Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki gondolkozott már ezen?

Ki gondolkozott már ezen?

Figyelt kérdés
Ha az emberi lény, mint a föld leginteligensebb faja, milyen katasztrófa által fog kihalni. Nekem van egy olyan elképzelésem, hogy mivel a mai világban sok a sötét, szellemileg fejletlen ember, nemsokára kipusztulnak. Aki meg okos megmarad. Egyetértetek e ebben vagy van más elképzelésetek? (Komoly válaszokat kérek ha lehet)

2017. márc. 27. 07:12
 1/3 anonim válasza:
Hülyeség.
2017. márc. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem, a sötétek többen vannak.

Sőt köztük is vannak alapvetően nagy tudással rendelkező emberek, viszont nem okosak, mert nem hagynák a vesztésre szántat ténylegesen elveszni. Vagy mindenki hal, vagy csak a felsőbb réteg. Az idióták mindig elpusztították az értékeket a történelem során, mára sem változtunk semmit.

2017. márc. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem vagy egy nagy háború során pusztul majd el az alsóbb réteg (esetleg a felső is, ha nincs kedvük 10 évig bunkerban lakni), vagy csak simán elfogynak a cuccok a földről. Nem fejlődik se a tudomány, se a gondolkodásmódunk olyan ütemben, amilyenben szükségünk lenne rá.

Oké, az emberélet fontos. Megmentenek egy csomó gyereket az oltások, a különböző beavatkozások - régebben az élettel összeegyeztethetetlen testi fogyatékosságokkal ma már simán lehet élni, és ez nem rossz. Ott van pl. Stephen Hawking, szerintem egy értékes tagja a társadalomnak. Viszont arra még nincs megoldás, hogy ez a rengeteg "plusz" ember mit fog enni, inni? A bolygó nem bír el végtelen számú embert. Elvileg lehetséges, de a jelenlegi fejlettségünk nagyon nem tart még ott. És ha nem tizedeli az embereket a feketehimlő, akkor majd fogja az éhínség.

2017. márc. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!