Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Le lehet szokni a körömrágásról?

Le lehet szokni a körömrágásról?

Figyelt kérdés
Még nem is azzal van bajom, hanem, hogy az ujjaimon a köröm körüli bőrt is rágom (van még rajtam kívül más is?). Nemcsak, hogy mindig fáj, de csúnya is, és attól is félek, hogy egyszer elvesztem egy körmömet..

2017. jún. 7. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Igen
2017. jún. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Igen
2017. jún. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Noblesse Oblige ***** válasza:

Ha lány vagy van egy nagyon praktikus módszer: a körömfestés.


Én direkte azért szoktam rá a köröm pingálásra, mert ha szépen ki van festve nincs szívem elcsúfítani.


Ha nem vagy lány... akkor valami mást rágcsálj helyette. Pl ceruza végét, vagy rágózz.

2017. jún. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha a körülötte lévő bőrt sebesre rágod, és bejut valami szennyeződés, az nem jó a körmöd egészségére nézve. Le lehet szokni róla, ha találsz valamit, amivel helyettesítheted, hordozz magaddal valamit, amit piszkálhatsz, hordj egy karkötőt, és amikor a körmöd rágnád, inkább azzal játssz. rágózz, hogy a szád is lefoglald, a körmödre pedig kenj körömlakkor (az átlátszó nem tűnik fel senkinek, ha esetleg zavar). Sok sikert.
2017. jún. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hogyne lehetne. Elhatározás kérdése. :) Ha valóban le szeretnél róla szokni, le fogsz. Vedd komolyan és menni fog.
2017. jún. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

igen, mivel a köröm rágása egy ideges szokás.

pl. engem ha nyomaszt valami, akkor csócsálom a körmöm - de nem rágom, csak néhanapján lehúzom a körmöm egy kis részét a fogammal.

nekem az épített köröm teljesen gátat szab ennek a rossz szokásnak.

aztán meg az, ha elmúlik a frusztrációt okozó dolog.

(pl. suliidőszakban a tanulás nyomasztó hatása okozta a körmöm rágását, vége lett a sulinak, nem is rágtam. vagy a fogyó... ha kicsit kihágtam, vagy úgy éreztem, amit ettem nem fért bele a keretbe, vagy nem fogytam, már piszkáltam is a körmöm. ha nem fogyóztam, vagy nem csaltam, akkor mindjárt nem is érdekeltek a körmeim)


szóval a körömrágás egyfajta frusztráció, annak az okát kell megszűntetni - vagy pedig ha csajszi vagy, irány egy körmös, és nem elég a lakk, gél-lakk, egy vastagabb bevonat kell.

ha pasi vagy, akkor marad a relax meg a frusztrációt okozó dologgal való "szakítás"

2017. jún. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát, tedd a kezed a sínekre és várd meg míg jön a vonat... garantáltat leszoktat ezekről a szokásokról. :D
2017. jún. 8. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyik napról a másikra sikerült. Nem vagyok lány, szóval nem festegettem meg ilyenek, fejben elhatároztam, hogy igényes akarok lenni ilyen téren is, azóta sem rágom.
2017. jún. 8. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én sajnos gyerekkoromban rágtam, és csak a fogaimra kerülő fogszabályzó tudott leszoktatni, de az teljesen. Kár, hogy magamtól nem tudtam, megúszhattam volna a fogszabályzást.
2017. jún. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!