Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek a filozófusoknak...

Szerintetek a filozófusoknak van tekintélyük?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 25. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:
manpság , nincsenek ilyenek, aki kapja, marja. Ész meg sehol.
2017. ápr. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%

Régen volt, görögkori filozófusok nem véletlenül kerülnek említésre ma is. Akkoriban a tudománnyal sok dolgot nem tudtak igazolni (nem létezett a tudomány), ezért maradt a filozofálgatás. És hát ha ma.is róluk beszélünk, akkor mondhatjuk, hogy működött végülis :)


Mára viszont nincs szükség ilyen érvelős hipotézises vizsgálódásra. Szinte mindent tudunk mérni.

Amire nincs magyarázatunk: mi történik a lélekkel miután a testünk meghal pl. A tudomány által megmagyarázni képtelen dolgokban beszélhetünk még a filozófia értelméről. Tehát ilyen témákban van még létjogosultsága. A többi viszont humbug... ez így olyan kicsi szeglete az életünknek már, ami nem túl fontos szerintem. Én mem tartottam sokra a filó tanátomt. Semmi hasznot nem látok benne. De nem is tartom lenézendőnek. Átlagos...

2017. ápr. 26. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
nemértik az életet, senkik a szememben,
2017. ápr. 26. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"A többi viszont humbug... ez így olyan kicsi szeglete az életünknek már, ami nem túl fontos szerintem. Én mem tartottam sokra a filó tanátomt. Semmi hasznot nem látok benne. De nem is tartom lenézendőnek. Átlagos..."


Ja, mintha nem egy komplex területről beszélnénk, hanem csak a preszókratikusokról, és a tudós-filozófusokról.

Többek között azért jó, ha az ember filozófiát tanul, mert megtanulja, mikor kell/érdemes csendben maradni. Valamint a gyenge érvek elkerülése érdekében is jótékony. Én a tudósokat nevezném filozófusoknak, hiszen ott folyamatos hipotéziseket állítanak fel, majd a működésük hatékonyságát megcáfolják, hogy később valós következményeket vonjanak le, és a továbbiakban tényekkel tudjanak dolgozni. A filozófus tanárok (már aki még nem égett ki a gyenge, kevés értelemmel rendelkező hallgatóság miatt) pedig a filozófia történetét adják át, megtanítják, hogyan kell a logikát értelmezni, fejleszteni, milyen összefüggésben áll a pszichológiával, szociológiával, egyéb humán területekkel, és ha úgy tetszik, a természettudományokkal.

Segíti fejleszteni az egyén életfelfogását, kitágítja a látókörét, képes gondolkodni, és sok tekintetben megkönnyíti az életét (egzisztencializmus, nihilizmus).

Nem végeztem filozófián, de egy intelligens, intellektuális emberrel mindig szívesen elbeszélgetek, fontos, és igénylem. Ezért maximálisan tisztelem a filozófusokat, illetve azokat, akik magát a szakot tanulják, mert tartalmas beszélgetésekben vehetek részt, és legalább akkor nem kell összeütköznöm az unalmas mindennapi klisék világával.

2017. ápr. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!