Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit szóltok ahhoz, hogy ha...

Ti mit szóltok ahhoz, hogy ha egy férfi eldöntötte, hogy a fiának x legyen a neve és a lányának is ő adta a nevét és ez a feleségnek nem tetszik? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Szóval van egy házaspár, ami ugye kiderült a fentiek alapján. Van egy kislányuk, akinek az apuka választott nevet és már készülőben van egy kisfiú. A férj eldöntötte, hogy továbbadja a saját nevét, ami egy tucatnév egyébként és úgy gondolja, hogy erre joga van, mert nem szeretnének több gyereket. A feleség pedig nem akar tucat nevet adni e kisfiúnak és egészen más elképzelései vannak. Kinek van igaza?

2017. jún. 10. 19:58
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy felesleges ezen veszekedni, de itt meglátszik, hogy kinek a szava érvényesül.
2017. jún. 10. 20:00
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
HA ebben sen tudnak megegyezni, akkor minek szül a nö még egy gyereket ebbe a kapcsolatba?
2017. jún. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Már terhes az anyuka. Egyébként egy harmonikus kapcsolat, de mégis egy fontos kérdés, amiben nem értenek egyet.
2017. jún. 10. 20:01
 4/21 anonim ***** válasza:

Vannak viták, amiknek nincsenek győztesei. Ez sem egy olyan kérdés, hogy bárkinek is igaza lenne.

Kössetek kompromisszumot, ahelyett, hogy mások véleményével bizonygatnád a sajátodat.

2017. jún. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó, hanem a húgomról és a férjéről.
2017. jún. 10. 20:02
 6/21 anonim ***** válasza:
26%
Attól függ milyen nevekről van szó. Sokszor azt kívánom bár az apa vagy a nagyszülők nevét kapta volna a gyerek, mert a gyerek anyjának botrányos az ízlése. Lásd Kira, Mia, Lorena, Amina stb.
2017. jún. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
Fiúból pedig ezektől vagyok rosszul : Bence, Marci, Zalán. Inkább lett volna apja után Attila, László, András.
2017. jún. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Az apa neve Péter.


Az anya ötletei, Milán, Miron, Zalán


De ez most mindegy szerintem. Ha neked a Péter tetszik, akkor úgy is azt fogod mondani, hogy az apának van igaza, ha meg nem, akkor fordítva.

2017. jún. 10. 20:09
 9/21 A kérdező kommentje:
A Bence és a Marci tényleg tucat, de a Zalán szerintem szép. Bár mint mondtam, most nem azt kell eldönteni, hogy melyik név tetszik.
2017. jún. 10. 20:11
 10/21 anonim ***** válasza:
Ismerősi körben láttam én is hasonlót, ott úgy egyeztek meg, hogy két neve lett a kicsinek, de ott is azért egyértelmű, hogy az első neve a domináns általában. Esetleg ezzel a megoldással lehet a legjobban kiegyezni. Bár ha a feleség egy különleges nevet választ, ami esetleg külföldi hangzású és mellette van egy tucatnév, mondjuk egy János vagy Ferenc, az úgy nem hangzik túl jól. Szerintem a gyerek érdekében kellene dönteni, hogy jól hangzó nevet viseljen, és félre kellene tenni az ilyen vitákat, tehát egyikőjüknek sincs igaza, hogy mindketten előre eldöntöttek egy nevet, közösen kellene gondolkodni rajta.
2017. jún. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!