Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy tipikus fiatalos 30-as...

Egy tipikus fiatalos 30-as nőnek - akinek nem tudom hogy köszönjek - illik egy szolid "Szép napot"-al köszönni?

Figyelt kérdés

Iszonyatosan nehéz - és talán a legnehezebb - kitalálni, hogyan köszönjek, amikor egy fiatalos, de már 30 körüli vagy idősebb nővel találkozok (23 vagyok). A "Jó napot kívánok" az nagyon fagyos és életidegen, a "Kezét csókolom" köszönést azt hiszem nem is kell ecsetelni, a "Szia" meg adott esetben elég bunkó hatást is kelt, főleg ha az illető női egy tipikus értelmiségi, akinek a szolgáltatását igénybe veszem. Például pszichológus/szexológus vagy karriertanácsadó (tehát olyanokra gondolok, ahol a kötetlen/laza viszony az első perctől megvan, de mégis valami célból vagyok nála). Ezért gondoltam a "Szép napot" köszönési formára. Az nekem kissé laza, de egyben távolságtartónak is hangzik. Tipikusan ilyen fiatalos, laza nőkre gondolok:

[link]

[link]

[link]

Nekik hogy illik köszönnie egy 23 éves srácnak?



2017. máj. 19. 21:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nekem bejön a szép napot. Kicsit angolszász, de nem udvariatlan.
2018. febr. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A magyarban a "Jó napot kívánok" magázásnak minősül (ez a protokolláris köszönés), a Hello pedig tegeződésnek. Az Üdvözlöm sem gáz, főleg diplomások között (ez is magázódás, persze).
2018. febr. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Csókulom naccsád!
2022. okt. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!