Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy holt test mennyi idö...

Egy holt test mennyi idö alatt bomlik le?

Figyelt kérdés
Lehetséges hogy egy holttestet amit 1,5 éve eltemettek, kiássák és még boncolàsra alkalmas?

2017. jún. 8. 16:08
 1/2 anonim ***** válasza:
99%

A temetést követően a következő események zajlanak le a holttestben:

1. 160-190 óra elteltével alakul ki a zöldes elszíneződés a vakbél tájéka felett.

2. 380 óra elteltével a testen rothadásos vénahálózat kialakulás figyelhető meg.

3. 3-6 hét elteltével az egész altest zöldesen elszíneződött, valamint a nemi szervek is.

4. 5-7 hét elteltével megindul a rothadási gázok képződése, a holttest először a hasi részen elkezd puffadni (vízbe fulladtaknál a fej puffad először), megindul a hámleválás, rothadási hólyagok képződnek.

5. 16-23 hét elteltével a tetem éktelenül puffadt, az arc és a fej is a puffadástól eltorzult, a here és a herezacskó akár emberfejnyire is puffadt lehet. A haj és a szőrzet leválása figyelhető meg.

6. 8 hónap után eltávoznak a rothadási gázok, a tetem lelohad, a szervek összeesnek.

7. 32-48 hónap elteltével figyelhető meg a holttest putrid szétesése, a lágy részek barnás-fekete masszává alakulnak, a koponya, a bordák és a végtagok már szkeletonizálódtak.

Általánosan elmondható, hogy sírban fekvő halott legkorábban 5 év elteltével válik teljesen csontvázzá.

A csontváz kb. 7 és 25 év között diszartikulálódik, hiszen az ízületeket alkotó szalagok igen ellenállóak a rothadással szemben.

2017. jún. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
97%

#1: Nagyon érdekes volt az írásod! Nem is gondoltam volna hogy a koporsóban ilyen változáson megy keresztül a holttest

Hozzáértő vagy esetleg?

2017. jún. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!