Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől alakultak ki (tévesen)...

Mitől alakultak ki (tévesen) negatív sztereotípiák az programozókkal szemben? (kövér, visszahúzódó, magányos)

Figyelt kérdés

Személy szerint amióta dolgozok a szakmában, megismertem olyan 70-80 fejlesztőt a munkahelyeimen. Ebből 4-5 volt olyan aki túlsúlyos volt. AZ emberek túlnyomó többségének volt párja. Szórakozni az egyik részük ugyanúgy eljár mint más, a másik része meg már családos volt, így nem annyira mehettek el.

Persze olyat is ismerek aki megfelel a sztereotípiának, de ez kb max 5%.


2017. febr. 25. 09:42
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Nézz meg bármilyen filmet amiben informatikus van. Általában göndör hajú, alacsony, szemüveges olyan anyámasszonykatonája ...


Hát innen.

2017. febr. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Ugyanazért amiért kialakulnak a sztereotípiák a szőke nőkről, rendőrökről, sportolókról, kőművesekről, politikusokról, zsidókról, örgekről, fiatalokról és mindenkiről aki ezen a bolygón él.
2017. febr. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

Mert amikor kedzdtük, ilyenek voltunk és az akkor magasabb szociometriai státuszal rendelkezők ezt észrevették és elterjesztették rólunk.


Aztán befejeztük az iskolát, elkezdtünk dolgozni, nagyon jól alkalmazkodunk a 21. század kihivásához, hogy a pénz az isten és ezeket a dolgokat szépen magunk mögött hagyjuk.


3 embert ismerek közelről gyerekkoruk óta, 2 kolegám és én. 10-15 éve mind kis gyökerek voltunk de mostanra ez megváltozott, mivel anyagilag jobb helyzetbe kerültünk, akik korábban nagyobbnak gondolták magukat mostanra pizzát hoznak nekünk. Ahogy Marx mondta, lét határozza meg a tudatot.


Ami a jövőben probléma lehet az az innovációs-képmutatás mértéke. Mennyire kell rövidujjúban hipszterkedni? Mennyire kell úgy tenni, mint ha érdekelne az innováció? Elismerhetjük, hogy a pénz az isten és hogy nem hivatásból dolgozunk hanem mert önző piaci szereplők vagyunk? Ezek azok a témák, amik jelenleg a startup-környezetben tabunak számitanak de szerencsére olyan helyen dolgozok ahol nem ez a marhaság megy.

2017. febr. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%

Mert az ilyen adottságú emberek szívesen mennek ilyen munkakörbe. Ott elviselik őket nem kell emberekkel kommunikálni.

És most ne egy nagy programozó cégre gondolj, ahol ugyanúgy van közösség, hanem arra magányos, interneten hirdetős, honlapkészítős fajtára.

2017. febr. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 informatikus ismerősőm van. Az egyik teljesen olyan mint az általad is említett sztereotípia, a másik egy görög isten.
2017. febr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Programozó vagyok, és egyik kollégám sme ilyen.
2017. febr. 26. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk két infós van,az egyik gyúrni jár(látszik is rajta:))és nagy csajozógép,személyesen is láttam.A másik nagydarab kopasz,krzós,nagyszájú.
2017. febr. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
Én ismerek egyet nagy lusta dög kancigányt, gépelni alig tud állandóan fenyegeti a másikat csinálja helyette. A főnöknek tövig benyalt, nagyon irritáló, de tuti nincs diplomája.
2017. márc. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
40%
Utolsó: Az ilyenek semeddig nem jutnak :)
2017. márc. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!