Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak? Hogyan legyek...

Mit csináljak? Hogyan legyek kevésbé érzékeny?

Figyelt kérdés
Nagyon érzékeny vagyok. Ha látok egy szomorú kutyás filmet pl míg más csak könnyezik,vagy valami én szó szerint zokogok, a szívem megszakad stb.. vagy ha sérült állatot látok, akkor is ugyanez .. Ég a szívem a fájdalomtól,meg attól,hogy valakit szenvedni látok. Ugyanez van az embereknél is. Ha látom , hogy valaki csúnyán beszél a nőjével pl ,vagy megüti, akkor is legszívesebben sírnék,meg közbeavatkoznék.(Ez arra is vonatkozik,amikor nő bánik úgy a férfival,mint egy kutyával). Kisebb koromba volt rengeteg plüssjátékom, és nem volt szívem egyikőjüket se magára hagyni,mert biztos szomorúak lesznek. :D Ilyenek miatt szoktam kiborulni, de úgy,hogy "ég" a szivem a fájdalomtól.. Mit csináljak? Kezdek belebolondulni. :/ 22/L
2017. máj. 5. 08:33
 1/3 anonim ***** válasza:
48%

"Mit csináljak?"

Gyereket ne, ez terhesség alatt csak hatványozódik. :D Még a mosópor reklámok alatt is bömbölni fogsz.


Én is érzékenyebb vagyok az átlagnál, még ha ennyire nem is. Plüssökön például nem akadtam ki, de emlékszem arra, amikor egyszer kidurrant egy lufi, amivel játszottam és titokban nagyon megsajnáltam.

Ez az adottság arra jó, hogy másokon segíts. Szerintem ha tevékenyen támogatsz másokat, foglalkozol velük, telítődsz egy idő után, kiéled rajtuk a "felesleges" együttérzésedet.

2017. máj. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%

Talán beállhatnál segíteni, sírni sokan tudnak, cselekedni kevesebben.

Van önkéntesmunka rengeteg.

2017. máj. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jól mondják. Találj egy olyan dolgot, amiben segíteni tudsz másoknak. Pl önkéntesen osztasz ételt, vagy télen takarót annak akinek szüksége van rá. De pl. állatmenhelyeken is segíthetsz. A Noéban úgy tudom lehet is jelentkezni.
2017. máj. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!