Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit szóltok ahhoz, hogy ha...

Ti mit szóltok ahhoz, hogy ha egy férfi eldöntötte, hogy a fiának x legyen a neve és a lányának is ő adta a nevét és ez a feleségnek nem tetszik? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Szóval van egy házaspár, ami ugye kiderült a fentiek alapján. Van egy kislányuk, akinek az apuka választott nevet és már készülőben van egy kisfiú. A férj eldöntötte, hogy továbbadja a saját nevét, ami egy tucatnév egyébként és úgy gondolja, hogy erre joga van, mert nem szeretnének több gyereket. A feleség pedig nem akar tucat nevet adni e kisfiúnak és egészen más elképzelései vannak. Kinek van igaza?

2017. jún. 10. 19:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
78%
Adjanak két nevet a gyereknek.Egyiket anya màsikat apa. Amúgy az apa elêg tahó ha ennyit sem enged a feleségének. Mégiscsak ő szülinapja meg azt a gyereket. Az a férfi aki szereti a nőt ,nem ptoblémàzik ilyeneken. Főleg ha màr egynek ő adta a nevét, miért nem hagyja hogy a nő is megtegye?Ilyennek szülne a fene.
2017. jún. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Ezen már én is gondolkoztam, mivel én is ha jelenlegi párommal maradok, akkor ezen a téren lesz vita.


S arra jutottam hogy akkor két neve lesz... Az egyik amit az apja akar, a másik amit én. Szerintem ez teljesen jó ötlet.

2017. jún. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Én is ezt tanácsoltam, de nem szeretnék a szülők, mert a családnév elég nyakatekert és hosszú, amihez nem illik két név, főleg a két keresztnév sem illik egymáshoz. És szegény gyereknek elél lenne leírni mindig annyiszor. És ez jogos is szerintem.
2017. jún. 10. 20:16
 14/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, de szerintem meg rossz ötlet két nevet adni, egyet értek a szülőkkel.


Nem értem egyébként, hogy miért akarja valaki saját magáról elnevezni a gyereket még ha férfi is és ilyen egyszerű neve van. Nekem eszembe sem jutott volna a lányomat magamról elnevezni.

2017. jún. 10. 20:19
 15/21 anonim ***** válasza:
64%

Sok családnál régi hagyomány, és máig magától értetődő hogy a fiú az apja, a lány meg az anyja nevét kapja.


Ez nekem se tetszik, sose nevezném a lányomat úgy ahogy magamat, illetve a fiamat se úgy ahogy az apját. Sőt még úgy se ahogy az exeimet. De úgy sem ahogy bármelyik közeli élő rokont, vagy barátot. De valakinek ez nagyon fura...

Pl barátom se érti ezt 😞

2017. jún. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Hát teljesen egyet értek veled. De régen akkor nem csoda, hogy mindenki István volt meg András, meg Erzsébet stb. De olyan lenéző szerintem, hogy nem engedi, hogy a húgom döntsön. Még ha ez így volt szokás régen akkor is. Na mindegy. :)
2017. jún. 10. 20:44
 17/21 anonim ***** válasza:
Szerintem tok egyszerű, ha a lányukat az apa nevezte el, akkor a következő gyerek nevéről az anyuka dönt. Amúgy szerintem is tök hülyeség, mikor a szülő nevét kapja a gyerek, mármint ha valaki a nevüket kiabálja pl., honnan tudják, melyiküknek szól? Xd
2017. jún. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a Zalán nem jó név. Hogy tudja valaki a fiát olyanról elnevezni, aki kikapott honfoglaló magyar őseinktől, majd elmenekült gyáván ? Jól is teszi a férj, hogy nornálisabb nevet akar a gyerekének.
2017. jún. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

De ha nem is tetszik, akkor sem úgy működik, hogy eldöntöm, hogy Péter lesz. Szerintem inkább a Zalán, mint egy tucatnév. Ki mondta, hogy arról akarja elnevezni, amit te mondtál? Lehet, hogy egy barátját hívják így és azért tetszik neki a név.


Most aki Attilának nevezi el a fiát, az sem azért, mert a nagy hun vezérről akarja elnevezni, hanem mert mondjuk szimplán tetszik neki a név. Hülyeséget írtál, bocs. Egyébként az anyuka inkább a Miron felé húz.

2017. jún. 11. 11:55
 20/21 anonim ***** válasza:
Ha a vezetéknevet az egyik szülő adja, a keresztnevet a másik.
2017. jún. 20. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!