Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek mikor...

Mi a véleményetek mikor valaki azt mondja őt úgy kell elfogadni amilyen?

Figyelt kérdés
Közben meg a viselkedésével,tetteivel vérig sért másokat.Az ok,hogy mindenkinek vannak hibái,hiányosságai.De nem lehet mindent ezzel a mondattal elintézni.Főleg ha másokat is érint a dolog pl.családon belüli függőség vagy olyan ember aki hosszú időn keresztül folyton ugyanazokat a hibákat ismételgeti figyelembe se véve a másikat.

2017. máj. 13. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Addig nincs baj, amíg ő is elfogad. Voltak már olyan haverjaim, akivel oda vissza ment ez a dolog, más vérig sértődött volna.


Viszont az nem ok, amikor valaki elvárja hogy őt elfogadják, de amikor valaki hasonló stílusban visszaszól, akkor ő meg megsértődik.


Szóval nem az a baj, amit az első mondtban írsz, hogy neki sértő a stílusa, hanem ha viszont nem tűri el ugyanazt.

2017. máj. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy szintig természetes, utána... Gond van.

Sejtem, miről beszélsz, én találkoztam már olyannal, aki a "minden ember bűnös, én is, de Isten megbocsát" mondásával takarózott akkor is, amikor nulla lelkifurdalással átgyalogolt másokon...


De olyan van, hogy valaki kibírhatatlan, de tényleg nem tud megváltozni. De azt nem elfogadni kell, hanem jó messze menni tőle. Ha családban ez nem valósítható meg, akkor nagy bajok vannak s a feleknek igyekezniük kell, hogy mégis menjen az együttélés. Az, hogy valaki a saját hibáján nem akar változtatni s a másikra lőcsöli a kompromisszum teljes terhét, az egy újabb személyiségvonás, amin muszáj lenne változtatni, mert ez nem fogadható el.

2017. máj. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jó kifogás.

Bizonyos mértékű hibák esetén el tudom fogadni, de amikor komoly személyiség-viselkedésbeli problémák vannak, akkor azzal nehéz együttélni.

2017. máj. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az ilyenek azok, akik más embereket a legkevésbé sem bírnak elfogadni. Egyáltalán nem különb másoknál, sőt, mégis ő szitkozódik. De a másikat képes lejáratni mások ellőtt, akkor is, ah az nem csinált semmit. Őt fogadjuk el, amilyen, de ő nem fogad el mást, és csak ócsárolni tudja az embereket.
2017. máj. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát, hogy normál esetben így van. De manapság sokan csak kifogásként használják, mert ők maguk is tudják hogy van valami nagyon gáz szokásuk, csak lusták változtatni rajta.
2017. máj. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!