Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mik az emberi gyengeség okai?

Mik az emberi gyengeség okai?

Figyelt kérdés

Genetika függő az, hogy ki mennyire erős vagy gyenge? Predesztinált az ember különféle sorsokra, attól függően, hogy mit kapott az anyatermészettől?


A tűrőképesség mindenkinél alapból más és más?


Illetve szerintetek ezt milyen mértékben lehet tudatosan befolyásolni?


2017. ápr. 2. 13:47
 1/3 Noblesse Oblige ***** válasza:

lehet egy része genetika.

De szerintem a környezet és neveltetés sokkal többet számít. Illetve az ért határok.

2017. ápr. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jó de például mennyire jogos az, hogy az ember megvádolják mert gyenge? Hogy stresszes, hogy kimerült?


Ezekről nem nagyon tehet, hiszen ha neveltetés kérdése, akkor régen kialakult már, gyerek korban.

2017. ápr. 2. 17:08
 3/3 Noblesse Oblige ***** válasza:

A stressz, és kimerültség pont hatás kérdése.

Lehet ezekre edzeni, pl. jóga. Életmód váltás, étkezés.

Ez nem gyengeség. Egy része lehet a rossz élemód következménye. Lehet valamennyire tenni ellene. De leginkább a környezeti változás ami megoldja a dolgokat.

Kivéve, amikor pl dolgozatot kell írni. Nem nagyon lehet kibújni alóla. Mások is vizsgáztak már, tehát nem nagyon egy embert felmenteni, mert izgulósabb, vagy jobban a szívére veszi. Ellenben ha tudja, hogy neki ezzel gondjai vannak akkor módot is kell találnia, hogy tudja kezelni az érzéseit.

Én pl, migrénes voltam középiskolába és egyetemen. De attól ugyanúgy felelnem kellett, akkor is ha majd megdöglöttem úgy fájt a fejem.

Viszont megtanultam mérsékelni, illetve koncentrálni.


Mikor véget értek a tanulmányaim megszűnt a fejfájásom is.

2017. ápr. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!