Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Belső késztetés a segítségnyúj...

Belső késztetés a segítségnyújtásra és az adakozásra?

Figyelt kérdés

Ki mit gondol erről? Ti szoktatok másokon valahogyan segíteni önzetlenül? Ha igen, akkor miért kezdtétek el?

Én rendszeresen adok vért és vérplazmát, pedig félek tűktől (de szerencsére nincsen fóbiám), és volt már, hogy kaptam visszajelzést is, hogy valaki megkapta a véremet és az nagyon feldobta az amúgy unalmas napomat. A véradást úgy kezdtem el, hogy egyik pesti kirándulásom alkalmával kaptam egy szórólapot és menet közben megnéztem, majd valamiért úgy éreztem, a szívem húz oda arra a véradói kitelepülésre. Emellett bármikor segítek elsősorban a barátaimnak, de az ő haverjaiknak is és másoknak is, ha teljesíthető és nem használnak ki. Továbbá pénzben másokat nem szeretek kiegészíteni több ezer Ft-okkal, viszont a barátaimnak kölcsön szoktam adni, ha kérnek. Volt már példa, hogy hajléktalanokon is segítettem pénz- és kajaügyileg, de ez valahogy nem az én világom volt. 21/f



2017. máj. 23. 05:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

nekem pont a véradás nem jön magától

szoktam másoknak segíteni, idegeneknek inkább, mert az ismerősök már eléggé visszaéltek ezzel


nem tudom miért, de sokszor van, hogy a lelkiismeretem nem hagy nyugodni ha segíthettem volna valakinek, de nem tettem...pedig tök apró hülyeségekről van szó sokszor...

de remélem ezen is hamar tudok változtatani


24F

2017. máj. 23. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki úgy segítsen, ahogy tud. Ha véradással, akkor azzal, ha étellel, ruhával, akkor azzal, ha pár kedves szóval, akkor úgy. Fizikai támogatásban én nem vagyok nagyon ott, anyagilag sem állok jól, értsd, nincsenek megunt, jó állapotú ruháim vagy felesleges élelmiszerem. Persze szívesen adok a kevésből is, ha valaki betér hozzám, megkínálom, de nagyobb mennyiségben nem szállítok be egyik szervezetnek sem. Inkább amolyan lelkisegély-típus vagyok, nekem bárki elsírhatja a bánatát.
2017. máj. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is szoktam adományozni. Alig tudok venni magamnak valamit, de mindig van mit ennem és úgy gondolom,hogy akinek van mit ennie, annak adnia kell olyannak akinek nincs. Egyszerűen kell. Szoktam a gyűjtő urnákba dobni, veszek támogató kártyát a boltban, adok az utcán a kéregetőknek és alapítványokat is támogatok. Azért adok, mert jobb lesz tőle a lelkem. De a galambokat is szoktam etetni búzával. Tudom, hogy ez tiltott dolog, de olyan jól esik, amikor látom, hogy felszedegetik a magot, minta én ennék. Albert Schweitzer pedig azt mondta a jótéteményekről, hogy az kap, aki másoknak is ad. Aki soha nem ad, az nem is kap semmit. És nem biztos, hogy ugyan attól az embertől fogja visszakapni és az sem biztos, hogy ugyan annyit, csak kapni fog. Például Ő négereket gyógyított Afrikában és amikor Ő maga is megbetegedett, meglátogatta egy csomó néger, akiket nem is ismert, csak a rokonaikat, vagy ismerőseiket gyógyította meg, és visszakapta mind azt a jót, amit Ő tett másokkal.
2017. máj. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!