Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért az eladóval kell veszeke...

Miért az eladóval kell veszekedni, ha ő nem tud nagy címletből visszaadni?

Figyelt kérdés

Többször voltam szemtanúja ilyen jelenetnek, amikor már az X-edik ember fizet ki kisebb tételű vásárlást pl húszezressel, és az eladó egyszerűen nem tud visszaadni, mert nincs elég váltópénz, a vásárló meg fel van háborodva, a sor meg ugye áll.

De miért nem tudnak az ilyen vásárlók megértőbbek lenni?

Diákmunkásként én is dolgoztam pénztárban, és a legtöbb helyen ha nincs váltópénz, akkor közlik fentről, hogy oldjuk meg magunk. Nálam is volt olyan, hogy kevés volt a váltópénz, és egy 1250 forintos tételt akart valaki kifizetni húszezressel. Mikor megkérdeztem, hogy nincs-e kisebb, mert egyszerűen nem tudok visszaadni, velem is elkezdett veszekedni az illető, hogy micsoda sz@rul végzem a munkám, meg miért nem oldom meg az efféle problémát.


De én ezt nem értem. Miért nem tudnak útközben beugrani gyorsan a bankba például felváltatni a pénzt? Miért nem értik meg sokan, hogy ha aznap zsinórban már a 4. ember fizet tíz-, vagy húszezressel, akkor igencsak korlátozott az eladónak a visszaadási lehetőség?


Nektek mi a véleményetek erről a jelenségről? Vagy az eladó is tehet róla?

Jártatok már így?



2017. márc. 28. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:
97%

Én sok olyan eladóval találkoztam már, akik nem hogy a húsz, de az ötezres miatt is húzták a szájukat, meg ment a pofavágás. Persze nem mindenki ilyen.

Viszont a kisboltokban, kisebb üzletekben én simán kitennék egy táblát, hogy 20.000-rest csak akkor fogadunk el, ha valaki akkora tételben vásárol. Nyugat-Európában sok helyen ki van téve olyan tábla, hogy 200 és 500 euróst nem fogadnak el, ha valaki nem akkora tételben vásárol, mert lehetetlenség belőle visszaadni.


10.000-sel meg sajnos nemigen lehet mit csinálni, mert ez a bankjegy van a legjobban a forgalomban, ez a leggyakrabban használt bankjegy.

2017. márc. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
6%
Álljunk sorban a bankban, hogy felváltsák a pénzt? No ne már, szerintem a váltópénzről kell gondoskodni a kereskedelmi cégeknek.
2017. márc. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ezt úgy szoktam elkerülni, hogy kártyával fizetek. Nálatok lehet? Javasold a főnökeidnek, és akkor megszűnnek (vagy legalábbis csökkennek) az ilyen jellegű problémák.
2017. márc. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A vevő egy ritka hülye állatfaj,de kezelni kell tudni. Higgadtan elmondod neki ,hogy nem tudsz visszaadni és kész. Ha pattog akkor közönyösen nézed,ha a főnököt kéri,annál jobb,mert addig is félreáll és haladhat a sor.


No meg segítséget lehet kérni a sorba állóktól, hogy váltsák fel a pénzt ha haladni akarnak. Sajnos az emberek többsége annyira zokni agyilag ,hogy nem értik ,hogy nincs váltó, akkor nincs,nem tudsz nyomtatni hirtelen, ha csapkod ,földhözveri magát akkor se lesz. Be kell venni a leszarom tablettát másképp ez nem megy.

2017. márc. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!