Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A külsőségek alapján tényleg...

A külsőségek alapján tényleg meg lehet mondani egy emberről, hogy kicsoda/milyen sikeres? A szépség tényleg ennyire meghatározza a sikert és az önbizalmat?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert a buszon szinte mindig meg tudom tippelni, hogy ki egyetemista vagy sima melós. Diákmunkára szoktam járni és megfigyeltem már, hogy többféle emberrel szoktam együtt utazni. Nagyjából a következő kategóriába sorolnám őket:

-fiatal huszonéves dekoratív (legtöbbször az átlagnál magasabb) szép, csinos lányok

-fiatal sportos, izmos, magas, jóképű huszonéves férfiak

-hozzám hasonló nyikhaj, előnytelen külsejű huszonéves srácok

-iskolás gyerekek

-nyugdíjasok

-leharcolt külsejű középkorú vagy idősebb férfiak/nők

Nos, ezeket csak azért soroltam fel, mert amikor felszállok a buszra és meglátom ezeket az embereket egyből tudom, hogy ki hol fog leszállni, egyből végzek magamban egy gyorsított személyiségtesztet a körülöttem lévő emberekről. A diákmunkám egy ipari/céges övezetben van, ahol vannak olyan multicégek, ahol gyakorlatilag csak diplomával lehet dolgozni. Nos, itt szoktak leszállni az első két kategóriába tartozó fiatalok, de én ezt már akkor meg tudom tippelni, amikor felszállok a buszra. Aztán maradnak a ronda, idős, alacsony, leharcolt, egyszerű emberek a buszon és abból is tudom, hogy hamarosan le kell szállnom a melóhelynél. A kasztosodásnak, társadalmi osztályoknak vagy nem is tudom minek nevezzem egyfajta furcsa megnyilvánulása ez. És most csak a buszról van szó, szóval arról már nem is beszélek, hogy egy-egy autó volánja mögötti személyt már az előtt be tudok határolni - külső és megjelenés szempontjából - mielőtt még meglátnám a vezető személyt. Fekete 530d-s BMW=sármos fiatal pasi, fehér X6-os BMW=darázs napszemüveges, szőke cicababa, Nissan Micra/Renault Megane=átlagos egyetemista lány, régi Toyota Corolla/Opel Astra=40-es családanya és 20-25 éves Suzuki Swift=idős házaspár/rosszul öltözött alacsony és csúnya suhanc/proli stb. Elnézést az általánosításért, természetesen vannak kivételek.



2017. ápr. 21. 20:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Oké, de akkor is lehet, hogy átszáll ott, vagy akármi. nem kötekedni akarok, nyilván azt én is szoktam látni,hogy itt az iskola, itt sok gyerek száll fel, nyilván oda járnak. De azért rengeteg ember van ott, és nem tudod ellenőrizni, hogy jól gondolod-e.
2017. ápr. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ha valaki olyan helyen dolgozik, ahol elvárják a jó megjelenést, mondjuk egy bankban, akkor oda fog figyelni az öltözködésére meg a külsejére. Ha valaki meg olyan helyen, ahol nincs elvárás, mondjuk egy gyárban, oda mehet nyugodtan melegítőben is akár - sőt előnyösebb is, mint öltönyben menni dolgozni! Szóval a külseje + életkora alapján nem nehéz megmondani, hogy kb. milyen munkahelyen dolgozhat. De ez nem feltétlen mutatja a sikerességet. Van, aki gyári munkásként háromszor annyit keres és jobban megbecsülik a szaktudását, mint más hétköznapi irodai alkalmazottként. Mégis lehet, hogy az első "leharcoltabbnak" néz ki, a másik meg mindig a legszebb ruháját húzza, fitt, friss, fiatal, szép.
2017. ápr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

szerintem igazad van. enis el szoktam igy szorakkozni az utcan / buszon / plazakban. nezem az embereket es tenyleg latszik rajtuk az eletük. nem latok ebben bajt hogy altalanositasz, mert ez van..ez az altalanos.

erdekes hogy az embere k külsöleg az eletükhöz kezdenek hasonlitani. itt a mimikara, az arcvonasokra gondolok, nem a ruhakra..


ismertem több olyan embert aki egeszen alulrol maszott fel es olyat is aki fenntrol nagyot zuhant..es par honap - ev alatt teljesen megvaltoztak arcilag. azok akiknek könnyebb lett az eletük szo szerint szebbek lettek mig forditva csunyultak az emberek. a siker a jo let a gazdagsag a gondtalansag kiül az ember arcan ugyanugy mint a gondterhelt elet.


külö

2017. ápr. 23. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

meg azt irnam hozza..hogy az viszont gaz hogy magadrol irod hogy hozzam hasonlo nyikhaj...

pozitivan, hidd el müködik. akkoris ha igy latod magad, kenyszeritened kene magadat hogy csak jot moondj magadrol. idövel elhiszi az ember es az elet ugy valtozik körülötted

2017. ápr. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Általában meglehet mondani de akad olyan eset amikor nem. Ez nem úgy megy, hogy a buszon/ kocsikban csak bizonyos típusok ülnek állandóan. Persze gyakori, hogy igen de nem az esetek 95% ban. A külsőség sokszor igaz, de néha csak látszat. Egy jómódú ember sokszor gazdagnak látszatja magát mikor nem is az, van aki gazdag és nem mutatja. Az a baj, hogy te kocsi alapján is ítélkezel. Mondok valamit ami a te logikádat illeti. Nekünk több autónk van, mind újonnan lett véve de eltérő értékűek. Te attól tennél bizonyos csoportba, hogy épp melyik autónkban utazom, melyik ruhámban. Ha egy fehér új BMW szabadidőautóban látnál engem fehér zakóban (szoktam úgy utazgatni, összeöltözök a kocsival) akkor beletennél a fiatal gazdagok csoportjába (és akkor tévednél a legkevesebbet). De ha egy átlag autóban utaznék, átlag ruhában, akkor egy tipikus fiatal egyetemista srácnak gondolnál engem.
2017. ápr. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából igen,de főleg az igényességet lehet megmondani.
2017. ápr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!