Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért az eladóval kell veszeke...

Miért az eladóval kell veszekedni, hogy mi mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Dolgoztam már több helyen is eladóként, de ezen a hozzáálláson mindig meglepődtem.

Nem egyszer történt már olyan velem és a munkatársaimmal, hogy valaki odajön, megkérdezi, hogy XY mennyibe kerül, majd utána fennhangon, szinte kiabálva kérdőre von, hogy mi az, hogy ennyibe kerül, 2 éve még olcsóbb volt, stb. Egyszer egy 50-es férfi kiabált velem, hogy ne akarjam átverni, mert régen az olcsóbb volt. Hívatta a főnököm, mert ő aztán nem hagyja magát átverni, de a főnök is megmondta neki, hogy annyiba kerül, és kész.


Miért nincs sok embernek annyi józan paraszti esze, hogy rájöjjön, hogy az eladónak annyi köze van az árak változásához, mint neki?

Nem hiszem, hogy csak a feszültséget akarják levezetni, mert sokan tényleg komolyan gondolták, hogy én tehetek a drágulásról...



2016. febr. 2. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Mert az eladóval kerülnek kapcsolatba, ráadásul az eladó közli, hogy mennyit fizessenek.
2016. febr. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Attól még nem az eladó tehet róla, ha valami X forinttal drágább lett.
2016. febr. 2. 20:43
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Pedig elegánsabb lenne annyit mondani, hogy akkor köszönik, nem kérik, és nem az eladónak vágni a pofákat meg vele veszekedni. Primitív magatartásra vall.
2016. febr. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
#3 az is elegáns lenne, ha ki lennének írva az árak...nem mellesleg jogszabálykövető is
2016. febr. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az eladó is lehet egyben a főnök, ezt egy mezei vásárló honnan tudja elsőre?

Az eladó a főnöke érdekeit kell, hogy képviselje, tehát akkor miért nem állja ő is a sarat?

A kisboltok olyan árakat szabnak, hogy sokszor már szégyen: amit az áruházban pl. 280-ért megkap az ember, azt a kisbolt 450-ért adja, mert benzin-, bérleti-, rezsi-, stb. ktsg. megy rá, de még egy csepp nyereség is kellene... Ez utóbbi szokott több lenni, mint "egy csepp".

2016. febr. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elado/vásárlo viszonyban nem az elado képviseli az üzletet? Ha igen a válaszod akkor nem értem, hogy mit kérdezel?
2016. febr. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
Az ilyen emberek általában buták. Az öregekre még jellemző, hogy magányosak és kell valami élmény, ezért nekik nem jelent semmi negatívat, hogy a főnököt megvárják a boltban, feltartva az egész sort.
2016. febr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem. Tegnap is voltam papírboltban, és a pasas az eladóval kezdett vitázni azon, hogy a helyes tollfogást segítő műanyag szirszar miért annyi, amennyi. "Mert hát csak egy darab műanyag". De basszus, mit gondol, az eladó képezi az árakat? Nyilván azt fogja mondani, hogy "ennyibe kerül, és kész".
2017. jún. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!