Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert van az, hogy a sztereoti...

Miert van az, hogy a sztereotipiak rendre bejonnek?

Figyelt kérdés

Bocsanat, ha valakit megbantok, nem feltetlenul negativ dolgokra kell gondolni.


Pl. a rendkivul dekorativ lanyok altalaban penzehesek, a tipik gyuros pasik inkabb a dekorativ lanyokat szeretik, a 'viselkedesre ciganyok' lopnak...


Szoval miert van az, hogy kulso alapjan csomo dolog 'elore lathato'? Mi lehet ennek az oka (akar pszichologiaja)?


2017. máj. 19. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalat
2017. máj. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert általában egy sztereotípia a meglévő jelenség alapján alakul ki és nem fordítva, vagy nem csak úgy.

És a sztereotípia nem vonatkozik mindenkire. Például nem minden cigány lop, nem minden néger csak KFC-t eszik, nem minden ázsiai kutyát eszik és megy orvosira 12 évesen, nem minden amerikai kövér, nem minden olasz tud kiváló pizzát csinálni, nem minden zsidónak nagy az orra. De ha ezek a jelenségek elég nagy mértékben láthatóak hogy sztereotípia alakuljon ki, akkor nem értem miért lepődünk meg mikor a sztereotípia megléte után ugyan úgy igazolódnak.

2017. máj. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Bocsi lehet, hogy rosszul tettem fel a kerdest:



Tudom, hogy a sztereotipiakat mi epitjuk a sajat tapasztalatainkkal.


De arra vagyok kivancsi, hogy hogy lehet, hogy egy adott csoporthoz adott tulajdonsagok passzolnak? Miert szeretik pl. a kopasz kigyurtak a nagymellu szokeket? (Ez akkor egy nagyon sarkitott pelda, de hatha erthetobb.)

2017. máj. 19. 22:37
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"'viselkedesre ciganyok' lopnak"

Azért mondják rá valakire, hogy viselkedésre cigány, mert nem tiszteli a másik tulajdonát.


"tipik gyuros pasik"

Mindenki a dekoratív lányokat szereti, csak nem mindenki kaphatja meg őket.


"a rendkivul dekorativ lanyok altalaban penzehesek"

Nem mitől lesz valaki "rendkívül dekoratív", de van sok szép csaj, akinek elég egy jól kinéző faszi, akinek van valami stílusa. Te sem a legvéznább, vagy a csúnyácskább srácokat nézed meg először gondolom.


Sok esetben igazak a sztereotípiák, de ezek a példák amiket te felhoztál totál fasságok.

2017. máj. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha ilyen kérdések foglalkoztatnak, olvass szociológiai tanulmányokat.
2017. máj. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Fatal_3rror_ ***** válasza:

"rendkivul dekorativ lanyok altalaban penzehesek"


Ez ilyen formában nem igaz. Csak szimplán egy dekoratívabb lány jobb férfit is megkaphat. Ugyanúgy ahogy az átlag, kopaszodó, túlsúlyos, foghíjas gyári melós is 10/10-es csajokról álmodozik.


"tipik gyuros pasik inkabb a dekorativ lanyokat szeretik"


Én alapból azt vettem észre, hogy ez nem feltétlenül igaz, és pont hogy teljesen átlagos csajuk van. Persze itt is működik ugyanaz, mindenki a jó csajokról álmodik, ha megkaphatja őket, akkor miért ne tegye?

2017. máj. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!