Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A "cigány" megnevezés sértő?

A "cigány" megnevezés sértő?

Figyelt kérdés
Valamelyik nap egy szórakozóhelyen azért vágtak szájba mert azt mertem mondani hogy a cigány nők de főleg a félcigány lányok hihetetlenül szépek. Az egyik "képviselőjük" úgymond, odalépett és felképelt. "Ki a cigány köcsög?" Vagy valami ilyesmit kérdezett. Előrebocsájtom hogy nem vagyok rasszista és eddig nem volt bajom a romákkal hisz a barátaim között is vannak.

2017. ápr. 6. 21:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
33%
Újabban igen . Romáknak nevezik magukat a legtöbben.
2017. ápr. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
Nem, nem sértő. A cigány az cigány. Ebben nincs semmi sértő, ez a megnevezésük. A gyerek nyilván be volt állva, na meg tudod, hogy miylen a cigány mentalitás!
2017. ápr. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%
Attól függ milyen hangnemben és értelemben használod, szerintem nem volt jogos, hogy pofon vágott.
2017. ápr. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%
Akkor nevezzük át a 100 Tagú Cigányzenekart 100 Tagú Romazenekarrá?
2017. ápr. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
45%
A szövegkörnyezet ( kontextus) a döntő.
2017. ápr. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
A cigány az cigány, nincs mit szépíteni rajta. Az, hogy kitalálták a roma megnevezést csak efy dolog. A cigányozás akkor sértő, ha olyanra mondod, aki nem cigány. De amúgy undorítóak tudnak lenni...
2017. ápr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%

Nem értem, hogy a cigányok miért kapják fel a vizet, ha így szólítjuk őket. Ez csak annyit tesz, hogy nem büszkék magára a cigányságra és ők is szégyenlik azt.

Szégyenkeznek a változtatás helyett...tisztelet a kivételnek!

2017. ápr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%
Dehogy sértő.
2017. ápr. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
Néha egy kicsit sértő, de nem volt jogos a felháborodása, pláne a reakciója. Az ilyeneknek a börtönben a helyük.
2017. ápr. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%

A cigányok az összes cigány nőt a magukénak tekintik,tehát nem szeretik ha fehér'pasi beszél róluk...

Ha romát mondtál volna az sem lett volna jobb.

De lehet ,hogy csak rosszkor voltál rossz helyen...

2017. ápr. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!