Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nagy énektehetségeknek a...

A nagy énektehetségeknek a szülei/családtagjai is ilyen jól tudnak énekelni?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 12. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül.
2017. ápr. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Általában nem.
2017. ápr. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De lehet, hogy egyáltalán nem tudnak énekelni? Vagy a tehetséget valakitől mindenképpen örökölni kell?
2017. ápr. 12. 22:04
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem. Általában a tehetségeknek is sokat kell tanulni. A családtagokban is meglehet a tehetség, de ha nem képezik magukat, lehet, hogy ki se derül, hogy jók az adottságaik.

(Az, hogy "soha nem tanultam énekelni, mégis mekkora sztár vagyok" az esetek 99%-ában kamu, a minőségi hang és produkció mögött rengeteg munka van.)

2017. ápr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én nem is arra gondoltam, hogy sose tanul énekelni, de vannak azért jobb és rosszabb énekhangok énekesek között is. És a jó énekeseknek, akik jó hanggal születnek, azoknak ki tud énekelni a családjában? Ez érdekel. vagy hogy MENNYIRE. Pl. ha valaki operaénekes lesz, az oké, hogy sokat tanult, de nyilván akárkiből nem lesz. Na most annak a szülei is tudnak énekelni, És ha igen, akkor ők is ennyire? vagy akár tök hamisan énekelnek?

Az is érdekel, ha valaki tud továbbvezető irodalmat.

Köszönöm.

2017. ápr. 12. 22:23
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez teljesen változó.

Talán neki is fantasztikus hangja van, de lehet, hogy üvegrepesztő. Ezt nem lehet így megmondani.

Megkérezhetem, csak kíváncsi vagyok, hogy miért érdekel ennyire a téma?

2017. ápr. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy a szülők nem tudnak énekelni, semmit nem jelent. Egyik szülőmnek sincs jó hangja, én konzervatóriumot végeztem. Nagymamámnak állítólag jó hangja volt fiatalon, de ő alt volt. A nővére viszont szoprán, állítólag az övére hasonlít az enyém. De neki nem volt lehetősége tanulni, nekem meg igen.


De valóban nem lesz mindenkiből operaénekes, nagyon sok mindentől függ. Kell hozzá a jó hang, de nem elég. Számít, hogy milyen az arccsontozata, hogy rezonálnak az üregek az arcában, nem minden az énektechnika. Emellett kell jó hallás is. És kell hozzá kellően magamutogató és nyitott személyiség (jó értelemben). Nekem itt bukott meg a dolog, én nagyon szeretek énekelni, van is hozzá hangom, de zárkózott vagyok és nem vagyok alkalmas színpadra. Hobbiéneklésre viszont nagyon is. :)

4.

2017. ápr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6-os, csak egyszerűen érdekel, nincs konkrét oka, érdekel, hogy öröklődik a tehetség. Az éneklés meg azért kiemelten, mert ahogy az utolsó is írta, az fizikai adottságoktól is függhet.


De az utolsó válaszoló is azt írta, hogy a nagyszülei generációjában voltak, akik énekeltek. tehát valamilyen szinten mindenképpen megjelenik a dolog?

2017. ápr. 13. 23:24
 9/9 anonim ***** válasza:

Viszont egy óriási híres tehetségnek a gyereke nagyon gyakran igen tehetségtelen.

Ilyet sokat tapasztalhatunk a színészek között pl.

2019. febr. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!