Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj az, ha egy nőnek...

Miért baj az, ha egy nőnek szőrös a hónalja?

Figyelt kérdés

Jön a nyár,a fürdőruhákat és a topokat miért ne vehetnék fel a nők is szőrtelenítés nélkül? Sosem értettem.

18 éves koromig nem engedték,hogy szőrtelenítsek (így se szólt be senki),utána meg már nem láttam értelmét. De csináltam,mert társadalmilag "muszáj". De miért? Nekem nem tűnik se csúnyának,se gusztustalannak (a másé se).


2017. ápr. 21. 13:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
38%

Azért,mert ez sok ember számára gusztustalan és igénytelenségre utal.

Ha nincs igazi dzsungel alatta,akkor nem olyan zavaró DE ha kimondottan esőerdő van ott hááááát....undorító.

2017. ápr. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
28%

Pl. mert sokkal jobban izzad úgy. Büdös ember meg nem kellemes még a buszon se.

Nekem amúgy igénytelennek tűnik, arra gondolok, ha felül ez van, mi lehet alul?

2017. ápr. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Igaz,alul,ami kilóg,azt le kell szedni,mert senkire nem tartozik,hogy azt lássa. De csak azt a részét,ami kilóg.
2017. ápr. 21. 13:17
 4/21 anonim ***** válasza:
7%

Szerinted. Engedd meg, hogy én másként gondoljam és úgy szőrtelenítsek, ahogy jól esik. :)

Valami elmaradott vidékről, vagy vallásos családból származol?

2017. ápr. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
55%
Nekem sem engedték sokáig a szüleim. Olyan 14-15 éves koromig de nem nagyon foglalkoztam vele mert nem tartottam magam úgy nöiesnek. És szerintem sokkal vonzóbb egy szép napbarnított sima láb, mint egy őzike feeling. De ízlések és pofonok
2017. ápr. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Mindenki azt csinál,amit akar,én nem mondtam,hogy holnaptól ez lesz az általános szabály :-)

De mi köze ennek a valláshoz?

2017. ápr. 21. 13:23
 7/21 anonim ***** válasza:
20%
Csak azért kérdeztem, mert a szigorúbb, vagy elmaradottabb családokban nem szoktak ilyesmit megengedni, holott szerintem főleg nyáron ez alap higiénia, mint a fogmosás.
2017. ápr. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nem falu,városon élek. Nincs ilyen,hogy falun csak parasztok,városon meg csak felvilágosultak élnek :-) ez mese :-)
2017. ápr. 21. 13:25
 9/21 anonim ***** válasza:
Nem mondtam olyat, hogy falun csak parasztok élnek, városban meg csak felvilágosultak, ezt legfeljebb te gondoltad hozzá. Nekem a 78 éves vidéki rokonom is szőrtelenít, mert úgy tartja igényesnek és higiénikusnak.
2017. ápr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ez semmi más, mint az adott kor divatja. Mindig van olyan időszak, amikor a szőr a divat és van, amikor a szőrtelenség. Mindig minden visszajön, nincs új a nap alatt.

A hatvanas, hetvenes években senki nem szőrtelenített, akkor az volt a szokás. Eszébe sem jutott bárkinek is, hogy aki szőrös, az igénytelen, vagy büdös, mert mindenki olyan volt. Ez volt a társadalmilag elfogadott.

Éppen néztem ebből a korból származó filmet, pont feltűnt, hogy még a színésznő hónalja sem volt szőrtelenítve, senki nem ütközött meg rajta.


Ma azért pártolja a szőrtelenítést mindenki, mert ez a divat, a társadalmi elvárás. Ha nem csinálod, büdös vagy, igénytelen vagy.

Ez is azt jelzi, mennyire nehéz kilógni a sorból, mert egyből megbélyegzik az embert.

2017. ápr. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!