Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tudnátok mondani olyan,...

Tudnátok mondani olyan, jelentő/nagy költőt/írót, aki viszonylag későn indult a pályáján, de sikeres lett?

Figyelt kérdés

Hasonló babérokra törnék én is, csak 22 évesen öregnek érzem magam. Sok költő meg író már 19 év alatt alkotott nagyokat.


Egy költő barátom (díjazott többszörösen és elismert) azt mondja, hogy ennek (a fent említettnek) az az oka, hogy régen az iskolában tanítottak versírást (Poetica) meg verstant.

Mit gondoltok az egészről? Főleg az én kérdésemről....


2017. máj. 8. 01:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Poétikus időmben sok verset írtam.

Sőt, festettem.


Ha versírót kérdeznél komoly, vagy humoros?


Komoly: [link]

----------------------------------------------------------

"rímhányó" = Romhányi József. Tőle van pl. sok animációs filmek: Dr. Bubó, Mézga család, Kőkorszaki szaki. Frincton család.


[link]



Blanka

2017. máj. 8. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de az biztos, hogy olyan emberből még nem lett nagy író, aki el sem kezdte, mert túl "öreg".
2017. máj. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, van ilyen, egyik híres francia író, valamelyik régi irodalom könyvemben olvastam, de már nem jut eszembe a neve.
2017. máj. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jókai Anna a harmincas évei elején kezdett csak el komolyabban foglalkozni az irodalommal.


Kassáknak 28 éves korában jelent meg az első verses kötete ( igaz újságokban már előtte is jelentek meg versei de ő tipikusan az a költő aki sokat szenvedett küzdött és tapasztalt és tanult hogy megjelnhessen. Ő nem volt egy költőzseni akinek újjai alól csak úgy futottak ki a hexameterek , mégis azzal hogy abban amit szeret , abban törekedett a tökéletességre azzal felküzdötte magát odáig hogy ma nyugodtan állíthatjuk Ady és József A. mellett a xx. század magyar irodalmának legjelentősebb költője.


Ajánlom olvasásra életrajzi művét nagyon inspiráló tud lenni ( Egy ember élete )

2017. jún. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 szenes43 ***** válasza:
A kor nem számít,ha kialakult a saját verselési formád/hangod/ és úgy érzed szétfeszít a mondanivaló,írd ki magadból. Ne azon töprengj hogy ki hány évesen hol tart,az az ő élete s a tiéd meg az ahogy élsz és alkotsz.
2017. jún. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!