Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen egy igazi "csajos/nőies...

Milyen egy igazi "csajos/nőies" lány szerintetek? Fiúk-lányok válasza egyaránt érdekel.

Figyelt kérdés

Külsőleg és belsőleg is kérdezem.

Létszíves kor+nemmel válaszoljatok, előre is köszi:)



2017. ápr. 13. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a csajos és a nőies két külön dolog.
2017. ápr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Így van egyetértek az elsővel. A csaj és a nő között van különbség külsőbe is belsőbe is.
2017. ápr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

Szociológiai szempontból nőies tulajdonságként van számon tartva a:

- szubmisszív (behódoló) viselkedés

- meghunyászkodás

- irracionalitás és/vagy túlérzelmesség (pl "hiszti")

- túlérzékenység

- fizikai (és mentális) gyengeség

- érzelmileg zsaroló személyiség és zsarolhatóság

- érdektelenség és/vagy biológiailag kódolt tehetségtelenség a tudományok, sport iránt

- teherbírás (pl munka mellett házimunka, gyermeknevelés, stb)

Továbbá sokan hisznek az anyai ösztönben (ami valójában mindössze tanult viselkedés).


Természetesen születésünktől fogva brutális elvárásoknak kell megfelelnie Mindenkinek. Már születés előtt eldöntik az orvosok és szülők, hogy a gyerek milyen társadalmi (aka nem biológiai) nemhez kell igazodjon - ha fiú nadrágot fog hordani és autókkal játszani babák helyett, rózsaszínt és egyéb nőiesnek kódolt színeket nem fog viselni, a haja rövid lesz, stb; ha lány szoknyát húz, babát és konyha játékkészletet kap, lesz rózsaszín ruhája, előbb-utóbb sminkelni fog, érdekelni fogja a divat, stb. És nyilván mindenki heteroszexuális, akar gyereket és házasság párti.


Minden tanult szokás. Minden - hogy megállsz a piros lámpánál, hogy késsel-villával eszel, hogy hogyan sétálsz a járdán, hogy milyen ruhát hordasz, hogyan beszélsz másokkal, stb.

2017. ápr. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

A csajos nem egyenlő a nőiessel. Nos, melyik szeretnél lenni?

Egy kort és nemet te is megadhatnál, hogy jobban tudjunk válaszolni a kérdésre.

2017. ápr. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
#3 Te atya ég, és mennyire igazad van!
2017. ápr. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
#5: Igazából nincs igaza. Ha valaki rengeteg tényezőt ignorál és leegyszerűsíti a dolgokat, akkor igen. De, a valóság nem ilyen egyszerű. Van, akit heteroszexuálisnak nevelnek, mégsem lesz az. Volt, hogy ikrek szétkerültek és teljesen más környezetben nevelték őket, mégis hasonló érdeklődési körük lett. A tesóm és én ugyanúgy nőttünk fel, ugyanabba az iskolába jártunk, mégis ég és föld vagyunk. Nem minden tulajdonságunk a környezetünktől függ csak, az emberi test ennél bonyolultabb. Nem pontosan egyforma a belső működésünk, az agyunk felépítése és még lehetne sorolni. Nem is beszélve a különböző rendellenességekről, amik szintén komolyan befolyásolhatják az ember személyiségét.
2017. ápr. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%

#3


Ekkora feminista rakás szart...

2017. ápr. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csajos számomra "komolytalan" lányt jelent aki bulizgat barátnőivel kis miniszoknyában meg harisnyában.

Nőies viszont aki komoly és egyben érti a viccet, tud hülyülni de nem minden hétvégén a kocsmában és szórakozó helyen találom meg. Tud gondolkodni a jövőn (kocsi,ház,stb) és nem csak azon jár az esze hogy hova menjen bulizni. Egy tini csajt az ilyen nem érdekli egyáltalán, pedig 17-18 évesen kéne gondolkodni mit akar a jövőben.

Külsőleg annyit hogy utálom a smink minden fajtáját bár ez az én véleményem. Szeretem a természetes lányokat akiken max szempillaspirál van oszt csókolom. Nem az alapozót akarom lenyalni a szájáról meg a rúzst... pfejj. De persze én ilyen vagyok, valaki meg csak ugy szereti ha van valami rajta.

20/f

2017. ápr. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A csajos olyan aki lány a nőies olyan aki nő.


1 éves transznemű vagyok

2017. ápr. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!