Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Korán kelő, pacsirta-típusú...

Korán kelő, pacsirta-típusú 20-30-asok, merre vagytok?

Figyelt kérdés

Az elmúlt kb. 1-1,5 évben rájöttem, hogy egy hasznos nap után bizony este 8-9-körül már fáradok, 10-kor meg sokszor már leragad a szemem, a számomra legérdekesebb dolgok közben is majd' elalszom. Viszont egyre könnyebben kelek 6-kor.

A munkahelyen már 8-kor képben vagyok.

Ha túlóra van, inkább reggel 7-re megyek, mintsem este 6-ig maradok.

Sportolni is jobban szeretek reggel, egyelőre ezt munka előtt nem teszem meg, egyéb dolgok miatt túlterhelt vagyok délutánonként.


A környezetemben a legtöbb ember természetesen el se tud aludni 11-éjfél előtt és délelőtt még nincs képben.


Vagytok még korán kelők? :P


2017. jún. 8. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Bocs, én éjjeli bagoly vagyok, de most próbálom magam átállítani a korai fekvésre, mert reggelente futni akarok. :D

Mondjuk nálam az is baj, hogy munkahelyen későn végzek, este 9 körül érek haza...

Viszont van egy ismerősöm, aki olyan, mint te, ő 5 körül kel, mert korán be kell érnie.

2017. jún. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A középsuli miatt 5 kor keltem. Tovább tanultam, szintén 5kor. Munka miatt meg 4 kor. Szóval jaja, megszoktam a koránkelést, kb 20 év alatt. :D Este kb 22ig felvagyok.
2017. jún. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is felébredek 4-5 között. De este 10-kor már majd elájulok olyan álmos vagyok.
2017. jún. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen.

Két műszakban dolgozom. Ha délelőtt dolgozom fél 5kor kelek, este fél nyolckor már alszom (hamarosan tente :D ).

Délutános műszakban hiába kerülök 11kor ágyba, reggel 6, fél hét körül már ébren vagyok. De ha nagyon fáradt vagyok akkor is max fél nyolc és kipattan a szemem.

Hétvégén, szabadságon este nyolc, fél kilenc körül már alszom, reggel 7kor már ébren vagyok. Az is úgy, hogy hatkor még erőlködök egy kicsit, hogy na de jó lenne sokáig aludni. Egy órát tudok ráhúzni úgy, hogy fél óránként ébren vagyok.

Edzés szempontjából észre vettem magamon, hogy délelőtt 9-11 között vagyok toppon.

Délután 14:30-16:00 között (de az is inkább 85%).

Soha életemben nem tudtam úgy aludni, mint ahogy hallom másoktól, fenn vannak éjfélig, egyig utána meg alszanak délig.

Még fiatalabb koromban, mikor én is bírtam az éjjeli bagolykodást, sem tudtam egy fél napot átaludni.

Emlékszem gyerekkoromban órákig forgolódtam, mire a család többi tagja felkelt, mert ugye zajt nem lehetett csapni.

Mondhatni a tyúkokkal fekszem, kelek. :D


30 éves vagyok.

2017. jún. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igazán bagoly sosem voltam.

Maximum fél 1-ig voltam fent gimi végén és egyetem alatt is.

Viszont reggel/délelőtt tudok aludni, mint akit fejbelőttek. Bár kipihenten ébredek 7 és 8 között. Kipihenten. Különben alszom a végtelenségig. Nem pihentet igazán a reggeli alvás, de alszom....

Éjjel fél 12-től reggel fél 9-ig nyolc óra alvás, mégsem pihentet annyira, mint este 10-től reggel 6-ig.

Öregszem. :D

2017. jún. 8. 19:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Minden nap 3:00-kor csörög az ébresztő, mostanra már hozzászoktam annyira, hogy szabadnapon is legkésőbb 5-kor fent vagyok. Eredetileg éjjeli-bagoly voltam, így előfordul, hogy "elfelejtek" aludni és még ébren vagyok amikor csörög az ébresztő. Olyankor úgy 6-7 óra fele térek magamhoz és akkor kezdek el normálisan dolgozni, addig csak a lényegtelen papírmunkákat csinálom.
2017. jún. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát én bagoly lennék alapvetően, de a lányom reggel 5-6 óra körül ébreszt. Most már alszik, de persze én még nem vagyok álmos.
2017. jún. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
En mindig is bagoly tipus voltam de eletmod valtas okan 3-4 eve 6-korul kelek. Kave nelkul el sem kezdem a napot. Cserebe ugyanugy sokaig fenn birok maradni "ha arrol van szo". Tehat azonnal at tudok allni az ejjelig fenn levésig.... a parom viszont "echte" pacsirta tipus. O is 9-kor mar durmolna mindig ;) viszont o 5 korul kel teljesen magatol.
2017. jún. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6-7 körül kelek, 10-11 körül fekszem le. 20/L/orvosi/vizsgaidőszak
2017. jún. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!