eljött a gimi vége, azzal szembesültem, hogy nem tudom, ki vagyok, mit akarok pontosan, és nem tudok szakot se választani, mert ahhoz, hogy aktívan érdeklődjek valami iránt, ahhoz lelkesedés kell, az meg nekem már egy ideje nincs. Végül megcsináltam egy semmire se jó szakot, de ez teljesen lényegtelen, mert gyakorlatilag ugyanabban a se hideg, se meleg állapotban vagyok középsulis korom óta. És nem változik semmi. Érzem, hogy sok tehetség és nagy potenciál van bennem, de egyszerűen nem tudom, hogy hívjam elő. Arra vágyom, hogy megjelenjen az életemben egy bölcs személy, aki a szárnyai alá vesz, aki megismer és utat mutat, de ilyet nem találok. Apám lehetne ilyen, de ő szinte csak a munkájának él, és nem koncentrál ránk. Csak ránkhagy mindig mindent, mintha nem is érdekelné. Pszichológusoktól se kapom ezt meg, mert nekik sem ez a dolguk. Figyelemre és elismerésre vágyom, arra, hogy elfogadjanak és tiszteljenek azért, ami vagyok. Egy jó közösségre, akikben megbìzhatok. És persze egy barátnőre. És nem tudom, miért, de ezen élmények híján egyszerűen a világon semmihez nincs kedvem és erőm. Elképesztő lehetőségeket hagytam ki már ezért, pl otthagytam egy rangos külföldi egyetemet, mert egyszerűen azt éreztem, hiányzik valami, amit csak itthon kaphatok meg. És hiányzik azóta is. Tudom, hogy zavaros, és főleg hosszú, amit ide leírtam, de szeretném tudni, van-e olyan, aki érti, mit érzek. Úgy érzem, mintha várna rám egy csapat, amit nekem kéne irányitanom, de be lennék zárva egy ketrecbe, amiből nem tudok kijutni, és ez a ketrec szorongásból van. Feleslegesnek érzem magam, mert számomra mindennél rosszabb a tudat, hogy senkinek nincs rám szüksége. Sokat gondolok arra, hogy véget vetek az életemnek, mert ezen a vágányon, lehetséges önmagam árnyékaként, úgy, hogy mások valósítják meg az egykori álmaimat, nem kívánok egy egész életet leélni.


2017. márc. 17. 00:20
1 2 3
 21/25 L.Bandita ***** válasza:
Had kérdezzem már meg hogy milyen módszert alkalmaz a pszichológusod?(pszichoanalízis, szuggesztió individuálpszichológia,beszélgetésterápia,viselkedésterápia, saját módszer stb.)
2017. ápr. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Jártam aktív analízisre. Abból állt, hogy az ürge ült, hallgatott, nagy ritkán mondott valamit. Rettenet idegesítő volt; csomószor úgy éreztem, hogy rengeteg kibeszélnivalóm van, de egyszerűen nem kezdődött el a beszélgetés. Nekem ez egyszerűen nem megy, hogy csak leültetnek, és elvárják, hogy mindent mondjak magamtól. Van egy pszichiáter, aki 30 perc alatt ügyes, lényegrelátó kérdésekkel többet kiszedett belőlem, és sokkal jobban rávett, hogy beszéljek fontos dolgokról, mint az az ember. Hozzá azinban nem lehet mindig járni.


Sose érzem, hogy egy terapeuta igazán megismerne. Érzem, higy 10x annyit kéne beszélnem magamról, meg ott kéne, hogy legyen velem egész nap, és mjndig beszélnem kéne neki a gondolataimról, higy ertse, mi tőrténik nekem. Végső soron persze nem pszichomókus kéne nekem, hanem egy olyan apa kellett volna, aki képes felnevelni és időg szánni a fiára. De nekem olyan apám van, akitől lelkileg semmit nem kaptam kb.

2017. ápr. 29. 22:52
 23/25 L.Bandita ***** válasza:

A pszichoanalízis amire az aktív analízis is épül akár 5-7 évig is eltarthat. Egyéntől függ, hogy mikor mutatkoznak az első eredmények. Általában 1 vagy másfél év után heti két alkalom esetében. Persze az ember szkeptikus az elején és az is hátráltatja a beszélgetést, hogy egy vadidegen embernek kell a gyengeségeiről beszélnie.

Az analízis lényege, hogy az elfojtott tudattalan vágyakat és a rossz beállítódásokat a felszínre hozzátok minél többször és az ezekből gyökerező ellenállásokat, elfojtásokat felülírjátok.

2017. ápr. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Hamarosan 23 leszek, és totálisan ugyanez a helyzet velem is. Szóról szóra, csak nekem apámmal még szarabb a viszonyom. Meg én lány vagyok. Ennyi a különbség. Hogy vagy azóta?
2018. okt. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Szarul. Leginkább a párkapcsolat hiánya készít ki. Szerintem semmi bajom nem lenne, ha időben találtam volna egy csinos, normális csajt, és már évek óta együtt lennénk. Lenne önbecsülésem, megléptem volna azokat a lépcsőfokokat, amiket ilyenkor kell. Így csak olyan vagyok most is, mint egy gyerek.
2018. okt. 7. 21:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!