Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a legtöbb...

Miért van az, hogy a legtöbb velem egykorú ismerősöm több témában is sokkal jobban informált, mint én?

Figyelt kérdés
Jelenleg 20 éves vagyok, és sokszor elcsodálkozom azon, amikor egyes ismerőseim, barátaim elkezdenek annyira belemélyedni egyes témákba, hogy én hozzá sem tudok szólni, legyen az technika, autók, sport, történelem. Valahogy ilyenkor azt kérdezem magamtól, hogy én ezekről a dolgokról miért nem tudok, vagy miért vagyok ennyire kevésbé informált. És az a legfurább, hogy elég gyakran olvasgatok könyveket, internetes cikkeket stb, szóval tényleg csak elcsodálkozom, amikor elkezdenek beszélni olyan dolgokról, amiről úgy érzem, hogy nekem is kellene tudnom, de mégsem tudok.

2017. márc. 27. 23:01
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

szerintem túlreagálod.


Én már azon is meglepődök, ha valakivel lehet beszélgetni a történelemről vagy a politikáról vagy bármi érdemi okfejtésről.


A legtöbb embert a bulváron kivűl semmi nem érdekli.

2017. márc. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mikről szoktál olvasni? Lehetséges, hogy más az érdeklődési köröd, mint a környezetedé.

A környezetemben rengeteg embert ért a kocsikhoz és egyéb műszaki dolgokhoz, de ezekhez nem túl sokat tudok hozzászólni. Én is úgy vagyok, mint az #1-es, örülök, ha valakivel komolyabban ellehet beszélgetni pl. a politikáról.

2017. márc. 31. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Metionin ***** válasza:
Valószínűleg olyan emberekkel vagy körülvéve, akiknek eltér az érdeklődése a tiédtől. Ők meg lehet hogy alulinformáltak azokban a dolgokban, amik téged érdekelnek. Nekem egy csomó ismerősöm rndkívül tájékozott a politikában, a történelemben, a sportban, van autójuk, néznek tévét. Velük szemben én ezekhez tök hülye vagyok, a politika, a töri sosem érdekelt, a sportot csinálom de nem nézem, az autóról tudom hogy van 4 kereke, tévét pedig 15 éve nem nézek, emiatt a mai tévés személyiségekkel, műsorokkal nem vagyok tisztában. Megvan a saját érdeklődésem halmaza, bár sajnos elég kevés ember van a környezetemben, akik érdeklődéshalmazának van közös metszéspontja az enyémmel. Ha random elkezdek beszélni valamiről ami érdekel, kapok egy udvarias ahá-t és gyorsan elterelik a témát.
2017. szept. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az álltalános műveltségbe sok minden beletartozik ezért biztos van olyan amit te tudsz de a többiek nem. Nem lehet mindenhez érteni ezért ne gyötörd magad. Ezekből a beszélgetésekből is csak tanulsz olyan dolgokat amiket eddig nem tudtál. Velem is sokszor előfordult már ez és olyankor még jobban figyelek a beszélgetésre hogy legközelebb én is hozzá tudjak szólni
2021. aug. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!