Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mondanátok véleményt az...

Mondanátok véleményt az írásomról? 14/L

Figyelt kérdés

Jöhet pozitív, negatív, és építőkritikát is szívesen elfogadok.^^

Nem muszáj végig olvasni. :)



Egy kis részletet másolok be:



Az arcom égett, amikor újabb pofont kaptam tőle. Felszisszentem a csípő fájdalomtól, kezemmel védekezően takartam magam. Csillogó, barna szemeimmel néztem az ő düht árasztó, érzelemmentes tekintetébe. Már újra emelte erős kezét, hogy ismét csattanjon az arcomon, de bátyjám hangját hallottam meg hirtelen.

Szédültem. Egyik kezemmel a falnak támaszkodtam meg, és a fejemet neki döntöttem.

- Hogy képzelted ezt? Megütötted a saját lányodat te féreg!- köpte oda neki a szavakat ingerülten a bátyjám, Tom, majd ijedten felém nézett. Mondat foszlányokat hallottam, ahogy leállnak veszekedni. Éreztem, hogy valami meleg folyik végig az arcomon. Kezemet égő bőrömhöz emeltem, és végig simítottam rajta.

Kezdtem egyre homályosabban látni, úgy éreztem, hogy a fejem majd' szétrobban. A szívem dobogását tisztán hallottam, annyira hevesen vert, szinte kiugrott a mellkhasomból. Egyszer csak elkezdtem azt érezni, hogy zuhanok. Mintha egy mély, sötét lyuk kerített volna a hatalmába, és egyre csak lejebb vitt volna.

- Basszus! Zille, hé! -Tom kezeit éreztem, ahogyan megtart hátamnál fogva. Maradék energiámmal felemeltem a kezemet, majd megláttam, hogy a folyás, amit az arcomon éreztem, az vér volt.



Lassan nyitottam ki a szemeimet, és fehér falakat pillantottam meg körülöttem. Hirtelen belém csapott a tudat, hogy valószínűleg kórházban fekszem. Körülöttem senki nem volt, egyedül voltam az ismerős kórház szagú szobában. Egyedül, a gondolataimmal. Bevillantak az emlékfoszlányok arról, amit apa művelt velem.


"Elfordítottam a kulcsot a zárban, majd a kezemben lévő táskákkal szinte beborultam az ajtón. Kifújtam a levegőt magamból szépen lassan. A sok gyaloglástól hamar eltudok fáradni. Leraktam a földre a táskákat, addig amíg le nem vetettem a cipőmet. Gyorsan a kabátomat is lehámoztam magamról, majd az asztalra raktam a vásárolt ételeket, italokat. Sietve pakoltam el a megfelelő helyre az összes vett dolgot. Nem akartam apával összefutni,mert tudtam, hogy megint belém kötne, aminek újból veszekedés lenne a vége. Sajnos ezt most pont nem tudtam elkerülni..

Ajtónyitódás hangja ütötte meg a fülemet, mire megpördültem a tengelyem körül,és megláttam tántorgó apukámat. Részeg, megint.

Kapkodva elraktam a már üres táskákat a fiókos szekrénybe, majd próbáltam észrevétlenül felmenni a szobámba, de nem jártam sikerrel.

- Főztél? - kérdezte, miközben a hűtőt nyitogatta és kereste a főtt ételt. Mély levegőt vettem. Nem lesz semmi baj..

- Nem, mert most értem haza a boltból. De vettem fagyasztott pizzát. - motyogtam alig hallhatóan.

- Mondtam, hogy főzz! - csapta be mérgesen a hűtő ajtaját,majd ideges tekintettel rám nézett.

- Apa, nem volt rá időm.Az egyetemen voltam. - húztam el a számat,és reménykedtem benne,hogy nem lesz ebből nagy vita.

- Nem értettél a szóból? - jött hozzám közelebb, és egy pofonnal vezette le az idegességét. Rajtam. Azonnal megszédültem a hirtelenség miatt, és reflexből lángoló arcomhoz kaptam a kezemet. Könnyeimet igyekeztem visszatartani, bár nehezzen ment. Gyomromban szúró fájdalmat éreztem, a levegőt egyre gyorsabban kapkodtam. Nem lehetek gyenge. Most nem.

- Sajnálom - mondtam halkan, de ő eggyel nem érte be.. "


Zokogva temettem arcomat tenyerembe, és az emlékeket próbáltam elhessegetni a szemem elől, de egyszerűen nem ment. Nem hiszem el, a saját apám megvert. Megvert. Többször is ütött meg, de ennyire még soha sem. Az arcomhoz nyúltam remegő kezeimmel, hogy letöröljem a könnyeimet, miközben megéreztem, hogy mennyi seb van a bőrömön. Megnyomkodtam egy fájdalmas pontot, ami minden bizonyára lila foltos lehet. Lábaimat mozgásra bírtam, ezért óvatosan leemeltem az ágyról és beleléptem a papucsomba, ami gőzöm sincs, hogy hogy került oda. Mellettem egy üres ágy volt, gondolom később hoznak be ide beteget. Csoszogva lépkedtem az ajtó felé, hajamat fülem mögé tűrtem, a kilincsre raktam a kezemet, majd lassan lenyomtam. Résnyire nyitottam csak ki az ajtót, de így is eleget láttam. Mindenhonnan hangokat hallottam. Nővérek, orvosok, betegek különböző mondatai visszhangzottak a folyosón.

