Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai tizenéves (már 13 éves...

A mai tizenéves (már 13 éves kortól is) lányok megjelenési stílusa (legfőképp öltözködés) miért hajaz a felnőtt nőékre?

Figyelt kérdés

Biztos neked is feltűnt már, hogy kamaszkortól, tinikorban főleg olyan sablonosan, cicababásan ribisen öltözködnek a lányok. Miért csak kevés van a pulcsis, farmeros, kócosan szexi bölcsész típusú természetes, smink nélküli fiatal lányokból? Számomra annyira visszataszító, hogy a nők 90%-a egy kaptafás küllemi megjelenést illetően ld. airmax cipő, cicanaci és társai, a belső világról már nem is beszélve. Miért alakult ez így?


Életkort és nemet is írj, köszi.



2017. ápr. 29. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Mi az a "nőékre"? Esetleg NŐKÉRE akart lenni?


A mai fórumozók nagy része miért hajaz a totális analfabetizmusra?

2017. ápr. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elírtam, bocs.
2017. ápr. 29. 10:56
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert őket még lehet befolyásolni. Gondolj bele, 25 fölött azért már csak a legalja vesz air maxet, rajzolja meg a szemöldökét, és csücsörít iPhonenal. Tini korban pedig még az értelmesebbjét is ráveheti erre a közösség. Illik ebből kinőni, persze nem mindenkinek sikerül.

A belső világ már összetettebb dolog. Sok kislánnyal alig beszélgetnek otthon, és azt a keveset is a másik szülő besározása, panaszkodás, felnőttes problémák teszik ki. Nagyon kevés az egészséges anya-lánya, vagy főleg apa-lánya kapcsolat, ahol pedig együtt vannak a szülők és eleget foglalkoznak a gyerekkel, ott kevesebb az esély, hogy a kicsi befolyásolható lesz és ő is air maxet meg iPhonet fog kérni a szüleitől. Akit elhanyagolnak, az a közösségben keresi a kapaszkodót, oda akar tartozni (hiszen otthon nem tud sehova), és mivel ezt látja az Instagramon, kénytelen ő maga is beállni a sorba, hogy ezzel is egy közösségi élményben legyen része. A legtöbb osztályban van példa pulcsis, farmeros, kócos bölcsész típusú lányokra is, akiket sokszor kiközösítenek, vagy lenéznek, mert csendesebbek, és más az értékrendjük, a legtöbben meg ilyenkor még nem akarnak socially awkward helyzetbe kerülni, szóval ehhez kell a cicanaci, a zöld télikabát meg a visszahajtott tetejű felső. Nekem is visszataszító, ne aggódj, és azért a legtöbb felnőtt embernek is az. Aki menthető, az kinövi, aki meg nem, és 25 fölött is az Instagram alakítja az életét, azzal meg szerintem nem érdemes foglalkozni.


23/F

2017. ápr. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
10%
Azért, mert ez a divat. Nem kell túlgondolni, erre kevés ésszel is rá lehet jönni. Tetszik, nem tetszik ez van, vagy elfogadod, vagy kiírsz még ide húsz kérdést, de akkor legalább fogalmazni tanulj meg. 29 évesen szerintem egyébként is itt lenne az ideje. Na puszi, drága.. ^^
2017. ápr. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt látom, hogy ez már sokkal korábban kezdődik. A 4-5 éves kisfiúkat - kislányokat kisméretű felnőttruhákba öltöztetik a szüleik.
2017. ápr. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a normális válaszokat. El lett írva könyörgöm, kössetek már bele. Egyébként megjelent már könyvem is (bár nem kereskedelmi forgalomban), de hagyjuk az írást :D
2017. ápr. 29. 11:09
 7/8 anonim ***** válasza:
91%
Hát nekem például nincs szép arcom és homokóra alakom, szóval képzeld én nem az a típus vagyok, aki ápolatlan hajjal és egy zsákban is jól nézne ki. Sok ilyen lány van, és csodálom is őket érte, mert én csak dögös ruhában, tökéletes hajjal ütök meg egy elfogadható szintet. Miért nem lehet meg az az örömöm, hogy valahogy kinézhessek? Kamaszlány vagyok, nekem fontos, hogy szépnek tartsanak, és aki nem természetes szépség, annak tennie kell érte. Ennyi. 16/L
2017. ápr. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, a 13 év körüli kislányok/kisfiúk mindig is idősebbnek akarnak és akartak látszani a valóságnál. Pont ilyenkor vannak abban a korban, amikor serdülnek, férfivá/nővé kezdenek válni, érdeklődni kezdenek a másik nem iránt, szerelmesek lesznek stb. Ezektől máris felnőttnek érzik magukat, és viselkedésben, öltözködésben a felnőtteket (legalábbis a náluk idősebbeket) utánozzák. És ez mindig is így volt, 30 éve, 100 éve is, semmi különös nincs ebben, ez biológia.


Másrészt ezek a 13 évesek nem is a felnőttek öltözködését utánozzák igazából, hanem az idősebb kamaszokét, és a 20-on évesekét. A cicanaci és társai szerintem inkább a 16-25 éves korosztály ruhái, és nem a 40-50-es felnőtt korosztályé...


Én inkább azon szoktam megütközni, amikor pl. egy 40 éves nő öltözik úgy, mint egy 18 éves, mert már nem bírja elfogadni, hogy nem abban a korban van...

2017. ápr. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!