Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindenki a mai tiniket szidja,...

Mindenki a mai tiniket szidja, de ki gondolkozott már el ezen? Lent.

Figyelt kérdés

Mindenki úgy beszél az összes tizenévesről, mintha annyira ismerné őket.Sokan azt gondolják, hogy mindegyikük ilyen (gondolom nem kell felsorolnom ezeket a rossz tulajdonságokat), holott csak a tinik egy magamutogató rétegét látják, akik ország-világ előtt élik a(z) (ál) életüket. Sokan ennyivel is maradnak, holott van egy másik réteg is, aki normálisan él, ezért a társadalom nem látja őket, nem foglalkozik velük, láthatatlanok. Minden fény a pláza pi.csákra vetül, hiszen ez a más.

De belegondolt már valaki abba, hogy mitől keletkezett ez a súlyos nevelési hibákkal rendelkező réteg? A válasz a kérdésben van: a helytelen nevelési módszertől. A gyereket ostorozzuk, holott a felelőtlen szülőket kéne! Igen bizony, mert ha ők helyesen nevelik a csemetéiket, nem hinnék azt, hogy a világ körülöttük forog.

És mit tesznek a hiba kijavítására az emberek? Szitkozódnak, az elrontott gyerekeket beszennyezik, VIDEÓKAT készítenek az ők kicsúfolására, ahelyett, hogy segítenének a problémán. Hogy akarjátok, hogy a gyerek okos és példás legyen, ha ezt csinálja a felnőtt a háta mögött (vagy akár nyilvánosan is)?



2014. szept. 13. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Nem, az emberek többsége nem gondol bele. Könnyebb az áldozatot hibáztatni.
2014. szept. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%

Milyen tulajdonságokra gondolsz? Amúgy meg mit zavar, hogy más mit gondol? "A kritikák se idegesítenek, úgyse figyelem,

Hogy mit szakértôsködik az életemrôl egy idegen".

2014. szept. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tetro ***** válasza:
80%
Nincs olyan, hogy elhibázott nevelési réteg. Az emberek egy bizonyos része mindig rosszabbnak tartja az utána következő generációt. Ez évezredek óta így van, mégsem tűnik a múlt olyan sokkal jobbnak a legtöbb szempontból. Ez nem más mint egyszerű önigazolás. Manapság meg a világ annyira gyorsan változik, hogy természetes a generációk közötti különbség...
2014. szept. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 zabmester ***** válasza:
100%

Sokan elfelejtik, hogy ők is voltak kamaszok, vagy ha mégsem, a saját hülyeségeikre egészen máshogy emlékszenek. Nekem valahogy tök egyértelmű, hogy tiniként én is rohadt irritáló lehettem a felnőttek számára, csináltam egy csomó baromságot, hülyén öltözködtem, előadtam, hogy én aztán sz*rok mindenre, és sorolhatnám, voltak dolgaim, na. Aztán felnőttem? Fel. 27 éves vagyok, családom van, dolgozom, pont olyan vagyok, mint egy normális ember.

Nem igazán értem az olyan felnőtteket, akik abban lelik örömüket, hogy a nyilván jóval kevesebb tapasztalattal és belátással rendelkező tiniket ostorozzák nyilvánosan.

2014. szept. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Van benne valami. De szerintem normális, hogy a fiatalok és a szüleik élete teljesen más. Nem feltétlenül a szülők hibája, ez egy ilyen generáció...rengeteg dolog van, ami régen nem volt, és ami igazán befolyásolja a mai tizenéveseket. Pl. ott vannak a technikai eszközök. 50 évvel ezelőtt hány gyereket láthattál a szobában ülni a számítógép előtt, és világgá kürtölni a közösségi oldalon, hogy épp mit csinál? Egyet sem. Ugyanakkor ezt nem lehet csak úgy megakadályozni, a kor velejárója. Beleszülettek egy elkényelmesedett világba. A te dédszüleid és az ő unokájuk sem voltak egyformák.

Olyan, mintha a mai tinik fel lennének ruházva olyan tulajdonságokkal, amik régen nem voltak. Persze rengeteget számít a nevelés, ebben egyetértek...valóban nem kellene általánosítania az idősebb korosztálynak, és előítélettel fordulni minden fiatalhoz. Hanem be kellene látnia mindenkinek, hogy ez már egy új generáció, ami sajnos nem jobb, mint az előző. 30 év múlva megint más lesz...

2014. szept. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Viszont nem mindegyik gyerek ilyen. Vannak olyanok, akiket nem kényesztettek el, annyit kapnak, amennyire szükségük van, semmivel se többet. És vannak azok, akik divatlapokból öltözködnek, szinte minden órában jár valamilyen technológiai eszköz a kezükben.

No de mi van a felelésekkel, visszaszólásokkal? Régebb is úgy volt, hogy a gyerek gondolt egyet, és lesz.arta a tanulást, házikat? Visszaszólt a tanárnak, hogy mit képzel?

2014. szept. 13. 15:27
 7/8 tetro ***** válasza:
73%

15.27

semmi sem maradt már a régi jó dolgokból. csak a chio burgonyaszirom.

2014. szept. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 szántóvető ***** válasza:

ez így van.a felnőttek kötelessége lenne megteremteni a gondtalan élet anyagi feltételeit,másrészt nevelésben részesíteni a gyereket,nem pedig háziállatként kezelni és beadni reggelente a (kutya)iskolába.

az nem nevelés hogy kap enni-inni meg fedél van a feje fölött.erre ráerősít a Digitális Világ amelyben el lehet veszni,a rabjává lehet válni örökre.

sok esetben a szülő is kockul otthon miután végzett a napi (köz)munkával.(egy Battonyai felmérés szerint a gyerekek többsége közmunkás szeretne lenni ha felnő.)

ez lenne hát a jövő,megoldás nem nagyon van.

mondjuk az elég morbid ha a szülő a saját gyerekéről készít lejárató célú videót és közzé is teszi a világhálón,remélem ez csak kitaláció a részedről kérdező (gratula érte,ilyenre még én sem gondoltam.)

2014. nov. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!