Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Köszönnél-e egy majdnem...

Köszönnél-e egy majdnem ismerősnek Hawaii-n?

Figyelt kérdés

Azt hiszem ez a legalkalmasabb fórum,hogy feltegyem eme rendkívüli fontosságú kérdést. Adott valaki,akit mondjuk egyetemről (látásból) ismersz több éve,de mivel nincs konkrét kapcsolatotok,csak annyi,tudjátok egymásról ki-kicsoda,nem köszöntök egymásnak. Ha ezzel az emberrel összefutsz mondjuk Hawaii-n,fogsz köszönni?:D Mert azért mégiscsak különleges a szitu és több éve bámuljátok egymás fejét akaratlanul is. De közben meg miért is köszönnél,ha eddig sem tetted? És mi a határ? Ha mondjuk Pestiek vagytok,de Kazincbarcikán futtok össze az már köszönős szitu? Szerintem nem,de miért nem,ha Hawaii igen? :D

Remélem átérzitek e kérdés jelentőségét. Ez a kérdés szól mindenkinek,aki szintén szokott néha ökörségeken gondolkozni.:DD

23/L



#micsodadilemma #köszönnivagynemköszönniezittakérdés #worldwideproblems
2017. máj. 1. 20:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ha látom, hogy épp valakivel beszélget, vagy mással van elfoglalva, akkor nem.

De mondjuk egy "szia"-t biztos odamondanék neki, de nem állnék le vele beszélgetni.

2017. máj. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképp. Ha az ember eljut a világ túlfelére, megbecsüli az ismerőseit (hacsak nem utálja őket, mert akkor nem köszön). Tudom, miről beszélek, voltam számtalan helyén a világnak, a Hawaii szigeteken is, ott nem futottam össze senkivel, de Durban-ben (Dél-Afrika) pl. igen. Nem csak köszöntünk, hanem beszélgettünk is egyet egy volt évfolyamtársammal.
2017. máj. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha már a világ másik felén találkoztok, akkor nehéz egy "szia"-t odabökni?

De amúgy ez érdekes, mert ha mondjuk messzebb az országtól találkozok magyar kamionossal (kamionozok), pl. Németo. Spanyol, Olasz, akkor nagyon nagy bratyizás van.... villantok az autóval, úgy integetek majd kiesek, de már a szomszéd országokban és itthon, meg a k.va anyja az összesnek. :))) de én a jelenlegi helyzetet, amit kerdeztél... én köszönnék... :)

2017. máj. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Jaj ne értsetek félre,nyilván nem esne nehezemre odaköszönni,nem ez a lényege a kérdésnek:D Csak maga a gondolat,hogy miért köszönnék csak azért mert külföldön összefutok vele,ha amúgy meg sosem tennénk itthon.. :D de én is köszönnék nyilván,csupán a szitu szokatlansága miatt. De Sopronban pl. nem köszönnék! :D
2017. máj. 1. 21:00
 5/17 A kérdező kommentje:

és most nem arról van szó,hogy a világvégén honfitársakkal találkozunk,mert az nyilván megdobogtatja az ember szívét..itt csak egy nyaraláson összefutós dologról van szó:D

túlmagyarázom,hülye kérdés :))

2017. máj. 1. 21:02
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Amikor Mexicóban a párommal egy országon belüli repülőgéppel utaztunk és távoli városba, egy teljesen vadidegen férfi beszélt hozzánk amikor meghallotta, hogy magyarul beszélünk. Annyira örült, hogy egy ebédre is meghívott minket. Ugyanis a felesége volt magyar, de vagy 30 éve nem is hallottak mást magyarul beszélni magukon kívül. A pasas mexicói volt. Találkoztunk a magyar feleségével, csuda édes asszony. Azóta is tartjuk a kapcsolatot.

Szóval én személy szerint nem lepődnék meg ha valaki a nagyvilágban rám köszönne azért mert látásból ismerjük egymást vagy csak azért mert érti a magyar nyelvet. Ha ismerős akkor akár Kazincbarcikán is köszönhet.

2017. máj. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én átérzem a jelentőségét a kérdésnek. :D Szerintem ez beilleszthető egy egyenletbe: minél nagyobb a távolság, és valószínűtlenebb a helyszín, annál valószínűbb, hogy köszönnék. Így tisztelegve eme rendkívüli szituáció jelentősége előtt. (értsd: hogy én meg ő is, pont itt, pont egyszerre, hát mik vannak? :D )
2017. máj. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én làtàsbol ismerem az ismerősöm hugàt tegnap egy màsik vàrosba nappal este meg a mi vàrosunkba làttam nem köszöntöttem neki hisz ő nem is ismer
2017. máj. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
7/7 köszönöm,hogy komolyan vetted a dolgot!!!:D sosem gondoltam volna,hogy a matematika ad majd választ az életnek feltett nagy kérdéseimre,csodás!
2017. máj. 1. 21:12
 10/17 A kérdező kommentje:
azaz 7/9 és ebből ki is tűnik,eddig milyen viszont ápoltam a számokkal,de mától másképp lesz!:D
2017. máj. 1. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!