- Gyorsan, siessenek! - kiabált kissé ingerülten az egyik orvos, miközben a szobám előtt toltak el egy hordágyat. Rajta, ha jól láttam egy ázsiai fiú feküdt. A fejéből ömlött a vér,az egyik ápolónő igyekezett elállítani a vérzést. A fiú arca kerek volt kissé, mint egy lapos labda. Szemei csukva voltak, a szája nyitva. Lehetett látni rajta, hogy zihált. Feketés-kékes hajának egy része a szemébe lógott, de gondolom, hogy abban a pillanatban nem ez volt a legnagyobb probléma. A hordágy után indultam, amit két szobával arébb toltak be. Benéztem a helyiségbe, és egyre jobban éreztem, hogy a gyomrom kezd kisebb méretűvé zsugorodni. Szívem összeszorult, amint láttam, hogy elkezdik újra éleszteni a srácot.


2017. máj. 6. 00:53
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ez csak egy részlet, Szóval pár megmagyarázhatatlan dolog biztos akad számktokra... :D
2017. máj. 6. 00:59
 2/12 A kérdező kommentje:
Számotokra *
2017. máj. 6. 00:59
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Beleolvastam. Néhány helyesírási hiba akad benne, ezeket nézd át újra, pl. düht helyett dühöt írj máskor, bátyjám helyett bátyám, mellkhas helyett mellkas. Alapvetően van érzéked az íráshoz, gazdag a szókincsed és jó a ritmusa az írásnak. Van keresnivalód a területen, de még sokat kell fejlődnöd. :) Hajrá!
2017. máj. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon, de nagyon jó! Így tovább! A helyesíráson kívül egyetlen dolog amibe bele tudok kötni. Szerintem a történet túl klisés Viszont az írás módja, szókincs, szerkezet tökéletes szerintem.
2017. máj. 6. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Carragher_x ***** válasza:
95%

Többhelyütt eléggé természetellenes kifejezéseket használsz. Gondolok itt például az ehhez hasonlókra:

"és fehér falakat pillantottam meg körülöttem"

Sok a "hogyozás" is, pár helyről hiányzik a névelő, másutt meg feleslegesen szerepel. Néha csúszkál a mondaton belüli igeidő is.


Ezek tipikusan olyan hibák, amik elidegenítik az olvasót, természetellenesnek hat így a szöveg. Ha több minőségi irodalmat olvasol és tovább gyakorolsz, akkor ki fogod ezeket nőni. Sok sikert:)

2017. máj. 6. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Egész jó kis természetes îràs ilyen korban meg főleg..Nekem még az is tetszik ahogy a környezetet és az érzéseidet leîrod egy csomó olyan dolgot is bele teszel amiről még nem is tanúltàl de nàlad még ezek is müködne..Csak igy tovàbb..19f
2017. máj. 6. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Korodhoz képest egészen jó. Pár észrevétel:

- A "csillogó, barna szemeimmel néztem" elég furán hat ebben a mondatban. Ha egyes szám első személyben írsz, akkor azt írd, amit látsz. Azt, hogy a szemed barna és csillog, egyrészt csak a tükörben láthatnád, másrészt a csillogó szem pozitív gondolatokat ébreszt, miközben a főhős itt nem igazán van jó helyzetben.

- Örök szabály, hogy nem leírni kell a dolgokat, hanem mutatni. Pl. az "erős kezével" itt fölösleges szószaporítás, mert az, hogy erős, már abból lejön, hogy a lány a falnak esett a pofontól.

- "Lehetett látni rajta, hogy zihált" amit látsz, arról fölösleges leírni, hogy lehetett látni, elég a "zihált".

Általában elmondható, hogy egy írás nem akkor jó, ha már nincs mit hozzátenni, hanem ha már nincs mit elvenni belőle (azt hiszem, Saint-Exupéry mondta).

De egyébként jó írás, magasabb szint, mint pl. ez, bár én hiszek abban, hogy mindenki fejlődőképes.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__muveszet..

2017. máj. 6. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

Korodhoz mérten jó. Írj tovább, fejlődni fogsz. Nem olvastam végig, de csak olyan hibáid vannak, amiket vagy te küszöbölsz ki idővel (sok-sok olvasás, helyesírás és szókincs csiszolása, saját stílus kialakulása), vagy egy hozzáértő (bétaolvasó és/vagy lektor) segítségével orvosolsz. Folytasd, ügyes vagy.


#íróvagyokcsakmondomyolo

2017. máj. 6. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kritikákat!:)

A hibáimat pedig megpróbálom javítani!

Jöhetnek még vélemények :D

2017. máj. 6. 08:39
 10/12 anonim ***** válasza:
89%

"Ajtónyitódás hangja ütötte meg a fülemet, mire megpördültem a tengelyem körül,és megláttam tántorgó apukámat. "


olyan hatása van, mintha túl sok szokatlan kifejezést szófordulatot próbálnál használni hogy a szöveg minnél irodalmibb legyen


megpördültem a tengelyem körül? :D

próbálom elképzelni de sehogy se megy


tántorgó .. maximum részegen tántorgó

2017. máj. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!