Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tisztelnek a beoszto...

Miért nem tisztelnek a beosztottjaim?

Figyelt kérdés
Nem rég lettem középvezető, egy teljes részleget én irányítok, 12 ember tartozik alám és csak nekem felelősséggel. Amit észrevettem egy hónapja az az, hogy ha belépek a közös helyiségbe, elhalkul a beszélgetés. "Beilleszkedni" hiába próbáltam, a kedvesség sajnos nem vezet semmire, a szemembe mosolyognak, a hátam mögött összesúgnak. Már azt is kezdik, hogy visszaszólogatnak, ha nem tetszik nekik valami (és ez egyre több dolognál így van). A felettesem azt mondta, ha elkanászodnának, nyugodtan hívjam be egyiket másikat és beszélgessek el vele, amit megtettem, de az ellenséges légkör ezután csak fokozódott. Mit kellene tennem, vonjak le a bérükből? Nem tudom, mire fel nagyképűek, a szakmám több területéhez is értek, és papírom is van róla. Értelmes tanácsot a környezetemből nem nagyon kapok sajnos, és új vagyok ebben a pozícióban. Hasonló szinten lévő emberek véleménye érdekelne. Köszönöm. 26/N
2017. máj. 19. 18:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Ugyan nem vagyok érintett, de lenne pár kérdésem.

Mióta dolgozol ott? Mennyi idősek a kollégáid akik alád tartoznak? Korábban milyen volt a kapcsolatotok?


Nem lehet, hogy irigyek rád és azért utálnak?

2017. máj. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Többnyire idős alkalmazottaim vannak, de most veszünk fel éppen fiatalokat, pont a vérfrissítés miatt. De ők sem barátságosak.
2017. máj. 19. 18:42
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
a levonást biztos díjazni fogják...
2017. máj. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Andizsuzsi ***** válasza:
87%

"vonjak le a bérükből? "


Remélem, hogy troll vagy. A tiszteletet nem lehet kierőszakolni. Ha egyre több dolog nem tetszik a beosztottaknak, akkor el kellene gondolkodni azon, hogy nem a te módszeresen van-e a hiba.

2017. máj. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem kell most már, hogy díjazzák, de legalább tisztelni fognak.
2017. máj. 19. 18:45
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok hasonló szinten mint Te, sőt papírom sincs róla. (Ezt fontos volt leírni?)

De beosztott szempontból hozzá tudok szólni: Attol, hogy középvezető vagy még nem biztos, hogy főnöknek tekintenek. Ahoz, hogy elismerjenek valamit le kell rakni az asztalra (nem a papírokra gondolok). A felettesük vagy és nem a barátjuk. Én sem beszélem meg a főnökömmel, hogy egész nap aludtam, meg a fél céget elloptam tegnap. Ha épp ilyen a téma és bejön a főnök akkor elhallgatunk. Ha butaságot mond vagy fölöslegesen dolgoztat akkor visszaszólunk.

Ismerd meg ezt a 12 ember és tanuld meg őket kezelni.


A bérlevonással szerintem csak fokoznád az ellenszenvüket. Mint írtan nem rég vagy ebben a beosztásban, hagyd, hogy megszokjanak.

2017. máj. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Vezető akarsz lenni vagy a barátjuk?

Szerintem vezető legyél, ne pedig a barátjuk akarj lenni. Lehet, hogy nem veled fognak eldumálgatni, nem téged fognak elhívni, hogy üljetek be valahova munka után. De ezzel semmi gond.

Lehet egyébként, hogy csak azért fura még a helyzet, mert nemrég vagy még ott, még meg kell szokniuk.

Az elbeszélgetés, ha nem volt jogos, csak azt akartad megmutatni, hogy te vagy a főnök, akkor egyértelmű, hogy ellenségeskedéshez vezet.

Én úgy voltam középvezető, hogy csak nálam jóval idősebbek tartoztak hozzám. Sokan kétszer annyi idősek voltak, mint én. Mégsem volt belőle gond. Nem akartam főnököt játszani, nem akartam, hogy tiszteljenek, csak együtt akartam velük dolgozni. Nem parancsolgattam, hanem megkértem őket arra, amit el kellett végezniük. (Ezt egyébként a korábbi főnökömtől 'tanultam'. Nekem nagyon tetszett, hogy sose parancsolt, hanem kért.) Amiben tudtam, hogy ők tapasztaltabbak szakmailag, mint én (életkorukból fakadóan) abban nem okoskodtam, hagytam, hogy végezzék a munkájukat. Én "csak" koordináltam, figyeltem a határidőkre, stb.

