Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tennétek ha minden a feje...

Mit tennétek ha minden a feje tetejére állna? (24-28 évesek)

Figyelt kérdés

Fiatal felnőttként egységes célnak gondolom a "saját lábra állást".

Azonban ez nem mindig olyan egyszerű. Egy középosztálybeli családból származom. Mindig mindenem megvolt, de sosem voltam az az elkényeztetett fajta. Összességében elég szép életem van. Elvégeztem az egyetemet és most dolgozom...mindenem megvan ami csak kell. Ebbe beletartozik egy 3 éve dédelgetett terv is amit most véghez is tudok vinni.

Sosem szerettem élni. Nem értem a dolgok lényegét. Viszont tudom, érzem a fájdalmat, annak a fájdalmát amikor valakit elvesztünk. Azonban azt el sem tudom képzelni, hogy milyen fájdalom lehet az amikor valakit úgy vesztünk el hogy, az magától dobja el ezt a csodát. Az életet.

Ezért hosszútávú tervem végcélja egy baleset.

Eddig minden szépen és jól ment. Ám most egy olyan lehetőségem adódott, hogy mindent újrakezdhetnék. Mindenki örül és minden szép. Csak én látom ezt az egész dolgot elcseszetnek és igazságtalannak. De mindegy is most nem ez a lényeg, csak jól esett kiírni magamból.


Szóval a kérdés: Ha az eddig reménytelennek hitt életed egyik napról a másikra kivirulna akkor eldobnál egy életen át tervezett merényletet önmagad ellen?


Bocsi a kisregényért.


2017. máj. 14. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmiképpen nem éri meg az öngyilkosság.
2017. máj. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen. Később is megölhetem magam, de ha esélyem van boldognak lenni miért ne?
2017. máj. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit zavaros nekem, amit leírtál, az jött le, hogy valamiért öngyilkos akarsz lenni, de úgy érzed, hogy jobbra fordulnak a dolgok, és akkor meg akarod változtatni a szándékod?


Öngyilkosnak soha nem éri meg lenni, mert van egy csomó dolog, ami még boldoggá tehet. Úgyhogy nem kell. Éljed csak az életedet.

2017. máj. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérj segítséget!
2017. máj. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha az életem kivirulna? Akkor miért dobnám el? Veled ellentétben szegény családból származom, küzdök az egyetemen, még nincs munkám. Sosem volt meg mindenem és vesztettem el családtagot is. Mégsem akarok öngyilkos lenni.

Abban egyetértünk, hogy nem értjük az életet, de elég igazságtalannak tartom. Neked minden adott és nem értékeled. Nekem közel sem adott annyi dolog, de értékelném, ha a helyedben lennék.

Nőj fel.

2017. máj. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én már rég halott vagyok... Elnézéseteket kérem a kérdésért, sajnálom, hogy raboltam az időtöket. Nem érthetitek, nem is kell. Csak jól esett leírni, így kicsit letisztult bennem ez az egész.
2017. máj. 15. 18:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem se dobd el magadtól az életet. Lehet, hogy a most következő időszak alatt érted meg az élet értelmét, avagy ahogy te nevezted, a dolgok lényegét.

Ami a halál után van, az mind bizonytalan. Így az sincs kizárva, hogy végzetes hibát követsz el az öngyilkossággal, és nem csak egyszerűen megszűnsz létezni. Egyébként engem is csak ez tart itt az életben... :)

2017. máj. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!