Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak nekem probléma az, hogy...

Csak nekem probléma az, hogy gyorsan, jol, pontosan értsek meg dolgokat, képbe legyek, és az érzelmi reakciomat se bánjam meg késöbb pár perc mulva?

Figyelt kérdés
Hajlamos vagyok érzelmileg hamar lereagàlni a dolgokat,ami amugy szerintem nem feltétlen negativ dolog,fôleg mert ôszinte,de nem biztos hogy hosszutavon okos ..nekem a gyors reakcio miatt nincs idom vegig gondolni hogy mi miert történik,miért mondja a màsik,és miért úgy mondja?Mit akar elérni vele,mi a célja a megbàntàs,megalàztatavagy egyèbb nemesebb cèlja van egy beszólàssal,tehat a kerdesem az hogy ez problema hogy en mindent magamra veszek,és nem érzem hol a hatàra a bàntàsnak?Màsnak is probémat jelent mondjuk ha a fônôke megalàzza és azt eltûri?Avagy hol a hatàr az elviselésnek?
2017. márc. 20. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:
💜
2017. márc. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van ennek előnye és hátránya is. Jó, mert tudsz hamar dönteni, de rossz is, mert sok félreértés lehet belőle. Szerintem ha nagyon akarsz dolgozni ezen, akkor tudsz is, persze megfelelő türelemmel és támogató környezettel és akarattal.
2017. márc. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez mindenkinél màsképp működik.Igen, az õszinteség valóban gerincesebb mint az okos gerinctelenség.Viszont adódhatnak olyan helyzetek ahol szükség lehet arra, hogy példàul elvonatkoztass a főnököd megnyilvànulàsàtól és félre rakd az őszinteséged, mert otthon pl van egy màsfél éves gyereked, és ha kirúgnak, nem biztos, hogy lesz màsik munkahely.Ez egy példa volt.Persze lehet ezt a hirtelen lereagàlàst màsképp is megközelíteni.Én személy szerint, nem tartom rossz dolognak ha valaki őszinte, maximum annyi, hogy vinni kell bele némi tiszteletet.Az, hogy hol a hatàr, és mit lehet elviselni és mit nem, ez teljesen egyénfüggő.A sértődékenység, egyenesen arànyos, a beazonosulàsra való képességgel.Ha valakit bànt példàul egy ember beszólàsa, az azt mutatja, hogy beazonosult egy a beszólàs hatàsàra létrejött hangulattal.Ezért itt mérlegelendő szerintem, hogy mi a fontosabb.Elvonatkoztatni és megtartani az őszinteséget magunknak, vagy beazonosulni egy màsok àltal rànkvetített gondolattal, illetve annak hatàsàval.Ez helyzet és ember függő.Ki, hogyan kezeli, illetve ki mit enged meg az életében, kinek mi fér bele.

Az elvonatkoztatàssal még nem veszìtesz önmagadból, ugyanúgy tudod, hogy te hogyan gondolod.Én személy szerint elvonatkoztatok, mivel tudom szàmomra mi a fontos.Amikor őszinte vagyok, nagyon meg tudok bàntani embereket, és haragítani is.Bànni nem bànom mert azt úgy is gondolom.

2017. márc. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!