Talán mivel fiatal vagy, tudat alatt is kompenzálni akartál azzal, hogy te vagy a nagy főnök. És ez a stílus nem jött be nekik.

2017. máj. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nem kell most már, hogy díjazzák, de legalább tisztelni fognak."

Talán azért nem tisztelnek mert az egész személyiséged és attitűdjeid ezt a mentalitást sugározzák. Nem fognak tisztelni, csak utálni. A tiszteletet nem lehet kierőszakolni csak kiérdemelni.

A fő gond az, hogy nem vagy tisztában a tisztelet fogalmával, élettapasztalatod nincs ( ne mond hogy van, mert ha lenne nem tennél fel ilyen kérdést!), vezetési kvalitásaid nincsenek. Miért tisztelnének? Csak mert valaki, aki feletted áll, téged tett meg főnöknek?

Majd ha szakmailag bizonyítottál, ha segítettél nekik mind szakmai, mind emberi problémáikban, majd ha látják hogy következetes vezető vagy, aki mindenkitől ugyanannyit követel - akkor majd tisztelni fognak.


Ja, és ez az "értek hozzá mert papírom van róla" a legótvarabb duma, amit ha még hangoztatsz is, akkor tuti nem fognak tisztelni. Hidd el, valószínűleg nem egy rég óta ott lévő, öregebb beosztottól bőven tanulhatsz a szakmáról - akár van neki papírja, akár nincs.

Sehol nem tisztelik azonnal a kívülről jött új főnököt, helyette gyanakvással fogadják. Az ő szemükben te lehetsz csókos, aki egy arra alkalmasabbtól vette el a helyet.


És ne bratyizz! Olyan úgysem lesz, hogy mindenkivel ugyanolyan haverságban leszel, és ettől kezdve máris "kivételezőnek" fognak tartani.


Ezt úgy írom, hogy több mint 20 éve vagyok egy olyan cégnél ( rendőrség) ahol az alá-fölé rendeltségi viszonyok sokkal szigorúbbak mint egy civil cégnél, és kb. 15 éve vagyok kisebb - nagyobb vezetői beosztásban, most éppen 80 alárendeltem van. Soha nem volt gondom a tisztelet elérésével.

2017. máj. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért tisztelnének? Nem is ismernek. Amit eddig mutattál magadból, az meg nem igazán tiszteletre méltó.

Egyébként egy alap tisztelet mindenkinek kijár, ez a normális emberi viselkedés része. Nem téged kell tisztelni, mert vezető vagy, neked is tisztelni kell őket. Sőt még a portást is, meg a takarítót is.

Nem attól lesztek jó munkakapcsolatban, hogyha tisztelnek is. (nem az alap tiszteletre gondolok, hanem ami ennél több)

Nekem nagyon kevés ember van, akit igazán tisztelek, és ez nem függ össze a korukkal, beosztásukkal. Az igazi tisztelethez nagyon jól kell ismeri a másikat, vagy ha egy példaképről van szó, akkor a munkásságát.

Ettől függetlenül normálisan viselkedek az emberekkel. Nemcsak azzal a néhánnyal, akit valóban tisztelek is :)

Neked irreális elvárásod volt, hogy azt gondolod, hogy egy vezetőt tisztelni kell.

2017. máj. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én semminek a vezetője nem vagyok, de konkrétan van 2 fajta főnököm. Az egyiket mindenki tiszteli (bár ő idősebb), mert hiába barátságos, de nem haverkodik, igazságosan dönt, és jól kezel mindenkit. A másik fiatalabb, viszont ő próbál 'fiatalosan' viselkedni, azaz mindenkivel jókat beszélget, de ha rájuk kell szólni képtelen kontrollálni magát. Ezzel nem azt mondom, hogy nem szabad jóba lenni a beosztottakkal, de 1. Mindig emberszámba kell venni őket, 2. Nem szabad elfogultnak lenni 3. A tiszteletet azért ki kell érdemelni.

Főleg nehéz ha megszokott, idősebb csapat, ők már túl vannak pár főnökön és élethelyzeten, például az én fiatalabb főnököm egyszerűen nem képes elhinni, hogy több tapasztalata van egyik-másik dolgozónak, mert megélt már olyan helyzeteket, amit nem tanítanak az iskolában, és nem ad neki igazat. Levonni a bérből? Azt akarod, hogy kikészítsenek? Szóval nehéz megtalálni a középső utat, de szerintem nem lehetetlen.

2017. máj. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!