Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ilyen lehangolt,...

Miért vagyok ilyen lehangolt, depressziós hangulatú? Többi lent

Figyelt kérdés

Olyan depressziós hangulatú vagyok, a környezetemben lévő "érzékenyebb" emberek észreveszik rajtam. Vegyes érzelmek kavarognak bennem: mintha szerelmes is lennék (reménytelen szerelmet érzek ráadásul), nyarat is érzek. Az egyetemen is már több mint 10 vizsgán vagyok túl amiben van sikerélmény is meg van kudarc is, de még mindig van pár, ez is olyan kettős érzést teremt. A munkahelyemen is emberekkel dolgozok, de mégis egyedül érzem magam. Barátnőm nincsen, virtuálisan tartom a kapcsolatot pár lánnyal, de már bele vagyok fásulva és megvisel hogy már mindenki egy két hét után mással találkozik. Keményen tanultam, ami hozott sikerélményt többé kevésbé. Most ahogy jön a nyár is visszajönnek a régi emlékek, még mikor a haverokkal töltöttem az időt, a hobbinkat űztük. Most meg rádöbbenek hogy egyszerűen már nincsenek, de ez mindegy is. A lendületnek a helye valahogy még bennem van, és néha egy pillanatra azt hiszem hogy örülök valaminek, de rájövök hogy nem igazán. Valami, valami hiányzik, valami változás, de nem tudom hogy mi. Mint valami jól megérdemelt munka gyümölcse - szerű. Egész nap csak alszok meg ágyban vagyok, mondván hogy szeretném magam kipihenni, de ez se köt le igazán. Aztán fogok minden máshoz és rájövök hogy az se nagyon... Egyetlen örömömet a tanulásban lelem illetve az azt elismerő szavakban. Hobbim is van sokféle, többek között sportolással is kapcsolatos.


Szerintetek mit kellene tennem? 23/F


2017. máj. 29. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Az úgynevezett kiégés (burnout) apró jeleit érzem a soraidban és ez okozhat lehangoltságot. Több eredményre vágysz és érdemelsz. Írtad is hogy: "...valami jól megérdemelt munka gyümölcse - szerű."

A kiégés akkor lép fel amikor kisebb az eredmény mint amit az ember megérdemelne. A fősuli végeztével én is átéltem a kiégést. Szerencsére megengedhettem magamnak azt hogy évtizedekig se dolgozzak sehol, mert a szülői gazdaságban tevékenykedve nem csak megéltem de közben szabad is lehettem. És ez volt gyógyír a kiégésre. Mert úgy élhettem mint a milliomosok, hogy szabad vagyok és azt csinálom amihez kedvem van.


"A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van."

(Bob Dylan)


"A boldogság ott kezdődik, amikor azt csinálsz, amit akarsz, és nem azt, amit mondanak."


A fősuli ideje alatt nagyon de nagyon nem teljesült a fenti két idézet. Az iskoláknak, főleg a felsőoktatásnak a szellemünk templomának kellene lennie, ahol jól érzi magát a gondolkodó elme. Erre az én fősulim lélekromboló pokol volt. A tanárok szerették játszani a komcsi fullajtár és a munkatábori fegyőrök szerepét. Bár jó tanuló voltam, jelesre diplomáztam, mégsincs jó véleményem az egész oktatásról.

A szülői gazdaságban töltött évek alatt tréfásan azt szoktam mondani hogy parasztként is nagyobb úr vagyok mint előtte mérnökként. Akkor pedig súlyos baj van a felsőoktatásban, nem?

2017. máj. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is mérnök vagyok és jó tanuló, MSc-n is. De ezelőtt tudtam örülni a jó jegynek, de most nem mindig úgy sikerül ahogy szeretném... Igazak amit mondasz teljes mértékben. De én ezt a tanulást szeretem is csinálni, szóval ezért nem értem mi lehet velem...
2017. máj. 30. 00:09
 3/7 anonim ***** válasza:
esetleg valamilyen csapatsport segítene
2017. máj. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Magát a tanulást én is szerettem és a mai napig imádom a tudományokat. Önszorgalomból találmányom is született a nagy szabadságomban. A munkatábori stílust nem szerettem. Hasonlatként a gyakorikérdések egyik válaszolójának sorait említem, aki szorongott a tornatanárától és a tornaórától a rossz tanár és annak stílusa miatt. Pedig ez a diák küzdősportra járt önszorgalomból, sokat edzett és konditermezett. De ez nem jelentette azt hogy élvezi a szadista tornatanár beütéseit is, amiért fegyőrnek képzelte magát.

Szerintem elvárható lenne az hogy a dilomásokat és a leendő diplomásokat ne kezeljék úgy mint ha például lazább életű szakmunkástanulók lennének. A gondolkodó elméknek több tisztelet jár. Legalábbis én így látom a fősulimra visszagondolva. Érezned kell a munkád megérdemelt gyümölcsét. Nem elég egy-egy jeles érdemjegy.

2017. máj. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A boldogsághoz sikerélményre van szükség, és ígéretes célokra. Úgy látom ezzel te is tisztában vagy. A legfontosabb viszont az, hogy sikerélmények ne csak a karrieredben érjenek, hanem emberi kapcsolatokban is. Sőt a magánéleti sikerek fontosabbak, mint a szakmaiak.

Egy hozzád való párt kell magadnak találnod. Az mindent megváltoztat.

2017. máj. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ÉS hogyan találjak hozzám való párt? Nem járok se bulizni, semmi ilyesmi helyre. Na meg eléggé válogatós vagyok... Ismerkedésben nem nagyon vagyok jó, ha lányokról van szó...
2017. máj. 30. 09:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Nehéz dolog ismerkedni. Ha nem csinálsz semmit, az a baj, ha meg erőlteted valaki irányában, akkor azért nem fog sikerülni. Csak lépésről-lépésre haladva lehet rendes kapcsolatra szert tenni, ez biztos. Sokféle praktika létezik, szerintem először is az igényekből kicsit lejjebb kell adni, már ami a külsőt illeti. Olyan valakivel próbálj ismerkedni, akit már valahonnan ismersz, más ügyben beszéltetek is, és legyen köztetek valami közös pont, érdeklődési kör, mert abból már lehet közös programot is szervezni.
2017. máj. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!